ana sayfa > Dernek Faaliyetleri > Derneğimiz Emlak Yönetim Genel Müdürü İle Görüştü

Derneğimiz Emlak Yönetim Genel Müdürü İle Görüştü

Cumartesi, 16 Tem 2011 iskayad yorum ekle

Sevgili Komşularımız,

Derneğimiz bugün Bahçeşehir’deki Emlak Yönetim Genel Müdürlüğü ile bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıya İskayad yönetiminden Sn.İlker Balçık, Sn.Tahsin Batur ve Sn.Burcu Değerli komşularımız, Emlak Yönetim Hizmetleri’nden Genel Müdür Sn.Mustafa Bayraktar, Genel Müdür Yardımcısı Sn.Taylan Öztaş, Hukuk Danışmanı Sn.Serpil İyibaş, Teknik İşler Md.Sn.Ural Erdal, Mali İşler Md.Sn.İdris Kaya, İdari İşler Md.Sayın Nuh Kurt, Halkla İlişkiler Md.Sn.Sedat Kanburoğlu’nun katıldığı bu toplantı olumlu ve samimi bir hava içerisinde geçti.

Toplantıda Sayın Mustafa Bayraktar’a, Telekom haricinde başka telekominikasyon firmaları ile çalışılıp çalışılmayacağını sorduk Telekom haricindeki firmaların gelmesi pek olanaklı görünmediğini, kazı izni verilince firmaların yolları, çimenleri engebeler halinde bıraktıkları ve düzeltmedikleri için, bunun da masraf getirdiği ve yol düzenlemelerini bozduğu için sıcak bakılmadığını söyledi. Bununla ilgili defalarca aynı sorunlarla karşılaşıldığını ve yine en çok konut sahiplerinin etkilendiklerini söyledi.

Bina girişlerinde şifreleme sisteminin artık devreye girmesi gerektiğini talep ettik, binalara giren çıkanın belli olmamasından dolayı olumsuz örnekler yaşayabileceğimizi anlattık. Şifrelerin devreye sokulması için ilgili Müdürlüğe yanımızda talimat verildi.

Mesai saatleri sonrasında site yönetimine telefonla ulaşmak gereği de toplantıda konuşuldu ve bundan sonra 24 saat ulaşılması için çalışılacağı söylendi. Ancak şu anda 9. bölgedeki merkez aranabilir ve güvenlikten doğru geçici olarak ulaşılabileceğini söylediler. Ayrıca bize cep telefonlarını veren veya bizim bölge yönetimlerimizden aldığımız cep numaralarına 24 saat bölge yöneticilerinin cevap verme durumunda olduklarını istediğimiz zaman bu numaraları arayabileceğimiz bilgisi de kendileri tarafından verildi.

Güvenlik zaafından bahsettik, kapı zorlama, birtakım hırsızlık girişimlerini anlattık. Tüm bunların giderilmesi adına acilen güvenlik duvarları yapılmasının şart olduğunu söyledik, Sayın Bayraktar genel ve ada ada duvar maliyetlerinin çıkarılıp sunulacağını, aidatlardan hariç bunun için gereken meblağın bize paylaştırılacağını, şimdiye kadar toplanan aidatlar konusunda bütçenin binalara asılacağını söyledi. Ayrıca güvenlik duvarları dışında birtakım fiziksel engellerin de (tel vs.)konulmaya başlanacağını belirtti.

Güvenliklerin şuana kadar birini durdurup bilgi sorma hakları olmadığını, prosedür sebebiyle izin belgelerinin yeni çıkarıldığını artık güvenliklerin şüpheli gördükleri kişiye artık bilgi sorma haklarının olduğu da aldığımız bilgiler arasındaydı.

Kamera sistemi için firmalardan teklifler beklendiğini, talebimiz üzerine şimdi bu stepin hızlandırılacağını önümüzdeki günlerde teklif vermemiş firmaların elenerek verenler arasından seçim yapılacağını bir an önce de çalışmanın başlayacağı belirtildi.

