ana sayfa > Dernek Faaliyetleri, Haberler > Derneğimiz Başakşehir Belediye Başkanıyla Görüştü

Derneğimiz Başakşehir Belediye Başkanıyla Görüştü

Pazar, 26 Haz 2011 iskayad yorum ekle

fotograf0006Sevgili Komşular,

Dernek yönetimimiz 25.06.2011 Cuma günü Başakşehir Belediye Başkanı Sn.Mevlüt Uysal’ı ziyaret etmiş, Toki-Kayaşehir bölgesinin sorunlarını ve Kayaşehirli komşularımızın beklentilerini kendilerine aktarmıştır.

İskayad yönetim kurulundan Burcu Değerli, Reşit Duman ve Ahmet Karakurt komşularımızın katıldığı, Sn. Başkanın yoğun programından dolayı kısıtlı süre içinde gerçekleşen toplantıda, Belediye Başkanımıza öncelikle Kayaşehir-Başakşehir Arterium’a bağlanan yolumuzun aylardır hala tamamlanamadığı, bu yolda rögar kapaklarının açık olduğu, elektrik direklerinin bağlanmadığı, yolların mıcırlı olduğu, bu yolda çevre yolunu gösteren tabela olduğunu, bu tabelayı görerek yola giren komşularımızın kaza yaptıkları, karşıdan gelen kamyonlar ve araçlar yüzünden ciddi tehlikeler atlattıkları anlatılmıştır. Başkanımız hemen yanımızda ilgili birimi arayarak bu işin ne zaman biteceğini sormuş, çarşamba günü biteceğini ve bu yolun bu hafta düzene gireceğini bize bildirmiştir.

İkinci konu olarak Kayaşehir giriş-çıkışındaki tak önündeki düzensizlik, olimpiyat stadına uzanan yoldaki aşırı bozukluklar ve bu bölgede kamyonlarla sürekli karşılaşmaktan dolayı yolun tehlikesi ve otobüslerin de bu yoldan geçerken bozuk yollardan dolayı neredeyse durdukları Sayın Uysal’a anlatılmıştır, kendisi bu yoldaki sıkıntıarın farkında olduklarını ve gerek Büyükşehir Belediyesi gerek hafriyat ocağının dolum işini alan şirketle bu konuda görüşüldüğünü bu yol için bir üstgeçit istendiğini, araçların bu geçitten geçerek Kayaşehir’e girmelerinin böylece de kamyonlarla karşılaşmamalarının sağlanması için çalışmalar yapıldığını ifade etti. Ayrıca ikitelli köyiçine çıkan yolun çok bozuk olduğunu söyleyince, bozuk yolla ilgili olarak yine telefonla ilgili kişiyi arayarak bu yolun da asfaltlanması gerektiğini söylemiştir. İkitelli köyiçine çıkan bozuk yolun asfaltlanması için yanımızda talimat vermiş ve asfaltlama programa alınmıştır.

Sn.Uysal,15.bölgeden yukarı Fenertepe’ye giden yolun bir kavşakla eski edirne asfaltına bağlanacağını Belediyenin kavşak projesini yaptırıp Toki’ye verdiğini buradan TEM’e metristen çok hızlı bir şekilde bağlanmanın mümkün olacağını bildirmiştir.
Sokaklardaki köpeklerle ilgili sorunlarımız da anlatılmıştır,ancak Sn.Başkan,İstanbul genelinde böyle bir sorun olduğunu Başakşehir hayvan barınaklarının tıka basa dolu olduğunu bir hayvanın bir günlük bakımının ve aşılanmasının yaklaşık 40 tl.olduğunu tüm belediyelerin topladıkları sokak köpeklerini birbirlerinin bölgelerine attıklarını, bu belediyelerin gece saati köpekleri getirip Olimpiyat stadının olduğu bölgelere bıraktığını tüm belediyelerin de sonra bunu inkar ettiğini anlatmıştır.Sokak hayvanları için daha çok barınak yapılması konusunda İstanbul’da kamuoyu oluşturulması gerektiğini bildirmiştir.

Metro konusu konuşulmuştur,Mescidiselam durağının 2.etaplara kadar uzatılıp uzatılmayacağı sorusu yöneltilmiştir.2011 Aralığında metronun deneme seferlerine başlayacak şekilde Büyükşehir Belediyesinin çalışmalar yaptığını ilk etapta metronun 2.etaplara uzanamayacağını ancak en son geldiği bölgeden bu bölgeye diğer araçlarla ulaşılabileceği,Daha sonraki aşamalarda Büyükşehir Belediyesi ile bu konunun tekrar değerlendirileceği kendilerinden öğrenilmiştir.

