ana sayfa > Dernek Faaliyetleri, Haberler > Emlak Yönetim’in Sivil Toplum Kuruluşları İle Kahvaltısı

Emlak Yönetim’in Sivil Toplum Kuruluşları İle Kahvaltısı

Perşembe, 19 Nis 2012 iskayad yorum ekle

Geçtiğimiz pazar günü Emlak Yönetim Hizmetleri, Sivil Toplum Kuruluşları ile 1.bölgede bir bilgilendirme toplantı yapmıştır. Emlak Yönetim Genel Müdürü ve Yardımcısı, yetkililer ve bölge müdürlerinin,Daf Enerji sistemlerinden iki yetkilinin, peyzajdan sorumlu çevre Mühendislerinin,güvenlik Müdürünün ve bazı Stk ların katıldığı bu toplantıya dernek yönetimimizden Tahsin Batur, Burcu Değerli ve Necmettin Çıplak komşularımız da iştirak etmiş ve Kayaşehir’de yaşanılagelen sorunların tekrar altını çizmiştir.

Toplantıda Çevre duvarlarının ada bazında yapılacağını, bununla ilgili 30 cm.si toprak içinde 30 cm.si toprak dışında olmak üzerine çit ve örgü tel ile yapılması planlanan güvenlik duvarının yaklaşık 2.65.cm.olmasının tasarlandığı belirtilmiştir.
Daf ile 1.ve 5.bölgelerde yaşanan sorunlar için Genel Müdür yardımcısı 5.Bölgede çalışmanın tamamlandığını 1.bölgede de hemen hemen tamamlandığını çok az bir eksik kaldığını çalışmanın sonlandırılmasına yakın olduğunu söylemiştir.
Toplantıda bina önlerindeki parklarla ilgili kum parkların kaldırılması konusunda Belediye’ye proje sunulduğu, karakol binası için çalışmalar yapıldığını bu olana kadar devriye motorize ekiplerin takviye ile devam edeceğini, Sağlık ocağı için atama beklenildiği ve poliklinik olarak çalışacağını, Sular vadisi projesinin olacağını, Kapalı pazar yeri için YGH altı olmaksızın bir yer ayarlanacağını, 4. bölgede projesi hazırlanıp çalışmaya başlanılan market tarzı ve altında Mescidi olan bir yer hazırlandığını, Okullar için çalışma yapıldığını ek bina sisteminin devreye girebileceğini söylemişlerdir.
Dernek yöneticilerimiz, 7. bölge altından başlayıp 15.16.bölgelerin altından geçen ve devam eden dere yatağında derenin içindeki siyah suya dikkat çekmiş, bu suyun mutlaka araştırılması gerektiğini söylemişlerdir Emlak Yönetim yetkilileri bu suyla ilgili çalışmalar yapacağını araştırıp gerekli yerlere bildireceği sözünü vermiştir.
Bazı bölgelerde yönetiminde değişimler konuşulmuştur. Bölgeler arasındaki rotasyona dikkat çekilmiştir. Son olarak 7.Bölge sorumlusu Gökhan Bey’in de kendi mesleğine dönme kararı aldığından görevini bıraktığı belirtilmiştir.
Bölgemizin Başakşehir 4. ve 5. etaptaki 2+1 ve 3+1 dairelere kıyasla, Kayaşehir’deki dairelerin daha çok talep gördüğü ve fiyatlarının daha yüksek olduğu Bölge ile ilgili bütün kamu birimlerinin bu bölgeye çok önem verdiği ve yakın zamanda gözle görülür faaliyetlerin olacağı bütün hesapların bölgeye Metro’nun gelmesi için projelendirildiği, Olimpiyat stadına kadar Metro,oradan Kayaşehir’e hafif raylı sistemin yapılacağı konuşulmuş, 1.Bölge ve 3.Bölgenin arasındaki hatta yürüyüş parkuru ve spor aletleri yapılacağı da belirtilmiştir. Ayrıca sünnet şenliği Bahar ve uçurtma şenliği ve bir takım gezilerin ve seminerlerin verileceği halkımızın da daha çok katılımının gerektiği belirtilmiş, bizlerden de asansörü, ortak alanları, park bahçeleri hoyratça kullananları, komşunun balkonuna halı, örtü vb.silkeleyenleri, acil durumlarda kullanılması gereken sığınaklara kişilerin başka eşyaları bırakanları komşular olarak da ikaz etmemiz istenmiştir. Projede bulunan maddelerin gerçekleşmesinin zaman içinde olacağı bu zaman zarfındaki gelişmelerin de bizlerle paylaşılacağı anlatılmış, son olarak karşılıklı iyi dileklerle toplantıdan ayrılınmıştır.

Categories: Dernek Faaliyetleri, Haberler Tags:
  1. himeros
    Perşembe, 03 May 2012 zamanında 08:35 | #1

    Tüm dernek yoneticilerine ve diğer katılımcılara teşekkürler biz yeni taşınan kayasehir sakinleri olarak gelişen tüm olumlu gelişmelerden çok mutlu oluyoruz hernekadar fiziki olarak toplantılara katılamasajta internet üzerinden destek olmaya hazırız tabi yeri geldiginde manevi olarakta katılmaya hazırız,ben 15 bolge c 76 da oturan bir kayasehirli olarak daha oncesinde de belirttiğim üzere 15.bolgenin otobüs duraklarının olduğu yere yani havuzun yanındaki dev istinat duvarının olduğu yere muhakkak ama muhakkak bir çözüm bulunması yönündeki talebimi yeniliyorum,ve bir kez daha söylüyorum gerekirse elimizde kazma kürek Kaya tas tuğla her ne gerekiyorsa kendi imkanlarımıza olsa dahi oraya bir patika yol basamaklariyla çıkılabilen merdiven tarzı bişeyler yapmayı öneriyorum ,tüm 15.bolge halkına destek olmak için buradan çağrı yapıyorum birlikten kuvvet doğar her katılımcı bir tuğla vb. Bişeyler le gelirse sadece bir günde oraya cok güzel bir yol yapabiliriz ve eğer bunu başarırsak bu bizi hem komşuluk iliskileri acısından hemde bir ekip cailisma si adına kaynaştıracak ve hayatımızı bir nebze kolaylaştıracaktır , bu yazıyı okuyan Tum kayasehir sakinlerinden yardim istiyorum.saygilar
    Ozgur Alcan
    0506 929 18 11

  1. şimdilik geri bağlantı yok
yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.