ana sayfa > Genel Bilgiler, Şantiye Fotoğrafları > Dairelerimizi Sorunsuz İstiyoruz!

Dairelerimizi Sorunsuz İstiyoruz!

Cumartesi, 01 May 2010 admin yorum ekle

Bu sabah üyelerimizden birinden bize ulaşan üzücü bir görüntü oldu. Fotoğrafta mutfak dolaplarının nemden şiştiği açıkca görünüyor. Ayrıca arkadaşımız bunun bir tane dairede değil tamamında böyle olduğunun notunu düşmüş. Fotoğraf aşağıda, muhtemelen 3. bölgeye ait bir daire.

Fotoğrafı çeken arkadaşlar bunu Ankara’ya email atmışlar ancak henüz cevap alamamışlar. İstanbul ofisini aradıklarında ise nasıl girdiniz diye tepki göstermişler. Nasıl girildiği konusunda haklı olabilirler ancak bu durum aşağıdaki fotoğrafta gördüğümüz manzarayı değiştirmiyor. Şuan görülmese teslimatta görünecek ve belki de çok daha kötü sonuçları olacaktı.

Bizler Toki’ye karşı kendi sorumluluklarımızı eksiksiz yerine getiriyoruz ve aynı davranışı Toki’den de bekliyoruz. Bu sorun yüklenici firma(lar)dan kaynaklanıyor olabilir ancak Toki de bunun denetimini eksiksiz yapmalı. Bizim muhatabımız yüklenici firmalar değil, Toki ve burada Toki denetimlerini artırarak bu konunun üzerine eğilmesi gerekiyor.

En doğal hakkımız olarak dairelerimizin olması gereken şekilde yeni olmasını bekliyoruz. Gerekiyorsa (ki gerektiğini düşünüyoruz) bu firmalar bu dolapları yeni ve sorunsuzlarıyla değiştirmeli.

Sonuç olarak bizler dairelerimizi bu şekilde teslim almak istemiyoruz. Toki’nin bunu bizden gelen bir ihbar olarak değerlendirmesini ve kontrollerini sıklaştırmasını ümit ediyoruz. Umarız yetkililerden bu konu hakkında doyurucu bir açıklama gelir.

img_17211

 1. delta40
  Pazartesi, 03 May 2010 zamanında 21:00 | #1

  gerdiğime gireceğime bin pişman oldum.yazıklar olsun

 2. esra
  Pazartesi, 03 May 2010 zamanında 21:31 | #2

  birinci bölgeden c2 blok,un resmi olursa sevinirim.ben gidiyorum beni içeriye almıyorlar.bitince gel diyorlar bitincede ben onları mahalleye almayacam

 3. baba_yorgun
  Salı, 04 May 2010 zamanında 01:45 | #3

  üncelikle herkese hayırlı olsun bende 3.bölgeden b 23 deyim teslim tarihinden haberi olan varmı arkadaşlar

 4. Salı, 04 May 2010 zamanında 08:36 | #4

  Daha geniş bilgi,soru - cevap ve fotoğraflar için lütfen

  http://www.istanbulkayabasi.com/forum

  sayfamıza gidiniz.

  Teşekkürler.

 5. veysel
  Salı, 04 May 2010 zamanında 08:41 | #5

  arkadaşlar dikkat ederseniz bu resim başka yerden çekilmiş çünkü toki dolplarının altında aydınlatma lambası vepiriz gurubu yok ayrıcabu resimdekidolap bolme olçuleri aynıdeyil bur birada bir kasıt var bizlerin midesini bulandıp ve tokiye zarar vermek için kişiler tarafından yapılan bir çalışmadır kimse uzulmesin arkadaşlar selamlar,

 6. maliyeci19
  Salı, 04 May 2010 zamanında 09:29 | #6

  sayın komşum,
  bence,sen istersen konutları tekrar incele…
  dairelerin içinde ne var ne yok bilip bilmeden,gözü kapalı daire alma.kayabaşına git kendi daireni incele,dolapların altında aydınlatma lambası varmı yokmu,inceledikten sonra güzel yorumlarını sabırsızlıkla bekliyorum.