Dernek yönetimimiz yaşadığımız çevrede Kültür Merkezi, çocuklarımızın spor yapıp beden gelişimlerini destekleyebilecekleri spor komplekslerinin ne zaman yapılacağını sormuş,Kendileri şimdilik Başakşehir’deki mevcut binalardan yararlanma hakkımız olduğunu,Toki’nin bölgemizin devrini henüz Belediyeye yapmadığını,devir yapıldığı zamandan itibaren Belediyenin bölgemizde artık bu çalışmalara başlayacağını Kültür merkezi,Spor salonları dışında,Dere yatağı bölgesine de gezilebilecek,güzel yerler yapılması konusunun da gündemde olduğunu belirtmiştir.

İETT ile ulaşım hakkında geçtiğimiz ay konuşulduğunu ve kendilerinin imkanlar kısıtlı olduğundan şimdilik bu kadar hatla ulaşımın sağlanağını söyledikleri de iletilmiş,Kayaşehir’de bu yüzden çok büyük sorunlar yaşandığı sabahları işe giderken zorluklar yaşandığı, hatların ve otobüs sayısının yetersiz olduğu anlatılmış,İETT Bölge Müdürünün kendilerine bölgemizden giden yoğun talepler karşısında bir ziyaret gerçekleştirdiğini Kayaşehir’deki yetersizliğin toplantıda görüşüldüğünü,Bu konuyla ilgili,Büyükşehir Belediyesi ile görüşüleceğini ancak bizlerin de bu maillerimize devam etmemizi söylemiştir.

Genel olarak Sn.Uysal bölgemizdeki tüm sorunlardan haberdardı ve bunlardan bizim kadar rahatsız olduğunu,araçla bölgemize gelerek gezdiğini ve sorun tespiti yaptığını anlatmıştır.Binlerce kişinin yeni yaşamaya başladığı çok büyük bir projenin hayata geçirilmiş hali olan Kayaşehir’de ilk başlarda birtakım zorlukların yaşanmasının gayet normal olduğunu bu sorunları gidermek adına kurumların hala çalışmalarına devam ettiğini, bölgemizin hala Toki ve emlak yönetimin denetiminde olduğunu,yollar,park bahçeler konusunda Emlak Yönetim ve Toki’nin bölgemizde yetki sahibi olduğunu da sözlerine eklemiştir.

Dernek yöneticilerimiz, kısıtlı süre epey aşıldığından,bölgemizdeki beklentilerimizi hatırlatarak, bizi kabul ettikleri için teşekkür ederek, makamlarından ayrılmıştır. Tüm Kayaşehir sakinleri ve dernek üyelerimiz adına Başakşehir Belediye Başkanımız Sn.Mevlüt Uysal’a teşekkür ederiz.

Categories: Dernek Faaliyetleri, Haberler Tags:
 1. Pazar, 26 Haz 2011 zamanında 08:57 | #1

  Emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.

 2. Pazar, 26 Haz 2011 zamanında 09:49 | #2

  Emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkürler

 3. 2929sefa
  Pazar, 26 Haz 2011 zamanında 12:59 | #3

  sn başkanımızdann her konuda destek beklıyrzz 65000 konut demek 325 bın demek odaa 250 bın oy demekk ne kadar ılgı o kadar oyy derım bennn

 4. Pazar, 26 Haz 2011 zamanında 13:13 | #4

  Sayın başkan,hepimizin bildiği,malumu tekrar etmiş.Arterium ve ikitelli köyiçi bağlantı yolunun asvaltlanması talimatı güzel bir gelişme..

  İett hususunda her zaman tekrar edilen,imkanlar bukadar nakaratı ise düşündürücü..

  Hülasa,Derneğe bu ziyaretinden dolayı teşekkür ederiz..

 5. joker
  Pazar, 26 Haz 2011 zamanında 13:30 | #5

  Emeği Geçen Arkadaşlarımıza teşekkürler.Derneğimizden böyle bir görüşmeyide TOKİ istanbul yetkilileriyle 1. bölgenin durumu hakkında yapmasını istiyoruz.

 6. benimevim
  Pazar, 26 Haz 2011 zamanında 13:52 | #6

  Emeği geçen site yöneticilerine teşekkür ederim. Başakşehir belediye başkanımız Sn.Mevlüt Uysal bey ede sorunlarımız hakkında göstermiş olduğu duyarlılığından dolayı ayrıca teşekkür ederim.İnşallah zamanla sorunlarımız en asgari seviyeye ineceğini umut ediyorum. Bence herşeyden önce ulaşım konusunun
  çözülmesi gerekir.

