ana sayfa > Dernek Faaliyetleri, Genel Bilgiler > Derneğimizin Emlak Yönetim İle 2. Görüşmesi

Derneğimizin Emlak Yönetim İle 2. Görüşmesi

Cumartesi, 17 Eyl 2011 iskayad yorum ekle

15 Eylül Perşembe günü İskayad dernek başkanımız sayın İlker BALÇIK ve Genel Sekreterimiz sayın Ahmet KARAKURT’un Emlak Yönetim Genel Müdürü sayın Mustafa BAYRAKTAR ve Genel Müdür Yardımcısı sayın Taylan ÖZTAŞ’ı makamında ziyaret etmişlerdir. Ziyarette karşılıklı istişare sonucunda konuşulan konularda iskayad yönetim kurulumuzdaki arkadaşlarımıza verilen cevaplar aşağıdadır. Konuşulan konuların dernek olarak takipçisi olacak ve bundan sonra da daha yaşanabilir bir Kayaşehir için istişarelere devam edeceğiz.

Konuşulan konular;

• Emniyet ile izin meselesini ancak halletmişler. Ekim ayından itibaren resmi kıyafetle dolaşıp şüpheli durumlara müdahale edebileceklermiş.
• Güvenlikçilere düdük izni bugünden itibaren verilmiş.Ekim ayından itibaren izinleri çıkmış olacak, kıyafetlerini de giyecekler,kulübelere de ışık takılacak.
• 1 tane güvenlik aracı varmış. O da izin işi hallolunca tepe lambasıyla bölgede devriye gezecekmiş. (1 araç yetmez dedik, bunu üzerine;)
• Elektrikli motorsikletler almayı düşünüyorlarmış. Önce ATV düşünmüşler fakat çok ses çıkarttığı için vazgeçmişler.
• 20 güvenlik kulübesi (mobo) konulacakmış.
• Her binanın hem ön hem de arkasına birer kamera konulacak ve bunlardan alınacak görüntüler 2 ay kayıt altında tutulacakmış.
• Bir sonraki aşamada çocuk parklarına da güvenlik kamerası koyup buradan alınan yayınların evdeki televizyonlardan izlenmesini sağlayacaklarmış.
• Güvenlik kamera sistemi için 8 firmadan teklif almışlar, 5 firmadan da son tekliflerini istemişler. Bir kaç gün içerisinde teklifler sonuca bağlanıp biriyle anlaşacaklar ve sistemi kurmaya başlayacaklarmış.
(Size gönderilen maillere “bütçemiz yetersiz” cevabı veriyormuşunuz, varmı öyle birşey” dedik. Evet öyle aslında, kamera fiyatları bütçemizin üzerinde oldu. En iyisi olsun diye hareket ediyoruz, hd li filan olsun dedik, tabi fiyatlarda arttı.)
• Adaların etrafına güvenlik duvarı örülmesi için de sadece tel, duvar üzeri tel ve sadece duvar olmak üzere 3 alternatifli fizibilite çalışması yaptıklarını söylediler.Fizibiliteden sonra karar için anket yapacaklarmış.
• Ada duvarına iki kapı açıp birine kamera, diğerine de güvenlik kulübesi koyup kamera görüntüsünü de kulübeye vermek fikri çok kafalarına yattı. Zamanla bu konu daha netleşir.
• Emniyet ile görüşüp bölgedeki hırsızlık vakalarından yakınıp daha fazla polis istemişler ama Emniyet Müdürü “Şaka mı yapıyorsunuz? Toplam 2 vakanız var ve bu haliyle Türkiye’nin en güvenli bölgesi burası” demiş. Vakaların emniyete bildirilmesinde biraz daha atak olunmasının faydalı olacağını söylediler. Her vakayı hemen ve mümkün mertebe çok sayıda telefon ile bildirmek iyi olurmuş.
• Kapı dilleri çoğunlukla paslandığı için güvenlik şifresini aktif hale getirememişler. Müteahhit firmalara değiştirtiyorlarmış. Değiştirme işlemi bittikten sonra şifreleri tümden devreye sokacaklarmış.
• Mali tablolar bugünden itibaren şu bölgelerla asılacakmış: 3, 5, 9, 10. Diğer bölgelerde bir kaç gün içinde asılacakmış.
• Sulama sistemi için fizibilite çalışması yapılıyormuş. Otomatik sulama yapılırsa tüm çimler sökülüp yeniden yeşillendirilecekmiş. Fizibiliteden sonra anket ile karar verilecekmiş.
• Telekom fiber hat üzerinden hem telefon, hem internet hem de tv yayını yapmak için altyapı kurmuş ama yazılım problemi yaşadığı içn bir türlü hizmet verememiş. Telekom dışındaki firmalar da çağrılmış, yeri kazmadan yatay sondaj ile altyapı döşemek şartı ileri sürülmüş. İnternet için ilk anlaşma Türkmesh ile yaplmış. Turkmesh laser ile veri aktarımı yaptığı için kablo döşemesine gerek yok. Binaların tepesine bir alıcı konup ordan dairelere aktarılıyor. Telekom’un 40 liraya sunduğu hizmeti Turkmesh 15 liraya verecekmiş.
• Metronet ve Superonline’ın da yatay sondaj şartını kabul edip sözleşme yapmasını bekliyorlar.
• Halk pazarı konusu: Güzel bir halk pazarı olacak, örneklerine ve büyüklüğüne baktığımda sanırım bir seneden önce faaliyete geçmez.
• Çevremizdeki Fabrikalarla ilgili konu: Belediye ile sürekli görüşüyoruz, irtibat halindeyiz, çözmeye çalışıyoruz.
• Ayrıca sitemizi ve derneğimizi takip ettiklerİ konuşulan konular arasındaydı.

