ana sayfa > Dernek Faaliyetleri, Genel Bilgiler > Derneğimiz İskayad İett İle Görüştü

Derneğimiz İskayad İett İle Görüştü

Çarşamba, 25 May 2011 iskayad yorum ekle

5558Değerli Komşularımız,

Derneğimiz İSKAYAD 25/05/2011 Çarşamba günü saat 10:00-12:00 arası İETT İstanbul İşletme Şube Müdürü Sn: Arif Duran ile bir toplantı gerçekleştirmiştir.

İSKAYAD yönetim kurulu üyeleri Burcu Değerli, Reşit Duman ve Mahmut Düzgün komşularımızın katıldığı toplantıda Kayaşehir bölgesi ulaşımı hakkında kendilerinden bilgi istenmiş, Kayaşehir sakinleri olarak ulaşım sorunlarımıza acil çözüm isteğimiz iletilmiştir.

Sn: Arif Duran bizlere, şu an mevcut olan 89G ile HT15 Zeytinburnu ve Yenibosna-Metro hatlarının Kayaşehir’e uzatıldığını, bunlara ilave olarak Başakşehir içinde ring seferi yapan otobüslerin Kayaşehir içerisinde de dolaşacağını söyledi. Ayrıca Yenibosna-Metro ile Kayaşehir arasına yeni hat konulacağını bu hattın fazla dolaşmadan büyük ihtimalle basın ekspres yolunu kullanarak doğrudan Yenibosna-Metro’ya ulaşacağına, Kiptaş Konutları-Cebeci hattının başlangıç noktasının Kayaşehir’e kaydırılacağını ve toplamda 5 hattın Kayaşehir de çalışacağını söyledi. Buna ilave olarak başka hatlarda düşünüldüğünü ancak bunları netleştiği zaman açıklayabileceğini sözlerine ekledi.

Ayrıca Kayaşehir 4. Bölgenin arkasındaki alana Toki tarafından Hareket Amirliği için 6 dönüm yer ayrıldığını ancak hareket amirliği prefabrik binasının Toki tarafından yapılmadığını, hareket amirliği olmadıkça da yeni seferlerin konulamayacağını ve bu nedenle hem Toki ile hem de Belediye ile istişare halinde olunduğunu belirtti.

Hepimizin fark ettiği üzere Kayaşehir’de otobüs duraklarının niçin olmadığını sorduğumuzda ise Toki’nin planlama yaparken otobüs durakları için cep alanı ayırmadığını, sonradan eklenecek cep duraklarının ise önümüzdeki yılın 7. ayında yürürlüğe girecek olan engelliler kanununa uygun olmayacağını bu soruna belediye ile birlikte ortak bir çözüm yolu aradıklarını belirtmiştir.

Görüşmemizin sonlarına doğru Şube Müdür Yardımcısı ve Bölge Şefleri de toplantımıza dahil olmuştur, içlerinden bazıları Kayaşehir’de komşumuz olacaklarını belirtmişler ve sorunlarımızı yönetimin üst kademelerine bildireceklerini söylemişlerdir.

Toplantı çıkışında İETT Çalışanları Derneği Şube Başkanı Süleyman Karataş ile tanışılarak talep ve beklentileriniz ayrıca kendilerine de iletilmiştir. Kendileri de aynı zamanda komşumuz olacaklarından, bizlere kurum içinde destek verecekleri sözünü vermişlerdir.

Sonuç itibari ile Sn. Arif Duran Bey ve İETT yetkilileri bölgedeki ihtiyaç ve sorunların farkında olduklarını bölgemize defalarca gelip sorunun tespitlerini yaptıklarını ellerinden geldiğince hızlı şekilde bu sorunları çözmeye çalıştıklarını söylemiştir.

Dernek olarak gösterdikleri misafirperverlikten dolayı başta Sn: Arif Duran olmak üzere tüm İETT çalışanlarına teşekkür ederiz.

İSKAYAD

Categories: Dernek Faaliyetleri, Genel Bilgiler Tags:
 1. ersen64
  Salı, 31 May 2011 zamanında 12:55 | #1

  Seferler başlasın da, inşallah yolda bulunur yavaş yavaş herşey yoluna girer…

 2. tatliprens
  Pazartesi, 06 Haz 2011 zamanında 10:59 | #2

  Merhaba iyi çalışmalar diliyorum çalışmalarınızı takdirle izliyorum
  Çalışöalarınızın devamını ve şu an oturmasam bile bir Kayabaşı sakini olarak teşekküe ediyorum

  Engin Kaymak
  C-46 D:9

yorum sayfaları
1 2 3 4 20352
 1. şimdilik geri bağlantı yok
yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.