ana sayfa > Genel Bilgiler > Bodrum ve Zemin Kat Daireleri Hakkında Bilinmeyenler

Bodrum ve Zemin Kat Daireleri Hakkında Bilinmeyenler

Perşembe, 05 Kas 2009 admin yorum ekle

2. etap satışlarının tamamlanmasının ardından en çok gelen soru bodrum ve zemin katı hakkında. Kendisine bodrum veya zemin katı çıkmış birçok üyemiz ya takas yapmak ya da hakkından vazgeçmek istediğini söylüyor. Ancak birçok daire, adlandırmanın azizliğinden dolayı yanlış anlaşılıyor. Bu nedenle bu makalede duruma biraz açıklık getirmek istedik.

Öncelikle bodrum dairelerinin metrekare olarak diğer dairelerden bir farkı olmadığını söylememiz gerekiyor. İkinci en büyük yanlış ise bodrum diyince aklımıza oturduğumuz semtlerdeki yarım pencere olan yerin dibindeki daireler geliyor, ancak bu binalarda böyle bir durum geçerli değil.

Her binada binanın bulunduğu eğimli arazi nedeniyle 2 ya da 3 kat bodrum daireleri oluyor. Ve bu katlardan sadece en alttaki bodrum dairesi zemin kat dairesi pozisyonunda oluyor. Diğerleri ise 1.kat, 2. kat konumlarında oluyor. Hatta bu yönde (bina girişinin tersi yönünde) bulunan zemin kat dairesi 2. kat veya 3. kat konumunda oluyor.

Konuyu 1 binayı örnek alarak açıklamak istiyoruz. Aşağıdaki fotoğrafa dikkatlice bakın. O binada 3 kat bodrum katı bulunuyor. 3. bodrum diye geçen kat en altta görünen tek dairenin bulunduğu kat. Yani zemin pozisyonunda olan kat. 2. bodrum katı ise 1. kat konumunda, 1. bodrum katı 2. kat konumunda ve zemin kat bu yönde 3. kat konumundadır.  Gördüğümüz taraf binanın arka tarafıdır. En sağında gördüğümüz daireler ise ön tarafa bakan daireler oluyor. O tarafta gördüğünüz gibi bodrum dairesi bulunmuyor ve zemin kat o taraftaki dairelerde adının gerektiği konumda yani zeminde.

Özetle binanızın nihai durumunu ve dairenizin yönünü öğrenmeden karar vermemenizi öneriyoruz. Umarız bu makale bu anlamda size faydalı olmuştur.

Categories: Genel Bilgiler Tags: , , ,
 1. sevene
  Salı, 15 Ara 2009 zamanında 21:27 | #1

  b1 18beşinci bölgedemi yoksa 14.bölgedemi anlayamadım her ikisindede b1 18bilok var bu konuyla ilgili bilgi verirseniz sevinirim iyi akşamlar şimdiden teşekür ederim

 2. bergamut
  Çarşamba, 16 Ara 2009 zamanında 00:39 | #2

  B1-18 5. bölgede, bu demek oluyorki sizede 1. etap satışlardan kalan dairelerden çıkmış.

 3. perihan
  Perşembe, 21 Oca 2010 zamanında 12:18 | #3

  yedekler belli oldumu arkadaşlar

 4. hayyig
  Pazartesi, 21 Şub 2011 zamanında 15:28 | #4

  banada 17.bölge A6 bloktan bodrum çıktı bende baya merak ettim bodrum nasıl oluyor diye normal bildiğimiz bodrummu ama öyle değilmiş sitedeki arkadaşlar yukardaki bilgilerle aydınlattı. Yarın gidip yerinde görmeyi düşünüyorum nasip olursa acaba örnek yapılmış konut varmı

yorum sayfaları
1 ... 5 6 7 3182
 1. şimdilik geri bağlantı yok
yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.