Categories: Dernek Faaliyetleri, Genel Bilgiler Tags:
 1. Cumartesi, 17 Eyl 2011 zamanında 11:31 | #1

  Görüşme için derneğe teşekkürler..

 2. hamitatay
  Cumartesi, 17 Eyl 2011 zamanında 21:55 | #2

  dernek yönetiminden allah razı olsun. yönetimi boş bırakmıyorlar. bizim adımıza işleri takip ediyorlar. teşekkür ediyorum. komşularımızdan da derneğe ilginin artmasını bekliyorum

 3. ser73
  Pazar, 18 Eyl 2011 zamanında 13:28 | #3

  4 ay oldu ben bir icrat görmedim ,gördügüm her kurum birbirine sallıyor ,bu emlak yönetim ,yöneticeleri,bence beceriksiz ,b22 deki dış kapı 4 ay sonra yapıldı,asansörler hep bozuk ,gerci asansör olayınıda cözdüler kendilerini aramayalım diye asansör firmasının tamir servisinin telefonunu kapıya astılar ,

 4. hamitatay
  Pazar, 18 Eyl 2011 zamanında 14:40 | #4

  ser73 :4 ay oldu ben bir icrat görmedim ,gördügüm her kurum birbirine sallıyor ,bu emlak yönetim ,yöneticeleri,bence beceriksiz ,b22 deki dış kapı 4 ay sonra yapıldı,asansörler hep bozuk ,gerci asansör olayınıda cözdüler kendilerini aramayalım diye asansör firmasının tamir servisinin telefonunu kapıya astılar ,

  haklısınız komşum, onun için bu derneğin gelişimine çok ihtiyaç var. iskayad ı güçlendirmeliyiz, yoksa her kafadan bir ses çıkar. bir dernek çatısı altında birleşirsek sesimiz daha gür çıkar inşaallah…..selamlar

 5. zefdogan
  Pazar, 18 Eyl 2011 zamanında 16:08 | #5

  slm 12.bolge hakında bılgı verebılecek olan varmı

 6. yaman
  Pazartesi, 19 Eyl 2011 zamanında 01:42 | #6

  herkeze ii akşamlar yönetime öncelikle teşekkür ediyorum bu güzel proje çalışmalarından dolayı hamitalay kardeşim evi nasıl aldığını iyi düşün toki den aldın taksitle nasıl bir anda beşin alamayıpta taksitle aldıysan bunada katlanacaksın bu insanların isteği dernekçalışmaları ve görüşmeleriyle oluyor emeği geçen herkeze teşekkür ederim bu çalışmalardan dolayı iyi akşamlar tokat lı 7 bölge

 7. ILKNURS
  Pazartesi, 19 Eyl 2011 zamanında 09:12 | #7

  Girişimleriniz ve bu konudaki geri bildirimleriniz için teşekkürler. Emlak yönetimin siteyi takip ediyor olması da güzel biz de kendilerini takip ediyoruz :) cocuk parklarındaki kum icin birsey dediler mi acaba? zemin kaplaması ile ilgili bir gelişme var mı?

