ana sayfa > Dernek Faaliyetleri, Genel Bilgiler, Haberler > Derneğimiz Emlak Yönetim İle Avanslar Hakkında Görüştü

Derneğimiz Emlak Yönetim İle Avanslar Hakkında Görüştü

Pazartesi, 18 Nis 2011 admin yorum ekle

Cuma günü yayınlanan ve çok büyük bir bölümümüzün tepkisine neden olan site yönetim avansı hakkında görüşmek için bu sabah dernek olarak Kayaşehir’deki Emlak Yönetim’e ziyarette bulunduk. Kendileriyle daha önceden de seminerimizde görüşmüşlüğümüz vardı ve yine aynı samimiyetle bizleri kabul ettiler. Genel olarak alınan avansa ait birçok kalemin detayını aldık, ancak teslimatların başlaması nedeniyle görüşmemizi sonlandırdık. Kendilerinden zaten tüm kalemlerin detaylarının 1 ay ya da en geç 2 ay içinde yayınlanacağı tahaddütünü aldık.

Giderlerin genel olarak hangi kalemleri kapsadığını Toki de bugün yayınladı ve o detaya buradan ulaşabilirsiniz. Site yönetimi tek bir binada değil, 1 merkez ve her bölgede bölge yönetici binaları olacak şekilde düzenlenmiştir.

Aşağıda yazacağımız tutarların hızlıca hesaplanmış ortalama tutarlar olduğunu ve detaylı dökümün 1-2 ay içinde yayınlanacağını tekrar hatırlatırız.

 • Öncelikle yönetim avasındaki en büyük tutarın merkezi ısıtma ve sıcak su sistemi için gereken doğalgaz güvence bedeli olduğunu gördük. Bu tutar 360 TL. Önceki Toki binalarının neredeyse tamamında merkezi ısıtma olmadığı için site avanslarında bu tutar hiç yoktu.
 • Yönetim demirbaşları 25 TL
 • Çevre demirbaşları 25 TL
 • Ortak alan abonelikleri 80 TL (82 adet ortak alan su aboneliği, 16 adet kapıcı dairesi abonelikleri,72 adet ortak alan elektrik saati)
 • Güvenlik ve giriş kapıları 30 TL (bölgeye girilen 3 yola bariyerli giriş kapıları yapılacak, buralarda 51 güvenlik görevlisi çalışacak. Bölge içerilerinde ise 200 adet güvenlik kamerasıyla güvenlik sağlanacak.
 • Sondaj kuyuları ve motorları 10 TL

Yukarıdaki tutarları topladığınızda birebir karşılamadığını göreceksiniz. Bunun nedeni bizim toplantıyı kısa kesmek zorunda olmamızdır. Dediğimiz gibi Emlak Yönetim 1-2 ay içinde konu ile ilgili detaylı açıklama yapacak ve buralarda tüm kalem giderlerini yapacağız. Herhangi bir sorun durumunda derneğimiz yine gerekli temasları yapacaktır.

Tüm komşularımıza duyurulur.

 1. huseyinkok79
  Pazartesi, 25 Nis 2011 zamanında 21:08 | #1

  600 tl avans ve 55 tl aidatı evi teslim alacağımız gün kayaşehir de mi ödeyeceğiz yoksa önceden veya 1 gün önce bankaya para yatıracağımız zaman (kdv ve diğer ücretler)ile beraber mi yatıracağız.

 2. berakat_donmez
  Pazartesi, 02 May 2011 zamanında 19:09 | #2

  hem avansı vede aidatları çoktur…………
  bunun en iyi pazarlığını yapabilecek te olarak sayın sizdernek başkanı ve heyetidir lütfen güvenimizi sarsmayınız
  teşekür ederiz

 3. saban
  Çarşamba, 11 May 2011 zamanında 23:58 | #3

  bu nedir ya bu kadar aidatmı olur bir binada 40 daire olsa 2000 tl yapıyor avansı ise 24000tl yi buluyor

 4. mtntrn
  Cuma, 27 May 2011 zamanında 17:50 | #4

  bir iki ay geçti, nerde açıklama??

 5. caglar.engin
  Pazar, 24 Tem 2011 zamanında 15:59 | #5

  arkadaşlar 65 tl aidat ödüyoruz çok ciddi bir rakam bu aidat civarında aidat başakşehirde ödüyordum her gün koridorlar paspaslanıyordu yerler tertemizdi bina girişleri tertemizdi asanasörler her gün siliniyordu şimdi burada asanaörler kirli bazen çaşılıyor bazen çalışmıyor gecen hafta 4-5 gun asansorun ışığı yoktu. koridorlar leş gibi haftada birmi ne temizleniyor o temizliktede de sadece üsten kir alınıyor paspas falan yok. Temizlikçiye diyorum ki buraları hergün paspaslamanız lazım diyorki hiç bir allahın kulu bana bunu yaptıramaz . diyorumki bu kadar aidat ödüyoruz site yönetimine soyleyin diyor. site yönetimine söyledik olayı araştırıp dönecez dediler hala tık yok. guvenlik zaafiyeti had safhada kimin eli kimin cebinde belli değil.
  sonuc olarak bizden alınan aidatlarla sadece çöpümüz dokuluyor birde koridorda elektrik odeniyor. başkada faydasını goremedik.
  eğer bu gidiş duzelmezse noterden ihtar çekecem çöpümü kendim temizler payıma duşen elektriğin faturasını odeceğim ve aidat ödemeyeceğim.
  böyle iş mi olur? sesimizi çıkartmamız lazım.

yorum sayfaları
1 2 3 4 19020
 1. şimdilik geri bağlantı yok
yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.