ana sayfa > Dernek Faaliyetleri, Haberler > Derneğimiz İETT Bölge Müdürlüğü’nü Ziyaret Etti

Derneğimiz İETT Bölge Müdürlüğü’nü Ziyaret Etti

Perşembe, 09 Şub 2012 iskayad yorum ekle

Derneğimiz İskayad’ın Yönetim kurulundan Mehmet Özer ve Tahsin Batur bugün İETT İkitelli Bölge Müdürlüğü İşletme Müdürü Ahmet Albayrak ile 2. etaplarla ilgili görüştü. Geçen sene 1. Etap için de yetkili olarak aynı makam ile görüşülmüştü, ancak geçen 1 senelik zaman içinde İETT’nin organizasyon yapısında ciddi değişiklikler olduğunu Ahmet bey anlattı.

Son 1 sene içinde İstanbul’un 2 bölge müdürlüğüne ayrıldığını ve de bu bölge müdürlükleri içinde Bölge Şeflikleri oluşturulduğunu izah etti. Bu yeni organizasyon yapısında Kayaşehir Edirnekapı Bölge Müdürlüğüne bağlı oluşturulan Arnavutköy Şefliği’ne bağlandığını öğrendik. Bu şefliğin adı Arnavutköy olmasına rağmen Kayaşehir 4. bölgesindeki hareket amirliğinin orada olduğunu da öğrendik.

Yukarıdaki paragrafı özetleyecek olursak görüşmek için gittiğimiz Bölge müdürlüğü artık bizim sorunlarımızla direkt değil dolaylı ilgili makam haline geldiği için yeni yapıdaki ilgili Şeflik ile en yakın zamanda 2. etap hatlarıyla ilgili bir görüşme gerçekleştireceğiz.

Yalnız Ahmet beyi rahatsız etmişken sitemizde sıkça dile getirilen Levent, Mediciyeköy için ekspres hat oluşturulabilmesiyle ilgili de konuştuk. Ellerinde yolcuların hareketlerinin veritabanı olduğunu ve nereye kaç kişinin gidip geldiğinin devamlı tutulduğunu söyledi. Şuan dile getirilen bu hattın dile getirildiği kadar çok kişi tarafından istenip istenmedi konusunda endişe taşındığını, hat kurulması halinde maliyetini kurtaramayacak bir hat olacağından endişelendiklerini söyledi. Eğer bu hatla ilgiliciddi bir potansiyel oluşursa en azından sabah ve akşam 1′er sefer oalcak şekilde hatlar konulabileceğini, herşeyin ihtiyaca göre belirlendiğini iletti.

Değerli komşularımıza 2. etap hatlarıyla ilgili İETT Bölge şefliğiyle ve de diğer kurumlarla da en yakın zamanda görüşeceğimizi ve sitemizden yayınlayacağımızı duyururuz.

Categories: Dernek Faaliyetleri, Haberler Tags:
 1. Perşembe, 09 Şub 2012 zamanında 22:29 | #1

  Emeği geçenleri tebrik ederim. İETT her zaman hattın finansmanını dikkate alarak açsaydı şuan İETT hat sayısı çok kısıtlı olurdu. 93M hattı için imza toplayan ve hattı açtıran birisi olarak; hatların zamanla kendi yolcu kitlesini oluşturduğunu söyleyebilirim. İnanmayan bu hattı bir denesin. Saygılarımla.

 2. mertacap
  Cuma, 10 Şub 2012 zamanında 04:57 | #2

  arkadasım bahsettıgınız mecıdıye koy hattı şuan varmı bılgım yokbenım eger gercekten hatverılmışse guzelbıhaber herkese hayırlıolsun

 3. turgayilmaz
  Cuma, 10 Şub 2012 zamanında 13:06 | #3

  Herşeyi anladım da şu maliyeti kurtarmıyor cümlesini anlayamadım. İETT hatları maliyet, kar ve zarara göre mi açılıyor. O istikamete gidecek kişi sayısı ve talep doğrultusunda maaliyet gözetmeksizin verilmesi gereken bir hizmet olduğunu düşünüyorum.İETT bir kamu kuruluşudur. Kazanç için kurulmuş özel bir şirket değildir. Son zamanlarda her ne kadar bize bunu unutturmuş olsada…

