ana sayfa > Şantiye Fotoğrafları > 8. Bölge’deki Balkonlarda Alınan Güvenlik Önlemi İçin Teşekkürler

8. Bölge’deki Balkonlarda Alınan Güvenlik Önlemi İçin Teşekkürler

Çarşamba, 04 May 2011 admin yorum ekle

8. Bölge daire sahibi üyelerimiz tarafından sıklıkla dile getirilen Fransız Balkon korkuluk demirlerinin altındaki boşluğun çocuklar için oluşturacağı tehlike konusunda Kuzu Grup yetkilileri ile dernek olarak görüşmemiz ve konuyu paylaşmamız sonrası hızlı bir şekilde sorunun çözümü konusunda gayret gösterilmiş ve aynı hızla demirlere ilave çıta yaparak sorununun çözümüne başlanmıştır. Aşağıda Fransız Balkonlara ilave çıta yapılarak sorunun giderilmiş olduğu dairelerden örnek fotoğraflar yer almaktadır.

Ayrıca teslimdeki olumsuzluklar başlığındaki fotoğraflara konu olan 9.Bölge C-47 deki hilbert97 rumuzlu üyemize ait daire hakkında Kuzu Grup oldukça ilgili davranmış ve üyemizle birlikte firma yetkilileri daireyi birlikte gezerek, not alınan eksikliklerin tamamı giderilmiş ve daire temizlenmiştir. Sözlerinde durarak en hızlı şekilde gereğini yapıp eksikleri gidermiş, hem de böyle bir sıkıntı yaşattıkları için özür dilemişlerdir.

Hassasiyetleri, samimiyetleri ve sorunlarımızın çözümündeki yoğun gayretleri için başta Şükrü Bey, İbrahim Bey ve Erdal Bey olmak üzere tüm Kuzu Grup çalışanlarına teşekkür ederiz.

Categories: Şantiye Fotoğrafları Tags:
 1. pineke
  Çarşamba, 04 May 2011 zamanında 09:15 | #1

  Merhaba,

  Diğer bölgelerdeki, mesela 3. bölge, balkonların durummu nasıl? Onlarda böyle bir risk var mı?

  Teşekkkürler.

 2. maliyeci19
  Çarşamba, 04 May 2011 zamanında 09:23 | #2

  30.000 tl verdik.
  2 yıl kadar bekledik,sonrada dairemizi teslim almaya gittik,oda ne bir sürü aksaklıkla karşılaştık.firma yetkilileri bir hafta 10 gün gibi bir sürede aksaklıkları gidermiş.İyi güzelde neden baştan sorunsuz her sıradan firma gibi kusursuz dairelerimiz teslim edilmedi.
  Bazı arkadaşlarımızı ve komşularımız kalkmış firma aksaklıkları giderdi: Sözlerinde durarak en hızlı şekilde gereğini yapıp eksikleri gidermiş, hem de böyle bir sıkıntı yaşattıkları için özür dilemişlerdir.
  Bizlerde affettik ya.ÖZÜRLERİ KABAHATLERİNDEN BÜYÜK.

 3. admin
  Çarşamba, 04 May 2011 zamanında 09:27 | #3

  pineke :

  Merhaba,

  Diğer bölgelerdeki, mesela 3. bölge, balkonların durummu nasıl? Onlarda böyle bir risk var mı?

  Teşekkkürler.

  Diğer hiç bir bölgede fransız balkon olmadığı için onlarda bu durum yok. Diğer bölgedekiler fransız balkona benzeyen alçak pencereler var sadece.

 4. admin
  Çarşamba, 04 May 2011 zamanında 09:32 | #4

  @maliyeci19

  Komşum baştan sorunsuz verilmesi gerektiği konusunda %100 haklısın. Hiç birimiz teslimatta dairemizde sorunlar görmek istemiyoruz. Ancak bir sorun olduğunda bunun hızlı çözümü de çok önemlidir. Sürüncemede bırakılırsa daha büyük sorunlar yaşanabilir. Nihayetinde her birimizin niyeti üzüm yemek, bağcıyı dvmek değil. Yine de yarın başka bir dairede benzer bir durum yaşansa yine eleştiri yazımızı da yazacağız. Olması gereken de budur.

  Bu arada yazımızdaki asıl teşekkür balkon demirlerinde alınan önlemlerle ilgiliydi. Böyle bir mecburiyetleri olmamasına rağmen talepleri dinleyip önlem aldıkları için bizler de bir teşekkürü çok görmemeliyiz. Kayaşehir’den konut alan herkesin yararına iş yapana teşekkür edeceğiz, hakkına geçenleri de eleştireceğiz.

 5. vahit
  Çarşamba, 04 May 2011 zamanında 09:47 | #5

  Sonuçta Düzeltilmiş arkadaşlar, Hakkını Teslim Edelim.
  Teşekkürler TOKİ ve İlgili firma.

