ana sayfa > Dernek Faaliyetleri, Haberler > Derneğimiz Başakşehir Milli Eğitim Müdürünü Ziyaret Etti

Derneğimiz Başakşehir Milli Eğitim Müdürünü Ziyaret Etti

Perşembe, 03 Mar 2011 iskayad yorum ekle

milli eğitim müdürüDeğerli Komşularımız,

İskayad, bugün Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın İsmail Baltacı ile okullarımız hakkında görüşmüştür. Kulağımıza gelen bilgilerin doğruluk paylarını öğrenmek amacıyla kendisinden randevu alınmıştır. İskayad Başkan yardımcısı Tahsin Batur, Yönetim Kurulu Üyeleri Burcu Değerli ve Zeliha Günay komşularımızın katıldığı ziyaretten önemli ve bizi aydınlatacak bilgilerle dönülmüştür.

Sn.İsmail Baltacı; Toki’nin evleri teslim ederken aynı anda da okulları Milli Eğitime teslim edeceğini, bu aşamadan itibaren bir müfettişin okulları ziyaret edip eğitim öğretime uygunluğu konusunda rapor vereceğini bu raporun ardından okulun resmen açılması ve artık inşaat statüsünden çıkıp ”Okul” olabilmesi için tüm prosedürlerin hızla tamamlanacağını, okullara kurucu Müdür atanıp, Öğrenci sayısı tespiti yapılacağını buna göre Okul Müdürünün öğretmen normlarını Milli Eğitime bildireceğini ona göre öğretmenlerin atanıp, çocukların yeni eğitim yılında öğrenimlerine başlamalarına sağlanacağını belirtti. Tüm bu anlatılanların da yaklaşık 1-1,5 ay zaman zarfında tamamlanacağını da sözlerine ekledi.

Bizim korktuğumuz gibi okullara çevre okullardan öğrenci aktarılmayacağını, birincisi şu anda tadilatta hiçbir okul olmadığını Güvercintepe’de sadece bir okulda mevcut fazlalığı olduğunu onu da ikili eğitime dönerek çözümlemeye çalıştıklarını ayrıca da okul bahçesi içerisinde ek bina yapılacağını, dolayısıyla bu konunun bizim okullarla hiçbir ilgisi olmadığını söyledi.Böyle bir durumda sözkonusu okulun öğrencileri okula kayıt olmadan sınıf mevcutları nedir görülmeden gelişigüzel bir okulun öğrencilerinin başka bir okula kaydırılmasının mümkün olmadığını belirtti.

Bizim bölgedeki okulların öğrenci mevcutlarına yeteceğini, sınıfların Türkiye genelinde standart kabul edilen 40 kişilik mevcutları geçmeyeceğini düşündüğünü ancak ilerleyen yıllarda olur da öğrenci sayısı artar ve okullar yetersiz gelirse diye Toki’nin bölgeye 3 okul daha yaptırmak niyeti olduğu kendisinin bu okulların planlarını dahi gördüğünü de sözlerine ekledi.

Anaokulları İlköğretim ve Ortaöğretim kurumlarının hepsi için bu durumun geçerli olduğunu, durup dururken başka öğrencileri bizim okullarımıza taşımanın başta o öğrencilerin servis problemi demek olduğunu, kendilerinin de gerek mantık gerek vicdanen böyle bir zorluğu bu öğrencilere yaşatmayacaklarını belirtti.

Kendilerine gelişigüzel direk suçlayıcı mailler yollandığını, bunlara üzüldüklerini bu yüzden bizim vasıtamızla komşularımıza gereken bilgileri vermeyi uygun gördüklerini İçimizi ferah tutmamızı okullarımızın açılışları konusunda da, öğretmen konusunda da problem yaşamayacağımızı Toki kendilerine okulları teslim eder etmez hızla prosedürleri halledeceklerini söyledi. Bölgedeki liseler hakkında şimdilik Meslek lisesi olduklarına dair bir bilgi olmadığını ilerleyen zamanda ilçe genelinde böyle bir sıkıntı olursa talepler yoğunlaşırsa konunun yeniden değerlendirilebileceğini de ekledi. Kendisi de 25 yıllık eğitimci ve okul yöneticisi olan İstanbul Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn.İsmail Baltacı beyefendiye bizlere moral verdiği için değerli bilgilerini bizden esirgemediği için biz de buradan teşekkür ediyoruz.

Categories: Dernek Faaliyetleri, Haberler Tags:
 1. karamba
  Cumartesi, 05 Mar 2011 zamanında 08:40 | #1

  Bu, söze “DEMEK Kİ NEYMİŞ” diye başlayan arkadaşlara hayret ediyorum.Kraldan çok kralcılık yaptığınızın farkında mısınız ? Tüm bu tartışmalar İskayad’ın üyeleri ve konut sahiplerini duyumları doğrultusunda bilgilendirmesiyle başlamadı mı? Bundan dolayı Derneği suçlayabilir miyiz? Tam tersi ancak kutlamak gerekir. Ancak bu habere olumlu yada olumsuz yorum yapan herkes te kendi fikirlerini beyan etmişlerdir.Bunun için kimseyi suçlayamayız.Demek ki neymiş diye kınadığınız insanlar da bu söylentiyi kendileri uydurmadılar herhalde.Komik duruma düşüyorsunuz benden söylemesi…

 2. SAFA
  Cumartesi, 05 Mar 2011 zamanında 11:09 | #2

  bizlerin tek başımıza aşamadığımız sıkıntılarımızda İSKAYAD devrede.
  Dernek nedir,nerededir,ne iş yapar gibi soruları yönelten,merak eden komşularımıza,işte iskayad buradadır ve dernek üye olmanın faydaları bunlar ve daha oluşabilecek birçok sıkıntılarımızın takipçisidir.
  Ayaklarınıza,ellerinize sağlık.ayrıca evlerimiz nisanda teslime başlanacakmış. herkeze hayırlı olsun. dernemize çok
  Teşekkürler İSKAYAD ii, ki varsınız.

