ana sayfa > Haberler > 100 TL’lik konutlara başvuru formu tuzağı

100 TL’lik konutlara başvuru formu tuzağı

Salı, 01 Eyl 2009 admin yorum ekle
Kendilerini TOKİ çalışanı gibi tanıtan bazı düzenbazlar ise kurada iltimas vaadiyle vatandaştan para alıyor

Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) 100 TL taksitle ev projesi, dolandırıcıların hedefi oldu. İnternetten bedava indirilebilen başvuru formlarını dolandırıcılar vatandaşa 8 TL’ye satıyor.

İstanbul Kayabaşı’nda fakirler için ayda 100 lira ödemeyle yapılacak konut projesine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Satışın başladığı ilk günlerde Halkalı’daki tanıtım ofisinde başvuru formları kısa sürede tükendi. Bu durumu değerlendiren istismarcılar yine sahneye çıktı. Dolandırıcılar, internetten ücretsiz olarak alınabilecek başvuru formlarını, 8 lira karşılığında satarak vatandaşları kandırdı. TOKİ’de görev yaptığını iddia eden bazı sahtekarlar da vatandaşa İdare’de çalıştığını öne sürdüğü bir isim vererek bu kişinin kendilerine yardımcı olabileceğini söyledi. Kendilerine kanan her vatandaştan bu yolla 30′ar TL alan düzenbazlar, daha sonra şikâyet üzerine polis tarafından gözaltına alındı. Yetkililer ise, vatandaşları dolandırıcılara karşı uyardı. TOKİ İdari ve Mali İşler Şube Müdürü Şükrü Sansür, bazı vatandaşların başvuru için sahur vaktinde geldiğini belirterek, “Başvuru süresini uzun tuttuk ama yine de yığılmalar oluyor.” dedi. Konutlar için başvurular, 24 Ağustos-30 Eylül 2009 tarihleri arasında TOKİ İstanbul Uygulama Daire Başkanlığı nezdinde Halkalı Tanıtım Satış Ofisi’ne yapılıyor. Kayabaşı’nda yoksul gelir grubu için 504 konut inşa edilecek. Ayrıca, toplam 7.500 konut daha satışa çıkarıldı.

Kaynak:
http://www.haberturk.com/ekonomi/haber/169601-100-TLlik-konutlara-basvuru-formu-tuzagi.aspx

Categories: Haberler Tags: ,
 1. neyzen
  Salı, 01 Eyl 2009 zamanında 14:19 | #1

  Dolandırıcılın böyleside ancak bizim memlektte olur.Gariban vatandaşın temiz duygularını sömüren bu at sineklerine yazıklar olsun diyorum.başka birşey demiyorum.

 2. arif_erdem
  Perşembe, 03 Eyl 2009 zamanında 01:47 | #2

  Sayın Neyzen; bayıldım bu tabirinize “at sineği”… Bu tabir çok güzel yakışmış bu insanlara ama, bu düzenbazlığa kananlar için ise “Eğitim Şart”.Kadın erkek her vatandaşa lazım çünkü, ülkemiz ancak iyi bir eğitim sayesinde kalkınabilir..Müreffeh bir toplum olabilmemiz ümidiyle herkese saygılar….

 3. Perşembe, 03 Eyl 2009 zamanında 09:53 | #3

  Teşekkür ederim arif bey.

 4. arda
  Perşembe, 03 Eyl 2009 zamanında 11:30 | #4

  6 bölgeden daire seçimi yapan var mı?

 1. şimdilik geri bağlantı yok
yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.