 7. ONUR KAYA
  Salı, 04 May 2010 zamanında 12:54 | #7

  bencede veysel bey dikkati önemli örnek dairede mutfak dolabı altında piriz yoktu bu defolu malzeme sunta bunu araştırmak gerek lazım oyuna gelmemek için

 8. bahaeddin
  Salı, 04 May 2010 zamanında 18:41 | #8

  @veysel
  veysel bey. bu resmi çekenlerin de gördükleri manzaradan midesi bulandığı için sizlerle paylaşmak istediğinden eminim. ve ellerinde buna benzer başka resimler olduğundanda eminim. tokiyi karalamayı, zarar vermeyi, kayabaşından ev sahibi olmak isteyen hiç kimse düşünmez heralde. şunuda belirteyim. arkadaşların çoğu, çok karamsar yorumlar yapmışlar. arkadaşlar burada bariz bir planlama ve zamanlama hatası yapmış yüklenici firma. dolaplar da bu hale gelmiş. toki kontrolörlerinin bundan heberleri bile olmadan değiştirilmişde olabilir bu dolaplar. bence bu kadar karamsar düşünmeyin. bazı zorluklar, sıkıntılar yaşaycak olsakda. herşey çok güzel olacak. ayrıca bu daire 3. bölgede değil. rahat olun.

 9. maliyeci19
  Salı, 04 May 2010 zamanında 23:35 | #9

  Değerli komşum,
  bahaeddin bey’e tarafsız yorumlarından dolayı teşekkür ederiyorum.

 10. humerus
  Çarşamba, 05 May 2010 zamanında 08:10 | #10

  Bu dolap daha çok kullanılmış bir dolaba benziyor. Köşelerinde aşınmalar var.

 11. sevimb
  Çarşamba, 05 May 2010 zamanında 12:08 | #11

  c12 bina içi resimleride görmek istiyorum.daireyi görmeye gidince izin verilmiyormu?

 12. can_kat
  Çarşamba, 05 May 2010 zamanında 18:43 | #12

  Toki ataken toplu konutlarındaki evlerin tamammında dolap altlarında aydınlatma lambaları var. Ama tokinin böyle bir hataya düşeceğini zannetmiyorum öyle birşey olursa ki umarım olmaz hep beraber sesimizi biraz yükseltmemiz lazım..

 13. hulyac
  Perşembe, 06 May 2010 zamanında 16:23 | #13

  Üzgün olarak yazılanları okudum. Eminim hepimiz bizim gibi kıt kanaat bütçelerden artırıp burada ev sahibi olmanın ve bir an önce taşınıp kira belasından kurtulmanın peşindeyiz. Evin mükemmel olmasını isterken teslim alacağımız evde de bizi ne tür süprizlerin beklediğini görmek ilave masraflara da hazırlıklı olmak benim heyecanlı bekleyişime gölge düşürdü. Ayrıca Toki Başkanı’nın da yapılan evlerin mükemmel olmadığına dair beyanları nette dolaşıyor. Biz öncelikle aynı şeyi konuşalım ve mümkünse bu ev bizim değil diye mutluluk duymaktansa potansiyel komşularımızın rahatsızlığından rahatsız olup ortak platformda ortak hareket edip tavır koyalım. Bu evin sizin olmaması şans gibi görünebilir belki ama yarın sizin de evinizde başka sorunların olmayacağının garantisi değil asla.

 14. maliakkus
  Perşembe, 06 May 2010 zamanında 17:03 | #14

  Görüntüler gerçektende çok çok üzücü. Hiç kimse parasını yoldan bulmamıştır. Bu projedeki dairelerimiz için bir yığın para verdik. Karşılığını almak istiyoruz. Şayet benim dairemde de bu tür hatalar olursa, kurumu dava ederek hakkımı ararım.
  Lütfen sayın yetkililer elinizi vijdanınıza koyarak gerekli önlemleri alınız.

 15. ali
  Salı, 24 Ağu 2010 zamanında 01:46 | #15

  bu site bizim için gerçekten bir şans bütün olumsuzlukları takip edebiliyoruz.Tepkisiz kalmayalım. Bir emaıl bir çok sorunu çözebilir.

 16. cennet
  Cumartesi, 30 Eki 2010 zamanında 12:22 | #16

  selam aleykum…okuduğumuz bu dairelerle ilgili olumsuz şeyleri görüp okuyunca üzülüyoruz çünkü bizde daire devreden arkadaşımızdan daire almayı planlamıştık kararsız kalıyoruz.neyse allah herkese hayırlı olanı nasip etsin .

 17. sertan hira
  Pazar, 21 Kas 2010 zamanında 09:43 | #17

  iyihoş güzelde biz buevlere taksitlede olsa para veriyoruz sorunsuz bievin icine gecmek istiyorum ben kendi adıma 15.bölge 107 daire resimlerinide görmek isterim merak ediyorum girmemize izin vermiyolar

yorum sayfaları
1 2 3 6703
 1. şimdilik geri bağlantı yok
yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.