 8. maraton_
  Pazartesi, 19 Eyl 2011 zamanında 21:36 | #8

  merhaba ben aranıza yeni katıldım bende 12 bölgeden daire aldım ama agıstos 2011 de teslim olucagını söylediler halen haber yok ne zaman telim olucanı bilen varmı paylaşırsanız sevinirim şimdiden teşeküler arkadaşlar

 9. kayseria
  Salı, 20 Eyl 2011 zamanında 00:15 | #9

  Kardes dun ben 11-12_13_14 bolgeleri gezdim herkes kendini yilbasina hazirlasi cunku cevre daha 3ay surer@maraton_

 10. reis21
  Salı, 20 Eyl 2011 zamanında 18:26 | #10

  bari 1.ayın ortalarında teslim etsinlerde zamdan etkilenmiyelim inş öyle olur:))))))))

 11. Çarşamba, 21 Eyl 2011 zamanında 10:14 | #11

  reis21 :

  bari 1.ayın ortalarında teslim etsinlerde zamdan etkilenmiyelim inş öyle olur:))))))))

  11.,12.,13. ve 14. bölgeler 2011 yılında teslim edilmez zaten. genel alt yapı bile 15 aralıkta bitecek en erken.

 12. COROGLAN
  Perşembe, 22 Eyl 2011 zamanında 10:20 | #12

  dernek yönetimine teşekkür ediyorum. verilen sözlerin de takipçileri olacaklarına inanıyorum şimdiden başarılar diliyorum

 13. mt
  Cumartesi, 24 Eyl 2011 zamanında 01:04 | #13

  selam 13.bolge dy 32 teslimatla ılgılı bılgısı olan varmı saygılar

 14. birsen
  Pazar, 02 Eki 2011 zamanında 12:23 | #14

  mehraba arkadaşlar,ilk yerleşim yerlerinin sorunları bir anda bitmez. her şey zamanla yerine oturacak.arkadaşlar her şeyi bildirdik 9,suncu bölgedeki akan pis su deresi ne olacak bir kere görünüm olarak çok çirkin bizlerin hemen yanında. ağaoğlu çok güzel çözüm bulmuş almış kanal içine etrafını güzel düzenlemiş bizede yapabilirler derneğimizin bu konuylada ilgilenmelerin rica ediyoruz.

 15. reis21
  Pazar, 02 Eki 2011 zamanında 19:21 | #15

  14.bölge c-62 49 nolu daire sakini nasip olursa-14.Blge resimlerde görüldüğü gibi ocak-şubat gibi ancak teslim edilebilir söylentiye göre bilemem ama 10.ayda firmalar tokiye teslim edeceklermiş itmiyen konutları nasıl teslim edecekler anlıyamadım böyle bir kural varmı,tokide bizler ile zamdan etkilenelim diye sözleşme imzalatacakmış varmı öyle birşey konu hakkında detaylı bilgiyi paylaşırsanız sevinirim tşkrlr.
  birde resimler için emeği geçen herkese teşkür ederim ayrıca resimlerde numaralama olursa seviniriz

 16. ada34
  Pazartesi, 14 Kas 2011 zamanında 14:21 | #16

  mrb arkadaşlar 16 bölge nezaman teslim edilecek bilgisi olna varmı..aralık gibi söylenior ama resmi bişey yok sanırım..bilgi sahibi olan varsa lütfen yazsın

 17. admin
  Pazartesi, 14 Kas 2011 zamanında 15:07 | #17

  ada34 :

  mrb arkadaşlar 16 bölge nezaman teslim edilecek bilgisi olna varmı..aralık gibi söylenior ama resmi bişey yok sanırım..bilgi sahibi olan varsa lütfen yazsın

  Henüz net bir tarih yok. Olduğunda zaten sitemizde hemen yayınlayacağız. Fikrimi sorarsanız aralıkta teslim çok zor.

 18. ultarslanmahmut
  Pazartesi, 14 Kas 2011 zamanında 17:41 | #18

  15. bölge teslim tarihini bilen lütfen paylaşsın acil durum söz konusu!!!!!!!!!

 19. admin
  Pazartesi, 14 Kas 2011 zamanında 17:43 | #19

  ultarslanmahmut :

  15. bölge teslim tarihini bilen lütfen paylaşsın acil durum söz konusu!!!!!!!!!

  Şuan sorunuza kimse kesin cevap veremez.

 20. gever
  Salı, 15 Kas 2011 zamanında 11:37 | #20

  15 bölge b1 104 k9 d41 bne zaman teslim ediliyor bilen varmı herkese hayırlı olsun

 1. şimdilik geri bağlantı yok
yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.