 3. mabal
  Cumartesi, 05 Mar 2011 zamanında 17:25 | #3

  Derneğin bahsedilen çabaları olumlu. Buradaki konu, derneğin varlığına veya yokluğuna endekslenmemeli. Dernek olmasaydı da bu konu yetkili mercilere iletilebilirdi. Ama, dernekteki yetkililer, bu aşamadan sonra Başakşehir’de ve Kayaşehir’de olmayan bir okul konusuna eğilmeli. Bu da, bu iki yerdede acil ihtiyaç olan ve başarılı semt çocuklarının rahatlıkla okuyacakları bir anadolu lisesi veya bir anadolu öğretmen lisesi ihtiyacıdır. Bu konulara eğilinmezse ileride buralarda yaşayacakların çocukları için ciddi sıkıntılar olacaktır. Başarılı ve standardı yüksek okullarda çocuklarını okutmak isteyecek veliler için Başakşehir’e de hizmet edecek ve Kayaşehir’deki bir lise binasında faaliyet gösterecek bir anadolu lisesi veya anadolu öğretmen lisesinin peşinden koşmak gerek. DErnek bu konuda adım atar ve bu adımı da iyi sonuç verirse ozaman Kayaşehir’e büyük bir hizmetin imzası da atılmış olur. Bu konunun tam zamanıdır. Okulların niteliği belli olduktan sonra, statüsünün değişmesi çok zor olabilir. Çocuklarımızı ileride çok uzak mesafelerdeki başarılı okullarda okutmak yerine gözümüzün onündeki başarılı okullarda okutmak ve bunun için istekte bulunmak herhalde zararlı olmaz.

 4. semanurr
  Pazar, 13 Mar 2011 zamanında 19:50 | #4

  ben bir anadolu lisesi öğrencisi olarak evimizin olduğu bu muhitte(başakşehir)okul olmadığı için taşınmayı düşünmüyoruz.bncede bu çok büyük bir eksiklik.yetkililerin bu durumla ilgilenmesi gerektiğini düşünüyorum.ayrıca bu durumun evin parkelerinden veya dış boyasından daha önemli olduğunu düşünüyorum.umarım gereken yapılır.

 5. C29-K7-D30
  Cumartesi, 09 Nis 2011 zamanında 19:07 | #5

  Bu Sitenin Yarardan Çok Zararı Olduğunu Düşünenlere Empati Yapan Birisi Olarak Saygı Duymakla Birlikte Asla Katılmıyorum Ben Evimin İlk Resmini Henüz Temel Aşamasında Olduğu Halde Bu Siteden Gördüm Ve Bir Çok Yararlı Bilgiye de Yine Buradan Ulaştım Ferdi Olarak Bir şey Yapmadığımız Halde Kar,Yağmur,Çamur Demeden Alana Gidip Bizim İçin Resim Çekme Zahmetinde Bulunan Arkadaşlarımıza Lütfen Haksızlık Yapmayalım Daha Güzel Fikrimiz Ve Hizmet Anlayışımız Varsa Bunu Uygulamaya Dökelim Ama Kimsenin de Azmini Lütfen Kırmayalım 1.5 Yıl Bekledik Biraz Daha Sabırlı Olalım. Zaten Nisan-Mayıs Aylarında Her şey Netleşecek. Kooperatife Girip 5-10-Yılda Ancak Evini Teslim Alan Bazen Hiç Teslim Alamayan İnsanları Düşünüp 2-Yılda Böylesine Büyük Bir Şehir Kurulmasını Başarı Olarak Görmemek Verilen Emeğe Haksızlık Olur Elbette Bazı Eksikliklerde Olacak Bunlar Yeni Yerleşim Alanlarında Olan Şeyler Ama Çözümsüz Sorunlar Değil. Yazımı Sabırla Okuduğunuz İçin Teşekkür Eder Size Ve Ailenize Esenlikler Dilerim. C29-K7-D30

 6. bodrum
  Cuma, 10 Ağu 2012 zamanında 02:53 | #6

  ikili eğitime geçilmesini istemiyoruz çevre yerlerden gelen öğrenciler daha önce nerde okuyorlardı zaten sınıflar kalabalık birde eğitim kalitesi yarıya düşecek çocuğum tam gün eğitimde 325 puan alyorsa ikili öğretim 325/2 puan alıcak be insaf edin resmen çocukalrımızın geleceği ile oynuyorlar

yorum sayfaları
1 2 17688
 1. şimdilik geri bağlantı yok
yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.