 6. ubahce
  Çarşamba, 04 May 2011 zamanında 12:08 | #6

  @maliyeci19
  30 000 tl verdin diye kimseyi satınalmadınız, Hata herkez yapabilir, yüzlerce daire yapıyorlar ve sıfır alt yapısı olan bir bölgeye, önemli olan hata yapmaları değil hatalarını telafi etmeleridir. sonuçta her kurum ve kişi hata yapabilir ama bunu kabul edip çözmeleri bir erdemdir. ya eskilerdeki gibi özel mütait kurbanlarından olsaydın, eline alır fırcayı kuzu kuzu boyar ses çıkaramazdın çıkarsanda kimsenin umrunda olmazdı.

 7. fyildiz
  Çarşamba, 04 May 2011 zamanında 13:54 | #7

  Salon tarafından balkon kenarlarını da kapsayan bir resim olsaydı değerlendirmeler daha sağlıklı olurdu.
  Bu konuyla ilgili forum kısmında 8. Bölge hakkında ki bölümde yeteri kadar tartışma bulunmaktadır.

 8. serap biz
  Çarşamba, 04 May 2011 zamanında 14:35 | #8

  Çok teşekkürler….

 9. maliyeci19
  Çarşamba, 04 May 2011 zamanında 15:49 | #9

  ubahce kardeş;
  Sizin gibi düşünen zihniyetlere daireyi kaba inşaat olarak teslim etseler yinede gık demezsiniz.

 10. pineke
  Çarşamba, 04 May 2011 zamanında 16:03 | #10

  maliyeci19 :ubahce kardeş;Sizin gibi düşünen zihniyetlere daireyi kaba inşaat olarak teslim etseler yinede gık demezsiniz.

  maliyeci19 arkadaşa katılıyorum, 30000 verip kimseyi satın almadık ama herkesin işini düzgün yapması gerekiyor. Bahsi geçen eksikler bariz hatalar. Biraz dikkat edilse teslimattan önce görülebilir. Hayatında ilk defa ev sahibi olacak bir çok arkadaşımız var, böyle bir sıkıntıyı yaşatmaya kimsenin hakkı yok.

  Ölümü düşünüğ sıtmaya razı olma anlayışından kurtulmamız gerekiyor, yoksa kaliteyi getiremeyiz.

  Hürmetler.

 11. ahmeterdogan
  Çarşamba, 04 May 2011 zamanında 20:26 | #11

  Bu kadar katı olmayalım insanın olduğu yerde hata kaçınılmazdır bu kadar çok dairenin yapıldığı bir yerde hatasız teslimatı beklemek biraz hayal olur. Kendi hayatımızı irdeleyelim her işimizde hatasız ve kusursuz muyuz?

 12. mciftci
  Perşembe, 05 May 2011 zamanında 10:21 | #12

  Arkadaşlar merhaba.
  Basamak teşkil edecek şekilde yapılan korkulukların çok tehlikeli olduğuna inanıyorum. Çocuklar rahatlıkla tırmanarak ölümcül tehlikeye maruz kalabilirler. Lütfen dikkat…

 13. Pazar, 08 May 2011 zamanında 10:01 | #13

  Okudum’da Herkez haklı… 7 mayıs cumartesi günü gittim b-1 53 Fransız Balkon korkuluk demirlerinie Yapılması konuşulan bu konu başlığındaki ek demir kaynağını göremedim. 2 Aylık bebeğimiz var, bırakın emekleme zamanındaki riski, Oradan ben bile düşerim. Tamamlanan kısınmlar dikkatimi çekmedi (Çevreyi incelemekten) ama b-1 53 ün korkuluk demirlerine ek yapılmamıştı..

 14. sokrates
  Salı, 10 May 2011 zamanında 21:20 | #14

  Pardon ben fransız kaldım. 10 bölgenin pencere önlerinde niye böyle korkuluk yok. Ben anlamadım bu son dakika değişikliğimi yoksa

 15. birsen
  Cumartesi, 14 May 2011 zamanında 18:08 | #15

  mehraba arkadaşlar. 9 bölgeden evimizi bizde teslim aldık. ufak tefek sorun bizde yaşadık allah razı olsun giderildi ellerine sağlık hepsinin .benim rahatsız olduğum konu camların çok büyük ve bölmelerinin çok olması korkulukların çok dar yapılmış cam silerken el yerleşmiyor dış taraflara el ulaşması imkansız iyi kötü beyim sildi her zaman sileçek hali yok. cam bölmeleri az olabilirdi 15 bölge gibi olabilirdi korkuluklar geniş olabilirdi 8 bölgenin bizden farklı lütfen bizleri düşünerek,daha kullanışlı yapabilirler . en yakın zamanda bizde taşınacağız ama sıçak su yok otobüs yok çocuklarım beşiktaşta okuyor nasıl gelip gidecekler tam vize sınafları var allah hepimizin yardımcısı olsun yetkililerde bu konularda birazcık duyarlı olurlarsa bizlerde sitresten azda olsa rahatlamış oluruz. herkese teşekkürler allah hepimize sağlık,huzurla oturmak nasib etsin.

 16. ibb
  Salı, 04 Eki 2011 zamanında 21:47 | #16

  arkadaşlarr 14 bölgennn durumunu sorcamm…. ne zaman teslimmm ediliyorrr bilen warmııı ….. hiç 14. bölgeyle ilgili haber okuyamadmmm yoksa kimse beğenmedi almaktan wazmı geçtiii… :)

 1. şimdilik geri bağlantı yok
yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.