ana sayfa > Genel Bilgiler > Emlak Yönetim’in Dikkatine

Emlak Yönetim’in Dikkatine

Çarşamba, 17 Ağu 2011 admin yorum ekle

Kayaşehir’de yaşam nisan ayı itibariyle başladı ve bugüne kadar da artarak devam etti. Şuan konutların büyük çoğunluğu dolmuş durumda. Ancak ilk günden beri gözle görülür bir azalma kaydetmeyen sorunlarımız da devam ediyor. Geçen ay dernek olarak da Emlak Yönetim Genel Müdürlüğü ile sorunlarımızla ilgili bir toplantı yapmıştık. O gün birçok konuda aksiyon alacaklarına dair taahhüdlerini aldık. Ancak onun da üzerinden epey bir süre geçmesine rağmen halen sorunlarımızda gözle görülür bir azalma yaşanmadı.

En önemli sorunlarımızın başında güvenlik geliyor. Bina giriş şifrelerimiz halen aktif değil. Yönetime sorulduğunda devamlı birşeylerinin eksik olduğundan ve sipariş verildiğinden bahsediliyor. Güvenlik görevlilerinin çok pasif olduğunu dile getirmiştik ve o zaman görevlilerin bazı yetkileri daha yeni aldıklarını, ancak şuandan itibaren herhangi birini durdurup kimlik sorabilme yetkilerinin olduğu söylenmişti. Ancak o günden bu yana herhangi birine kimlik sorulduğunu görmedik. Bazı bölgelerimiz ciddi güvenlik tehdidi altında. Geçenlerde 7. bölgeden bir komşumuz bölgede siteden olmayan yabancıları farkedip güvenliğe söylüyor. Ancak güvenlik onları site dışına çıkarmak yerine eliyle onları kimin şikayet ettiğini gösteriyor. Bölgemizdeki güvenlik bu mudur? Bugün 3-5 kişiyi bölgeden çıkaramayan güvenlik yarın okullar açıldığında yaşanabilecek sorunlarda ne yapacak? Bölgemizde daha yaşamın başlamasının 4. ayı domasına rağmen taciz vakası bile yaşandığı bilinmektedir. Toplantımızda yine bölgelerin duvarla çevrilmesi konusunu da konuşmuştuk ve teklifler alınıp bölge sakinlerine sunulacağı bilgisini almıştık. Avans içinde bedelini ödediğimiz kameralarımız da halen yerleştirilmiş değil. Bu konuların ivedilikle halledilmesini bekliyoruz.

Asansörlerimizdeki sıkıntı hala devam ediyor.  Her seferinde site yönetimi ikaz edildiği halde ,çalışmayan asansörlere çözüm bulunamadığı gibi,mevcut çalışanların da arıza yaptığında tamiri çok geç yapılıyor. Eğer arıza akşam üstü oldu ise,sabahı beklemek durumunda kalıyoruz. Bunun yanısıra,sıkça asansörlerde kalma  hadisesi yaşanıyor. Kaçak akım ile ilgili olduğu söylenen problemlerden dolayı kimi zaman her iki asansörde çalışmıyor. Bu zamanlarda üst katlarda oturan komşularımız çok mağdur oluyorlar. Yaşlısı,hastası,çocuklusu olan kat malikleri çok mağdur duruma düşüyorlar. Bunlarında biran önce halledilmesini,kalıcı bir çözüm üretilmesini bekliyoruz.

Kayaşehir’de genel temizlik ve sulama konuları halen tam bir problem. Birçok binada rutin temizlik yapılmıyor. Yine birçok bina çevresinde çimler sulanmıyor ve birçok komşumuz gönüllü olarak kendi çimlerini sulamakta hatta gübrelemekte. Görevlilere sorduğumuzda ise yine çeşitli mazeretler duymaktayız.

Toki 24 ay süresini geçirmemek için 1. bölgeyi henüz sorunları tamamlanmamasına rağmen apar topar teslim etti. Bölgedeki komşularımız büyük zorluklar yaşıyorlar. Avrupa’nın en büyük uydu kendi olmakla övünülürken 1. bölgede komşularımız halen piknik tüpleriyle yemeklerini pişirmekteler. Buna benzer birçok sorunları var ve sorunların çözümü için Emlak Yönetim’in görevlendirildiğini biliyoruz.

