ana sayfa > Haberler > 15. Bölge C-80 Çatı Katı Problemi

15. Bölge C-80 Çatı Katı Problemi

Cuma, 20 Tem 2012 admin yorum ekle

Sitemiz üyelerinden nicivan komşumuz yaşadığı çatı katı problemine ait fotoğrafları bize gönderdi, bizler de sitemizden yayınlayarak sorumluları bu sorunu düzeltmeye çağırıyoruz. Fotoğraflardan da gördüğünüz gibi komşumuz çatıdan akan sudan dolayı oldukça mağdur. Kendi yazdığı açıklama da budur:

Biz çatı katlarında oturanlar gerçekten mağduruz. Yazın böyle iken kışın ne yapacağız bilmiyoruz. En ufak su akıntısında daire tavanlarımız ıslanıyor, su olduğu gibi daire içinde. Toki, Bimer, çevre bakanlığına email gönderdim çatı katlarına dökülen betonların analiz edilmesiyle alakalı fakat henüz cevap alamadık. Sizler de yardımcı olursanız memnun oluruz şimdiden teşekkürler.

Categories: Haberler Tags:
 1. EvSahibi2011
  Cuma, 20 Tem 2012 zamanında 17:08 | #1

  Geçmiş olsun. Böyle bir durumda daire sahibinin uğradığı maddi manevi kayıpları tazmin edecek bir hukuk sistemimiz var mı? Yoksa tamamen TOKİ’nin, Emlak Yönetimin ve ilgili inşaat firmasının insafına mı kaldık?

 2. arcadia
  Cuma, 20 Tem 2012 zamanında 17:55 | #2

  Bende çatı katında oturuyorum ama hiçte mağdur değilim.. Sert geçen koca kışta daireye 1 damla bile damlamadı..Yeni binanızda anladığım kadarıyla kombi tesisatından kaynaklı bir sorun var onuda giderirler umarım..Geçmiş olsun ancak genelleme yaparak bütün çatılar akıtıyormuş gibi konuşmanız biraz yanlış olmuş.

 3. meyra
  Cuma, 20 Tem 2012 zamanında 17:58 | #3

  bende en üst katta oturuyorum geçmiş olsun çok büyük ihmal var.

 4. ozgurins
  Cumartesi, 21 Tem 2012 zamanında 14:15 | #4

  geçmiş olsun. İşiniz Emlak yönetime kaldıysa çok zor. Zira yönetimdeki arkadaşlar oturup aidat tahsil etmekten başka hiçbir iş yapmamaktadırlar.
  Sizin problem çatı katında herhangi bir su izolasyonu yapmadan kaplama yapmalarından kaynaklanmaktadır. Dolayısıyla herhangi bir sızıntıda su mazgallara ulaşamadan dairenize geçmektedir. Yapılacak işlem kaplama sokulecek, su izolasyonu yapılacak eğim betonu yapılıp tekrar kaplama yapılacak. Bu işin ücretini yönetim ödeyip müteahhitten rucü edecek. Siz tek başınıza hiçbir ücret ödemeyeceğiniz gibi zararınızı da tazmin etmelisiniz.

 5. dogan07
  Pazartesi, 23 Tem 2012 zamanında 15:45 | #5

  bu eski tip turuncu kiremitli çatılar resmen tokinin kayaşehir sakinlerine attığı bir kazık. bu çatı tekniğinin artık yok olduğunu düşünürken kayaşehirde yeniden karşımıza çıktı. artık modern yapıların tümünde tamamen ısı yalıtımı yapılmış ve sıcak yöntemle birleştirilmiş 20-30 yıl garantili çatı yöntemleri kullanılırken karşımıza çıkan bu kullanışsız ve rüzgar yağmur vs koşullardan çok etkilenen yalıtımsız ve hersene kontrol gerektiren çatı sistemi kısa sürede değiştirilmeye mahkümdür ve sanırım malesef bunun külfeti kayaşehir sakinlerinin cebinden çıkacaktır ama bunu tokiye ve bimere (BAŞBAKANLIK)muhakkak bildirmemiz en azından ileride biz söylemiştik diyebilmemiz için elzemdir en azından ben öyle düşünüyorum…

 6. mehmet23
  Salı, 24 Tem 2012 zamanında 09:01 | #6

  16. bölge B1-122 de oturuyorum. Çatı problemi bizim binadada mevcut.Firmayı bi kaç kez uyardık. 2-3 hafta önce 5-10dk yağan yagmur ile birlikte çatıyı kontrol ediyim dedim en az 10 farklı noktadan su sızıntısı var.Özellikle kuzey cepheden su alıyor, bu sızıntılar sonbahar ve kış ayındaki yağışlarda dairelimizi mahfedecek, acilen önlem alınması gerek, Bu konuyla ilgili yasal olarak ne yapılması gerekiyorsa bende yardıma hazırım komsum, Allah kolaylık versin

 7. tarsus
  Salı, 24 Tem 2012 zamanında 21:40 | #7

  15 bölge b1 101 dede aynı sorun var 5 10 dakika yagmurda salonun ortası damladı

 8. meyra
  Perşembe, 02 Ağu 2012 zamanında 09:57 | #8

  komşumuzun sorunu çözüldümü acaba emlak yönetimin tavrı ne oldu atılan maillere cevap geldimi tekrar geçmiş olsun can sıkıcı bir durum.

 1. şimdilik geri bağlantı yok
yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.