 7. 2929sefa
  Pazar, 26 Haz 2011 zamanında 15:59 | #7

  sozde kalmasınnn ızcaatt beklyrzzz

 8. arzubekir
  Pazar, 26 Haz 2011 zamanında 16:36 | #8

  bu baglamda sorunlar ıcın basbakanlıgamı tokıyemı emlak yonetıme mı basvuracaz

 9. Melike Duygu
  Pazar, 26 Haz 2011 zamanında 17:33 | #9

  bastırmak lazım yerel seçimlerde yaklaşıo, aynen ne kadar hizmet okadar oy…

 10. htunca
  Pazar, 26 Haz 2011 zamanında 18:13 | #10

  emeği geçen arkadaşlara ve ilgilerinden dolayı belediye başkanımıza teşekkür ederim

 11. minal
  Pazar, 26 Haz 2011 zamanında 19:19 | #11

  allah derneğimize zeval vermesin

 12. 2929sefa
  Pazartesi, 27 Haz 2011 zamanında 07:43 | #12

  sefa 2929 bunu begendıı

 13. Kahraman
  Pazartesi, 27 Haz 2011 zamanında 08:13 | #13

  Teşekkürler değerli İskayad yetkilileri… İnanıyorum ki Sayın Belediye Başkanımızda en iyi şekilde herşeyin olması için çalışacaktır…

 14. ozkan_cakir
  Pazartesi, 27 Haz 2011 zamanında 12:01 | #14

  emeği geçen herkese teşekkürler…

 15. ayfu
  Pazartesi, 27 Haz 2011 zamanında 12:40 | #15

  Çok tşk ederim emeğiniz için, bizi aydınlattınız iyki varsınız….

 16. gt
  Pazartesi, 27 Haz 2011 zamanında 13:23 | #16

  —-Metro konusu konuşulmuştur,Mescidiselam durağının 2.etaplara kadar uzatılıp uzatılmayacağı sorusu yöneltilmiştir.2011 Aralığında metronun deneme seferlerine başlayacak şekilde Büyükşehir Belediyesinin çalışmalar yaptığını ilk etapta metronun 2.etaplara uzanamayacağını ancak en son geldiği bölgeden bu bölgeye diğer araçlarla ulaşılabileceği,Daha sonraki aşamalarda Büyükşehir Belediyesi ile bu konunun tekrar değerlendirileceği kendilerinden öğrenilmiştir.—-

  arkadaşlar cümle biraz karışık olmuş anlayamadım,eski edirne asfaltında mescidi selam durağına kadar olan metro 11.bölgenin önünden geçecekmi veya bizim sitelerin içine kayabaşına giriş yapacakmı.ikinciside 2011 aralıkta deneme sürüşü yapılacak metro nereden nereye kadar

 17. emre efe
  Pazartesi, 27 Haz 2011 zamanında 14:26 | #17

  öncelikle arkadaşlara teşekkürler. sayın başkan’ın “sizin yanınızda ilgili kişiye anında telefon açıp talimat vermesi” çok etkileyici olsa da ben şahsen yadırgadım bu durumu. yani arkadaşlarımız oraya gitmemiş olsa yol halen öyle kalacakmış. ilgili yol asfaltlanma programına alınmamış olacakmış. çok tuhaf.

  bence en büyük trafik tehlikelerinden biri de şudur: 79K güzergahı üzerinde bulunan kayaşehiri arkamıza ve olimpiyatı sağımıza alacak şekilde giderken, otobana paralel olan yan yola çıkacağımız esnada, bahçeşehir yönünden gelen trafik ile ağaoğlu inşaat tarafından gelen trafiğin kesiştiği nokta. ordan sola ağaoğlu inşaat tarafına dönüş yapmak o kadar zor ki. yılların şöförü bile kaza yapabilir. çok kör bir nokta. bir yandan son sürat bahçeşehirden gelen araçlar bir yandan ağaoğlu tarafından gelen araçlar.

  lütfen oraya bir üst geçit (yaya değil) araç yolu yapmak için illa birilerinin kazada ölmesini beklemeyelim.

 18. mehmetche
  Pazartesi, 04 Tem 2011 zamanında 12:13 | #18

  arterium bağlantı yolu ne durumda oradan geçen var mı bu sabah? lastik patlatacağım diye çok korkuyorum valla.. bu yüzden yolumu olimpiyat stadı ile değiştirdim.

 1. şimdilik geri bağlantı yok
yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.