 

Kayaşehir’de halen 3G dışında internet bağlantısı kurmak mümkün değil. Telekom bunca ay geçmesine rağmen halen altyapısını tamamlayabilmiş değil ve kısa süre içinde de tamamlayabilecek gibi görünmüyor. Alternatif firmalar için de Emlak YÖnetim’in sıcak bakmadığını toplantımızda öğrenmiştik. Ancak daha sonradan bu konuyla ilgili yoğun bir itiraz yaşandı. Çok büyük bir kesim Telekom tekelinde kalmak istemiyor. Zaten bölgeye başka firmaların sokulmaması rekabet kanununa da aykırı. Diğer firmaların kazılarını düzgün tamamlayamadıkları için istenmediği söylenmişti ama bu bizler için yeterli bir mazeret değil. Pekala bölgeye girmek isteyen firmalardan teminat alınabilir ve eğer düzgün bırakmazlar ise bu teminattan sorunlar giderilebilir. Öncelikle bunun istenmesi gerekiyor. Tekrar mevcut durumun rekabet yasasına aykırı olduğunu hatırlatıyor ve bölgeye başka firmaların gelmesindeli engelin kaldırılmasını talep ediyoruz.

her bölgede birçok sorun yaşıyoruz ama bunları yönetime ilettiğimizde yine ve yine mazeretler duyuyoruz. Aylarca bina girişindeki kırık cam sorulduğunda sipariş verdik deniyor, asansörlerdeki gürültü sorulduğunda yağ sipariş verildi deniyor, patlak ampuller sorulduğunda yine sipariş verildi deniyor ve böyle uzayıp gidiyor. Bölgemizde her ne sorun varsa hepsinin siparişi veriliyor ama nedense bir türlü sorun giderilemiyor.

Basket sahalarının ışıkları çoğu zaman sabaha kadar yanıyor ve aşırı gürültü yaşanıyor. Çevre binalarda rahatça uyumak mümkün olmuyor. Daha önce de bunu dile getirip basket sahalarının ışıklarının 23′de kapatılmasının uygun olacağını söylemiştik. Bunun üzerine bazen dediğimiz şekilde kapatıldı ama çoğu zaman kapatılmadı. Kapatıldğında sorun yaşanmadığını hepimiz gördük. Bu konuda otokontrolün oluşmasını ve istisnasız her akşam 23′de basket sahalarının ışıklarının kapatılmasını talep ediyoruz.

Yolları esnaf kamyonları tıkamış durumda. Bazı dairelerde yasak olmasına rağmen ticaret yapılıyor. Hatta yönetimin dibindeki binada emlakçı bile var. Sorulduğunda yine çeşitli mazeretler duyuyoruz. Halbuki aynı yönetim biz dernek olarak bölgede bir yerde bulunmayı talep ettiğimizde buna hemen karşı çıkıyor.

Buraya daha sayfalar dolusu çözülemeyen problem yazabiliriz, gerekirse de yazacağız. Ancak şuan durumun vahamiyetini göstermek açısından bu sorunlar yeterlidir. Bunca çözülemeyen sorunu görünce “acaba sitemiz tecrübeli ellerde değil mi?” sorusunu kendimize soruyoruz. Bölgedeki tüm komşularımızın amacı daha yaşanılabilir bir Kayaşehir’de yaşamak. Bunun için de sorunlara mazeret değil, çözüm üreten bir yönetim anlayışının bir an önce hakim olmasını istiyoruz.

Categories: Genel Bilgiler Tags:
 1. admin
  Cuma, 26 Ağu 2011 zamanında 13:32 | #1

  gala :

  Arkadaşlar bu eksiklikleri emlak yönetim başta olma üzere ilgili yerlere mail atalım.Bu tür kırıcı yazışmalarınızıda lütfen kendi özelinizde yazışın eleştri yapalım ama kırıp dökmeden suçlamadan,burdaki amaç sorunlarımızı doğru olarak doğru yerlere ulaştırmaktır.

  Saygılarımla

  Derneğimiz sorunlarla ilgili olarak çok daha üst mercilerle görüşmek için uğraşıyor. Ayrıca avukatlarla da fikir alışverişine başlanıyor. Eğer netleşen birşey olursa yine buradan duyurusunu yaparız.

