ana sayfa > Haberler > 5. Bölge Site Yönetiminden Büyük Saygısızlık

5. Bölge Site Yönetiminden Büyük Saygısızlık

Salı, 14 Ağu 2012 admin yorum ekle

emlak-yonetim5. Bölge Emlak Yönetim çalışanları, komşumuz  Yüksel Durgut’un aidat zammıyla ilgili kullandığı “haksız faiz” ibaresiyle ilgili olarak Facebook üzerinden herkese açık bir şekilde hakarete varan tabirler kullanmaktalar. İsimleri aynı ekran görüntüsünde yer almaktadır. Aidatlarımızla orada çalışan kişilerden hizmet bekliyoruz, hakaret değil. Yapılan hakareti tüm komşularımızın bilgisine sunuyor ve bu kişiler hakkında ne gibi bir işlem yapılacağını merakla bekliyoruz.

Categories: Haberler Tags:
 1. oraka80
  Cuma, 17 Ağu 2012 zamanında 12:15 | #1

  Yazının altında neden yetkilinin imzası yok?

 2. Cuma, 17 Ağu 2012 zamanında 12:39 | #2

  Biz koyun oldukça bunlar çoban sanacak kendisini elbet. Acilen dava açmalıyız. Bu yönetim şirketleri kendisini ne zannediyor?

 3. meyra
  Pazartesi, 27 Ağu 2012 zamanında 13:27 | #5

  sonucu bende bekliyorum 16. bölgede oturuyorum kişileri bilmiyorum ama daha öncede birçok kişiden bu kişilerin tavırlarıyla ilgili yorumlar okudum.Artık gereken yapılmalı.özür dileme şekilleride yeterli değil.

 4. fatih.tekin
  Salı, 28 Ağu 2012 zamanında 08:14 | #6

  merhaba
  bir konu kafamı karıştırmakta alt gelir grubu daireler (b1 tipi)sözleşme gereği ne kiralanabiliyor ne de satılabiliyordu.ama binalarda oturan kiracı komşularımız ve alenen asılan ilanlar bulunmakta,bunlar ilerde satan yada kiralayana sorun çıkarmazmı?hatta başvuru şartlarında istanbul avr.yakasında 3 yıl oturma şartı aranırken yabancı uyruklu komşularımızda var.yazdıklarım yanlış anlaşılmasın kimseden rahatsız değilim ,sadece yapılan anlaşma ile uygulama ilerde başımızı ağırtmazmı diye merak ediyorum.bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlarmın benide aydınlatmasını rica ederim.

 5. bodrum
  Salı, 28 Ağu 2012 zamanında 22:38 | #7

  sözle değil icraatla cevap verelim hukuksal süreç başlatılsın bunun için ele ele verelim hala bu şahsiyetsiz yaratıklar bizlerin ekmeğini yiyor.Ona ekmeğini Bayraktar değil biz veriyoruz.Sessiz kalmayalım