Sulama sistemlerinde yapılan çalışmalardan bahsedildi. Bir çok bölgede yağmur suyu depolarının sulama sistemleri ile arasında tıkanıklıklar varmış. Bunlar çözülene kadar alternatifler üzerine gidiliyormuş. Merkezi sulama sistemi baştan yapılmadığı için şuan yapılması çok maliyetli olduğundan düşünülmediğini,en basitinden bu iş için tüm çimlerin kaldırılması gerektiği söylendi. O nedenle sulama işlemleri hortumlara takılan fiskiyelerle yapılmaya devam edilecek.

Gn.Müdür Yardımcısı Sn.Öztaş eksik çimlerin site yönetimi tarafından tamamlanacağı belirtildi. Bölgelerimizdeki ağaçların çok büyük bir bölümünün Manisa’dan geldiğini ve toprağa uyum sağlayamadıklarını belirtti. Şu ana kadar kuruyan ve kuruyacak olanların değiştirileceğini söyledi.

Bölgedeki esnaf kamyonetleriyle ilgili belediye ve zabıtayla ortak çözümler üzerine çalışıldığı belirtildi.

Sürekli yaşadığımız elektrik ve jeneratörsüzlük konusunu sorduğumuzda elektrikle ilgili ilk önce Bedaş ile görüşüleceği elektrik kesintileriyle ilgili henüz kendilerin intikal etmeyen bir durum olduğunu, mesela birçok bölge halen şantiye elektriği kullandığından akımın düşük olduğunu Bedaş da şantiyelerin borçlarından dolayı aboneliklerini kapatmadığından normal şebekeye geçilememiş kısımlar olduğunu söyledi. Jenaratör konusundan önce elektriklerin kesilmemesi için önlem alınması gerektiğini vurgulayarak bunun mümkün olmaması halinde jeneratör konusu için site sakinlerine anket yapılacağı söylenildi. İlerleyen dönemlerde Kayaşehir bölgesi için ayrı bir santral kurulacağını, bunun için Toki’den 20 dönüm arazi temin ettiklerini söylediler.

Emlak Yönetim olarak uydu ve diğer sorunlarda sıkıntı site yönetiminden kaynaklanmasa da şimdiye kadar ellerinden geldiğince bunun da takibini yapmaya çalıştıklarını kangrenleşmiş sorunları kendilerinin de Toki’ye bildirecekleri söylendi.

Emlakçılardan komşularımıza gelen smsler ile ilgili konuyu konuştuk. Kendilerinin de çok şikayet aldıklarını ve rahatsız olduklarını söylediler ve kesinlikle kendileri tarafından verilmediğini kimin verdiğini bilmediklerini belirtti.

Asansörlerin neden bu kadar sık arızalandığına ilişkin her bölgeden ayrı rapor alınacağı, yeniden bakıma ihtiyacı olanlar varsa ilgilenileceğini, eğer site sakinleri arzu ederse maliyeti de çıkarılarak jenaratör konusunun ankete açılacağını bunun için ekstra ücret toplanacağını o yüzden ankete açmak gerektiğini söyledi.

Sn.Bayraktar, komşularımızın taşınırken İgdaş, İski ve Bedaş’a tek tek gitmemeleri için bu kurumlarla görüşüldüğünü bu çalışma yapılırken İski ile bayağı bir mücadele edildiğini de sözlerine ekledi.

Parkların zeminindeki kumlar yüzünden hem evlerimizin hem binalarımızın içinin kum dolduğunu, akşamları köpeklerin bu parklara uyurken pislik, parazit, salya vs. bıraktığını, sabah aynı kumlarda çocuklarımızın oynadığını ve sarılık, dizanteri, enfeksiyon gibi hastalıklara yol açabileceğini söyledik. Kendisi de bizimle aynı fikirdeydi. Eğer çoğunluk oluşursa kaldırılacağını söyledi.

Toplantıda dile getiremediğimiz daha başka sorunlarımız da olduğunu söyledik. O sorunlar ve bundan sonraki sıkıntılarımızı kendilerine düzenli olarak iletmemizi rica ettiler.