 2. malatyali4434
  Cuma, 02 Eyl 2011 zamanında 11:13 | #2

  Mabal kardeşime tam anlamıyla destekliyorum. Demokrasiden bahsettiğimiz şu memlekette derneğe yönelttiğimiz ufak tefek eleştirilerde bile adminin adamları hemen ağır dille eleştiriyor. Dernek çıksın desin şu hizmeti yada şu hizmeti sundum desin yaptığı bir şey varsa bunu bize göstersin. öteki türlü sadece görünütü de var ve öyle olduğuna inanıyorum. ve bu görüntü yansımasını çok güzel yapıyor. biz iki ay boyunca 4.bölgenin o yokuşlarını sıcak havalara rağmen çoluk çocuk binbir göçlükle çıktık. ve bunu ayrıca ramazan ayında da yaşadık. yani bunun sorumlularında ne vicdan var çok merak ediyorum çünkü bizim bölgede özürlü çocuğu olan aileler var ve o kadar yolu yürüyorlardı. kimin umrundaydı derneğin mi yoksa belediyenin hiçbirinin. defalarca sorunu dile getirdiğimizde söyledikleri şey harekat amirliği yok peki 5.bölgede harekat amirliği varmıydı? ve nihayet geç de olsa harekat amirsiz otubüsler 4.bölgeye geldi. ne oldu yani ne diye bize o kadar işkence çektirildi boşu boşuna. ama bu işin meyvesi seçim zamanında ortaya çıkacaktır buna inanıyorum. neyse dernek birşey yapmak istiyorsa icraatta bulunsun görüntüde değil yada kendilerini hep ön plana atmasınlar. ben şahsım adıma derneğin kayaşehire ve insanlara faydalı olacağı konusunda zerre kadar inancım yok……

 3. admin
  Cuma, 02 Eyl 2011 zamanında 11:42 | #3

  @malatyali4434
  Bu kadar inançsızsanız bu siteye de girmeyin bence. Sizin için zaman kaybı çünkü :) Demokrasiyi de yanlış anlıyorsunuz. Demokrasi bulunduğunuz bir grubun içindeyken işler. Yani Türkiye vatandaşıysan bir vatandaş oalrak o hakkın vardır. Türkiye vatandaşı olmayanın o konuda demokrasi hakkı yoktur. Derneği eleştirmek isteyenler önce bir üye olsunlar da samimiyetlerini görelim. Oturduğumuz yerden herşeyi eleştirelim o ne güzel.

 4. taylanz
  Cuma, 02 Eyl 2011 zamanında 11:50 | #4

  bu saçma sapan eleştiri yapıpda kim olduğu belli olmayan kişilerin site yönetiminden kişiler olduğunu ve kasıtlı olarak derneği yıpratmaya çalıştığını düşünüyorum

 5. malatyali4434
  Pazartesi, 05 Eyl 2011 zamanında 09:22 | #5

  burada hesabınıza gelmeyen şeyleri her tarafa çekiyorsunuz maşallah yani pes doğrusu yani düzgün, dürüst adamların şu derneği savunmalarını beklerdim. dernekten bir ışık olsa idi arkasında destekleyenleri olurdu maalesef böyle bir hizmet anlayışı olmadığı için ne bir katkı sağlamak istiyoruz nede üye olmak ….

 6. admin
  Pazartesi, 05 Eyl 2011 zamanında 09:44 | #6

  @malatyali4434
  Üye olmak istemiyoruz derken kaç kişiyi temsil ettiğinizi bilmiyorum ama dDernekçiliği nasıl birşey sandığınızı merak ediyorum. Defalarca sorunlarımızla ilgili kurumlarla görüştük, görüşmeye devam ediyoruz. Farkında olmasanız bile şuan yapılan birçok işte derneğin katkısı var ve olmaya devam edecek. Derneklerin elinde sihirli değnek yok malesef. Öyle bir sorunu parmağımızı şıklatarak çözdüremiyoruz. Hele ki derneklere öcü gözüyle bakan devlet kurumlarıu olduğu sürece. Bu işten kimsenin bireysel bir beklentisi yok, tek beklentimiz yaşanabilir bir Kayaşehir oluşması ve komşularımızın destek olması. Çok şükür destek olan komşularımız çoğunlukta ve bize güç veren de bu. Destek olmayanların da en azından köstek olmamalarını rica ediyoruz. Sizce bunu istemek çok mu? Diyelim ki sizin dediğiniz gibi dernek hiç bir işe yaramıyor olsun. Peki size bir zararı mı var ki ağzınıza geleni saymayı kendinize hak görüyorsunuz? Diyelim ki dernek bugün kapatıldı ve hiçbir görüşme yapılmamaya başlandı. Bundan ne gibi bir faydanız olabilir? Eğer gerçekten Kayaşehirli iseniz bunları düşünmeniz gerekir. şimdi oturun ve bunları eğrisiyle doğrusuyla bir düşünün bakalım.