 6. Metin
  Cuma, 12 Eki 2012 zamanında 10:49 | #8

  Bilindiği gibi, TOKİ konutlarımızın teslimi aşamasında idarede boşluk olmaması için 634 Sayılı Kat Mülkiyeti Kanuna (KMK) göre Toplu Konut ve Kamu Ortaklığı İdaresi Başkanlığı (TOKİ) bünyesinde Kayaşehir site yönetim kurulu oluşturmuştur. Takiben, bu yönetim kurulunun sorumluluğunda olmak suretiyle, Kayaşehir’in yönetim hizmetleri Emlak Yönetim Hizmetleri ve Ticaret A.Ş’ye verilmiştir. TOKİ’nin Sitemiz idaresinde olması ona farklı bir yönetim sistemi uygulama hakkı vermez. KMK ne demişse TOKİ’de onu yapmak zorundadır. Bu kapsamda, Kayaşehir’de yaşayan sakinler olarak kendi idare şeklimizi/yöntemimizi oluşturabilmemiz için, ilk aşamada KayaşehirToplu Yapı Temsilciler Kurulunu oluşturmamız gerekmektedir.
  KMK’na göre geçici yönetimin tek uzatılabilme şartı kat malikleri tarafından Kayaşehir Toplu Yapı Temsilciler Kurulu oluşturulamamasıdır. Eğer bu kurul oluşturulmazsa site yönetimsiz kalmasın diye TOKİ Kayaşehir yönetim kurulu süresini uzatabilir. O zaman, Kayaşehir Toplu Yapı Temsilciler Kurulunun oluşturulup oluşturulmadığı nasıl tespit edilecektir? Tabi ki kat maliklerine yapılacak bir çağrı ve bunun sonunda toplanacak genel kurul ile bu mümkün olacaktır. Bu usul gereği eğer kat malikleri toplanamaz ve kendi aralarından bir Toplu Yapı Temsilciler Kurulu oluşturmazlarsa işte o zaman geçici yönetim süresini uzatma durumu gündeme gelir.
  Kayaşehir Toplu Yapı Blok Temsilcler Kurulu nasıl oluşturulacak?, süreç nasıl işleyecek? ya da genel kurul işini kim başlatacak ve yapacaktır? Bu iş, TOKİ Kayaşehir’e ait tapuya tescil edilmiş Yönetim Planımızın kuvvetle muhtemel geçici 1. ve 2. maddeleri düzenlemektedir. Bu maddeler kuvvetle muhtemel şöyle demektedir; çağrı işlemleri ile genel kurul ve seçim hazırlıklarını başlatmak ve yapmak “Geçici Yönetimin (TOKİ’deki)” görevidir. İlk toplantılar çoğunluk aranmaksızın yapılır.
  Kat malikleri olarak imza toplayıp gönüllü TOKİ Kayaşehir Toplu Yapı Blok Temsilcilerini seçmek ve bunlar kanalıyla geçici TOKİ Kayaşehir geçici yönetim kuruluna başvurup genel kurul sürecini başlatmasını talep edebiliriz. TOKİ’deki bu geçici yönetim kurulu, kanuni ve meşru bir yönetim olmak istiyorsa bunu yapmak zorundadır. Bunun başka hiç bir kanunda hiç bir istisnası yoktur. Çünkü tüm düzenlemeler kat mülkiyeti kanununda vardır. Eğer gereken yapılmaz ise, TOKİ’ye geçici yönetimin sona erdirilerek, yönetimin TOKİ Kayaşehir sakinlerine devredilmesi konusunda noter kanalı ile ihtarname göndermek gerekmektedir.
  Bu yüzden son derece önemli olduğunu düşündüğümüz BLOK TEMSİLCİLERİ oluşturulması çalışmalarında yer almak isteyen komşularımızın, ARTIK YETER BİZ ANGUS VE/VEYA DAVAR DEĞİLİZ demeleri, bu terbiyesizlik karşısında suskun kalmamalıdır.
  Kayaşehir Emlak Yönetim A.Ş.’nin personeli binalarımızın altında bulunan dairelerin tamamını kapıcı dairesi olarak göstermekte, kapıcı arkadaşların haricinde İDARİ PERSONELİ ikamet ettirmekte, bizlere de bu personelin kirası, elektrik, su, doğalgaz ve ısınma giderlerinin büyük bir kısmını aidatlarımızdan ödettirmektedirler. Kendilerine bu dairelerin kime ait olduğunu sorduğumuzda TOKİ’nin daireleri demektedirler. Madem bu daireler TOKİ’nin, neden giderlerini ortak alana katıyorlar ve/veya bu dairelere neden kira vermeyip devleti dolandırıyorlar. Tüm memurlar oturdukları lojmanların kirasını ve giderlerini ödemektedir. Emlak Yönetim A.Ş.’nin personeli TC vatandaşı üstü bir varlık mıdır? Biz Emlak Yönetim A.Ş.’nin yetkililerinin ve ailelerinin ikamet masraflarını aidatlarımızla karşıladığımız için mi ANGUS ve/veya DAVAR’ız….
  Yeter artık, bu hakaretlerin karşısında hala hakkımızı aramayacak mıyız, birlik olamayacak mıyız, kendi kendimizi HAKKANİYETLE, SADAKATLE, DÜRÜST BİR ŞEKİLDE YÖNETİP lNSAN YERİNE KONULAMAYACAKMIYIZ…….

yorum sayfaları
1 2 3 27283
 1. Çarşamba, 15 Ağu 2012 zamanında 16:20 | #1
yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.