Sn.Mustafa Bayraktar ve ekibi derneğimizin çalışmalarından memnuniyet duyduğunu sivil toplum kuruluşlarının kendisinin de sıcak baktığını bu yüzden derneğimizin kuruluşundan bu yana gerek seminerlerimizde gerek davet ettiğimiz her konuda davetlerimize icabet ettiklerini belirtti. Bundan sonra da birlikte organizasyonlar yapacağımız yönünde sözleştik.

Uzun süren bu toplantımızın ardından kendileriyle karşılıklı iyi dileklerimizi sunarak toplantıyı noktaladık. Sn.Mustafa Bayraktar, Sn.Taylan Öztaş ve toplantıya katılan tüm birim amirlerine sorunlarımızın çözümüne odaklı konuşmaları, bizi dikkatle dinleyip yardımcı olmaya gayret ettikleri için teşekkür ederiz.

Categories: Dernek Faaliyetleri Tags:
 1. ONUR KAYA
  Cuma, 22 Tem 2011 zamanında 19:12 | #1

  25 Günlük su faturası 135 hariç 122 lira nasıl olur benim araba okadar benzin yakmadı anlamadım . ..

 2. Cumartesi, 23 Tem 2011 zamanında 00:49 | #2

  taner112 :Aidat dışında yeni bir masraf veya maliyet unsuru olacak her türlü yeni hizmete mali durumum el vermediği için karşıyım. Yapılması düşünülen hizmetler mevcut aidat ücretleri kapsamında yapılabiliyorsa yapılsın. Aksi halde gerekmez. Zaten teslim alma sürecinde hesapta olmayan bir sürü maliyet çıkartıldı. Hala onun altında eziliyorum ve benim durumumda olan kişilerin olduğunu düşünüyorum. İsteyen herkes hayat standardını bireysel olarak arttırabilir.Saygılar

  ağzına sağlık komşum.

 3. Cumartesi, 23 Tem 2011 zamanında 00:51 | #3

  ozkan_cakir :5. bölge Emlak yönetimdeki müşteri temsilcisi bayanlar;
  Bana konutumu teslim ederken üzerine basa basa bu verdiğiniz paradan başka tek kurus para istemeyeceğiz diye yeminler ediyordunuz ?
  Şimdi benden bahçe duvarı yapılması için ayrı, jeneratör için ayrı para talep ederken YÜZÜNÜZ KIZARIYORMU MERAK EDİYORUM….

  ne masrafı başlarım böyle işe adamın asabını bozmasınlar.sosyal konutmu devre mülkmü kardeşim.yaparken düşünselerdi.

 4. Artvinli
  Pazar, 24 Tem 2011 zamanında 13:46 | #4

  Öncelikle dernek yöneticisi arkadaşlara çok tşk ediyorum.Bahsi geçen meseleler hepimizi ilgilendiriyor.Güvenlik en öncelikli sorunumuzdur. Herşeyden önce derneğimize destek olmalıyız.Destek olamayanlardan biride benim. Maalesef, nasıl üye olunuyor, ben henüz üye değilim.Öncelikle derneğe üye olmak istiyorum.Ayrica bende farklı bir izlenimimi arz etmek isterim. Bir söz var, nasıl başlarsa öyle gider diye, 5. bölge 2. adadan bahsediyorum. çimlerin üzerinde bisiklet sürenmi dersin top oynayanmı, yolgeçen hanımı dersin, bina girişinde çekirdek yiyip yerlere dağıtanmı, koridorlarda basket topu oynayanlar.vb daha neler.toplu yaşam kaideleri birileri bunu anlatsa müdahale etse diyorum. aksi halde bu olumsuz yaşama biçimi artarak devam edecektir. saygılarımla…

 5. cyze
  Pazar, 24 Tem 2011 zamanında 15:26 | #5

  siz elinizden geleni yapın artvinli arkadaşım inş düzelir biz güzellikle anlatıyoruz slm vermeyenlere ben slm veriyorum sonra düzeliyorlar öyrenecekler inş

yorum sayfaları
1 2 3 22062
 1. şimdilik geri bağlantı yok
yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.