 7. malatyali4434
  Pazartesi, 05 Eyl 2011 zamanında 11:51 | #7

  peki olaya neden tek taraflı bakıyorsunuz. daha önce yaptığım bir eleştiriye karşılık neden kösteklik müsteklik ağzınıza geleni saydınız dernek anlayışınız bu mu? ve benim yaptığım eleştirinin aynısını başkası da yaptı. ben hatalıysam siz hatalı olmayın ? yanınız da adamlarınız var bir şekilde güzel edebiyat yapıyorsunuz. lafları başka yerlere çok güzel çekiyorsunuz.

 8. admin
  Pazartesi, 05 Eyl 2011 zamanında 12:03 | #8

  @malatyali4434
  Hatasız insan olmaz, dolayısıyla hatasız kurum da olmaz. Ancak herşeyin saygı çerçevesinde olması gerekir. Siz nasıl birşeyler yazdığınızda müdahale etmiyorsak size gelen cevaplara da müdahale etmiyoruz. Bunu bizim adamlarımız diye nitelendirmeniz yanlış. Eleştiri yapanın da eleştiriye açık olması gerekmez mi? Ben size dedim ki madem size hiç bir faydası yok neden bu siteye giriyorsunuz dedim. Demek ki o ya da bu şekilde bir fayda sağlıyorsunuz, bunu göstermek için yazdım. Başkalarının yazdıkları da yine o yazanları bağlar, beni ya da bir başkasını değil.

 9. malatyali4434
  Pazartesi, 05 Eyl 2011 zamanında 12:36 | #9

  Benim savunduğum tezi savunuyorsunuz şimdi. ben yaklaşık bir aydır bu siteye girmiyorum zaten. tabi siz hemen işin demogoji boyutuna giriyorsunuz hesabınıza gelmediği anda kesip atıyorsunuz.

 10. admin
  Pazartesi, 05 Eyl 2011 zamanında 14:11 | #10

  1 ay öncesine kadar işinize yarıyordu yani :)

 11. malatyali4434
  Pazartesi, 05 Eyl 2011 zamanında 15:12 | #11

  hangi işime yarıyordu, yada ne işime yarıyordu , ben dernek kurulduğunda sevinmiştim çünkü bizim desteğimizle Kayaşehirde sözcümüz olacak diye ama derneğin çizdiği yol bana hiç de öyle bir ümit vermedi. ayrıca web sitesine günde defalarca giriyordum bunu da sırf web sitesine ziyaret sayısı artsın ki daha çok sitede reklam yayınlansın ki derneğe gelir olsun. sonuç durum ortada yani öyle söz edebiyatı yapmak istemiyorum. yapmak istesem otururum düşünürüm adamlara ne söylesemde madara olsunlan hiç öyle bir kaygım olmadı hani sizin yukarda lafı koymanız gibi.

 12. admin
  Pazartesi, 05 Eyl 2011 zamanında 15:23 | #12

  @malatyali4434
  Bu düşünce tarzı ne kadar doğru? Dernek birşeyler yapsın ona göre desteğimi veririm demek. Önce desteğinizi vereceksiniz ki dernek kurumlara gittiğinde eli daha güçlü olacak. Keşke önce desteğinizi verip eleştirilerinizi içeriden yapsaydınız ve beğenmiyorsanız sonra çıksaydınız. Neyse hiçbir şey için geç sayılmaz. Umarım bundan sonraki yapılacaklardan fikriniz değişir.

 13. malatyali4434
  Pazartesi, 05 Eyl 2011 zamanında 16:42 | #13

  inşaallah fikrim değişir fakat yukarda bahsettiğim gibi dernek kurulduğunda sevinmiştim ve web sitesine özellikle destek için her gün defalarca giriyordum.