 4. ldemirbilek
  Pazartesi, 13 Şub 2012 zamanında 11:36 | #4

  Merhaba Arkadaşlar,

  Ben asıl endişeyi tahmin ediyorum. 2 katlılar IETT’ den kiralık hatlar. Bu hatlara epey bir süre fazla ilglii olmamıştı. Bu otobüsleri kullandığım birkeç sefer sahipleriyle görüştüğümde hep zarar yazıyor (kardan zarar) daha fazla müşteriye ihtiyacımız var diyorlardı. Artık bu hatlar oturdu ve yolcu sayıları da sanıyorum onları tatmin edecek seviyeye geldi (yanılıyor da olabilirim).
  Dolayısıyla IETT bu hatları (otobüslerle beraber) kiralarken belli şartlar ve belli yolcu sayısı gözetilerek de kiralanmış olabilir.
  Ve şimdi IETT, Mecidiyeköy ve Levent (Levent de çalışıyorum) hatlarını koyarsa, diğer hatlara bir miktar zarar vereceğini ve o hatlarla ilgili başı ağrıyacağını düşünüyor olabilir. Otobüs, minibüs, dolmuş, taksi gibi hat işletden ile bizler arasında ciddi bir kültür ve anlayış farkı olduğunu tahmin ediyorum. Evet zor bir ve zor insanlar, dolayısıyla IETT de dikkatli davranıyor olabilir.

  Son olarak, Kastamonulu arkadaş turgayyilmaz gayet iyi yorumlamış. bastırmamıza ve gerekiyorsa bu forumn üzerinden bir ihtiyaç anketine dahi sıcak bakılabilir. Üyeler tüm kayaşehir’ i yansıtmasa bile yine de ciddi sayıda üye mevcut…
  Eğer Levent ve Mecidiyeköy otobüsleri olursa ben Memnuniyetle kullanıırım.

  Selamlar, saygılar…

 5. musa 52
  Pazartesi, 13 Şub 2012 zamanında 15:20 | #5

  arkadaşlar calışmalarınızdandolayı teşekkür ederim benim 15 bl dairem var ama tokıden nezaman teslim ögrenemiyırum tlf acıyorum tlf kapatıyorlar nebicim biriş anlamadım birde tokınin yapdıgı binaların catılarına dikkatlice bakın hepsinin catısında haç resimivar sankı müslümanolan ülkede böylebir şeyeneden dıkkat etmezler anlayamadım.

 6. Pazartesi, 13 Şub 2012 zamanında 17:39 | #6

  musa 52 :

  arkadaşlar calışmalarınızdandolayı teşekkür ederim benim 15 bl dairem var ama tokıden nezaman teslim ögrenemiyırum tlf acıyorum tlf kapatıyorlar nebicim biriş anlamadım birde tokınin yapdıgı binaların catılarına dikkatlice bakın hepsinin catısında haç resimivar sankı müslümanolan ülkede böylebir şeyeneden dıkkat etmezler anlayamadım.

  kayaşehirdeki hiç bir çatıda öyle bir durum yok merak etmeyin. kasıtlı olmasa da yapılan yanlışdı hataya devam edilmiyor komşum. şubat sonları veya mart başı gibi daire teslimlerinin başlama ihtimali var ama elbette kesin bilgi değil.

 7. ercandogus
  Pazartesi, 27 Şub 2012 zamanında 20:56 | #7

  Her gün işime Başakşehire gidip oradan aktarmayla Mecidiyeköy’e gidiyorum Başakşehir tıklım tıklım dolarken Kayaşehirden kalkanmı dolmuyacak. Önce Bir hattı açsınlar ondan sonra maliyete baksınlar Millet mecburen Yenibosna hatlarına yöneliyor oradanda aktarmayla gidiyorlar işlerine.

 1. şimdilik geri bağlantı yok
yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.