 14. ali77
  Çarşamba, 07 Eyl 2011 zamanında 16:58 | #14

  ilk yazıdan itibaren ve başka tartışmalardan üşenmeden sonuna kadar okudum bence sorun şu: bazı arkadaşlar bi takım eleştiriler yazıyor, haklı ya da haksız görüşlerini beyan ediyor ve bunu yaparkende herkesin hakkı olan beğenmeme hakkını kullanabiliyor. diğer taraftan bazı arkadaşlarda direk savunmaya geçiyorlar bunu yaparkende bazıları özellikle çok sert yapıyo. kırıcı aşağılayıcı vs. bununda iki nedeni olabileceğini düşünüyorum. 1- eleştiriye tahammül edemeyen gelişmemiş düşünceye sahip olunması olabilir 2- insanlar için bişeyler yapmaya çalıştıklarında bunun karşılığında taktir beklerken eleştiriliyo olunması. her halukarda savunma yapanların hatalı tutumda olduğunu gözlemledim. eğer birilerine hizmet için varsan üsluba dikkat edeceksin yok etmem ben diyosan ozaman mesela kayaşehirin belediye başkanına bi laf ettiğinde o veya yanındakiler sana hakaret ederse, sn. admin sizin görüşe göre bu o şahsın hakkıdır, sesinin çıkmaması lazım ( bu sadece örnek kişi veya kurumları bağlayıcı değildir) yani, hizmete talip olanların alçakgönüllü olması kaidesi var. yazımın sonunda özellikle belirtiyorum, buradaki kimseyi tanımayan, hiç bi dernek kuruluş örgütlenme vs ne varsa ilişkisi olmayan tarafsız bi gözle gördüklerimi yazdım. herkes kendine bi çeki düzen versin, bilmeden konuşmasın,kimse kimseye aşağılayıcı sıfatlar takmasın, allah akıl versin demesin. kimde ne kadar akıl var burdan bilemeyiz ölçemeyizde. herkese saygılar

 15. admin
  Çarşamba, 07 Eyl 2011 zamanında 17:02 | #15

  @ali77
  Komşum sizin üslubunuzdaki eleştiriler şahsen beni rahatsız etmez, aksine hoşuma gider. Eleştiriyi saldırı, hakaret veya iftira boyutuna taşımadığımız sürece bir sıkıntı yok.

 16. Binnaz
  Pazartesi, 12 Eyl 2011 zamanında 01:28 | #16

  15 temmuzda dairemi teslim almak için kayabaşı 1.bölge teslim ofisine gidip bir görevliyle daireme bakmaya gittim çok eksikler vardı, birlikte tutanak tutup ofise geri döndük bize bu eksiklerin 1 ay içinde giderilip bize 15 ağustosta eksiksiz teslim edileceği sözü verildi, fakat 15 ağustosta gittiğimizde hiç birşey yapılmadığını görüp yetkilerle görüştüm eleman ve malzeme sıkıntısı olduğu söylenip 1 hafta daha istendi ..
  1 hafta sonundada eksikler giderilmemişti. Bayram sonu olacak dediler bekledik bayram sonuda değişen birşey yok.. Hatta akıtıyor diye şikayet ettiğim musluk artık yerinde bile yok almışlar gitmişler yenisi takılmamış,çelik kapı paslanmış.,balkon korkulukları yamuk, fayanslar çatlak, iç kapılar darbeli ve açılıp kapanmasında sorunlar var,mutfak dolaplarımda kırıklar var, yatak odasının PVC penceresinin iç çıtalarında biri eksik,temizlendiği söylenen daire pislik içinde hatta WC de hala dışkılar var..
  2 aydan fazladır bunların çözülmesini bekliyorum ne zaman sonuç alacağım merak ediyorum, ve bu arada taksitlerimi ve aidatlarımı ödemeye başladım teslim ofisindekiler bizim yapacağımız birşey yok TOKİ ye gidin diyorlar.. Lütfen artık bi çözüm!

 17. temizli alan
  Perşembe, 17 Ağu 2017 zamanında 15:59 | #17

  herkes kendi işini tam yapsa kimsede madur olmaz

yorum sayfaları
1 ... 5 6 7 22825
 1. şimdilik geri bağlantı yok
yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.