Toki Kayaşehir Sakinleri » Diğer Tüm Konular

İş teklifleri ve iş arayanlar

(632 mesaj(lar))
  • 9 yıl önce haberci tarafından başlatıldı
  • myerli tarafından son cevap
  1. haberci

haberci
    Engellenmiş

25131 mesaj
    Özel Mesaj Gönder

Konubaşlığı ile ilgili ayrıntıları,buradan paylaşabilir siniz.

Lütfen,özel bilgilerinizi kendi menfaatiniz ve güvenliğiniz gereği buradan paylaşmayınız. Bilmeden veya unutarak paylaşılan özel bilgiler silinecektir. Ayrıca,iş teklifi yapan ve işin konusu hakkında içeriğini paylaşan arkadaşlarla,lütfen özelden konuşunuz.Bilginize.

Gerektiği zaman,gerekli yerlere fax veya mail gönderirsiniz.

Kendi talebi üzerine engellenmiştir.
    9 yıl önce #
  2. User has not uploaded an avatar

Anonim
    Kayıtlı değil

20 mesaj
    Özel Mesaj Gönder

Arkadaşlar,malumunuz olduğu üzere şu anda Türkiye Kasım ayı verilerine göre kayıtlı işsizlik oranı D.İ.E Tarafından % 14,3 olarak açıklandı bu oran çok yüksek bir rakam olup hergeçen gün artmaktadır.Ekmek artık aslanın midesindedir.
    İşte bu noktadan çıkışla;sağlıklı bir sosyo-kültürel altyapı sağlıklı ekonomi ile mümkündür bu da tabii ki ancak insanların kişisel eğitim,meslek ve tecrübeleri doğrultusunda düzenli bir gelire ulaşılabilecek bir iş işte çalışma ile mümkün olabilmektedir.

Burada gelecekte komşu olacak bizlerin bir dayanışma içerisinde; İşçi-İşveren Konumundaki üye(Müstakbel Kat Maliki) arkadaşlarımızın gerek kendi işyerlerinde,fabrikalarında yeni bir personel istihdam edeceklerinde buradan bu iş ilanını girmesini sağlamak,yada Çevresinde bu tip iş ve işçi talepleri olduğunda bunu buradan diğer arkadaşlarımızla paylaşarak işe alınmada öncelik tanınmasına ve-veya Sözkonusu işe ilk müracatlar için CV (Özgeçmiş) lerini buradan ilgililere ulaştırmak.
    Bu konunun geliştirilmesine katkı, amaca hizmet için yapıcı öneri paylaşımlarınızı bekliyorum .

Saygılarımla;
    Yazışmalarınızı lütfen özelden yapınız.

9 yıl önce #
  3. _taha_

_taha_
    Üye

4257 mesaj
    Özel Mesaj Gönder

Bu konunun açılması iyi olmuş
    Teşekkürler

"""___GünDoĞmaDanneLerDoĞar___"""
    """___________B1-24___________"""
    9 yıl önce #
  4. User has not uploaded an avatar

Anonim
    Kayıtlı değil

20 mesaj
    Özel Mesaj Gönder

Arkadaşlar,aşağıda ençok kazandıran ve en popüler meslekler ile alakalı bir alıntı aşağıda bilgilerinize sunulmuştur.

Ülkemizin istihdam ve geleceği konusunda ciddi bir planlama yapılamaması yüzünden yüzbinlerce üniversiteli, mezuniyet sonrası iş bulamıyor. Uzmanlar, adayların tercihlerinde istihdam imkanlarını da gözönüne almalarını öneriyorlar.Gençler, tercihlerini yaparken geleceklerini garanti altına alabilecekleri bölümlere öncelik vermeye özen gösteriyor.
    Son dönemlerde üniversiteli işsizlerin artması, gençleri, sevdiği meslek yerine para kazandıran alanlara yöneltiyor. Her şeye rağmen yıldızı sönmeyen tıp, kukuk, mühendislik, psikoloji gibi mesleklerse popülerliğini koruyor. Tercihinizi yaparken; hangi mesleğin sizin için uygun olup olmadığını anlamak için ilgi ve yeteneklerinizi göz önünde bulundurmayı unutmayın...
    BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ
    Bilgisayar mühendisleri, programların neyi yapabileceği neyi yapamayacağı, programların belirli bir görev üzerinde nasıl etkili bir performans gösterebilecekleri, programların saklanmış bir veriyi nasıl yazıp okuyabilecekleri, programların nasıl daha akıllı çalışabilecekleri, insan ve programların birbirleriyle nasıl bir iletişim içerisinde olacakları konuları üzerinde çalışır.
    ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ
    İnsan, bilgi, malzeme, ekipman ve süreçlerin kullanılması, geliştirilmesi ve yönetimi ile ilgili mühendislik dalı. Endüstri mühendisleri; zaman, para, malzeme, enerji gibi kaynakların verimli kullanımına ve mühendislik hizmetlerinin kalitesini artırmaya yönelik çalışmalarda bulunur.
    ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜH.
    Elektrik ve Elektronik Mühendisleri en yaratıcı ve zor işleri başaran modern teknolojilerin öncüleridir. İşleri genellikle haberleşme ağları ve süper bilgisayarlardan sayısal kontrol sistemleri ve modern cihazlara kadar her şeyi tasarlamak, üretmek ve geliştirmektir.
    REKLAMCILIK
    Reklamcılık, insanları gönüllü olarak belli bir davranışta bulunmaya ikna etme, belirli bir düşünceye yöneltme, dikkatlerini bir ürüne, hizmete, fikir ve kuruluşa çekmeye çalışma sanatıdır. Meslek günümüzün ve geleceğin vazgeçilemeyecek mesleklerin arasında geliyor.
    MAKİNA MÜHENDİSLİĞİ
    Mühendislik faaliyetlerinin en eskisi ve en geniş mühendislik alanı olan makine mühendisliği, makineler, enerji ve imalat yöntemleri ile ilgilenir. Makine mühendisleri takım tezgahlarının yanı sıra endüstrinin tüm dalları için makinalar ve donanımlar tasarlar ve imal ederler.
    Kaynak: Bydigi Forum http://www.bydigi.net/kamu-personel-alimlari/299414-en-cok-kazandiran-en-populer-meslekler.html#post2178679
    ULUSLARARASI FİNANS
    Bu sektörde uluslar arası finans piyasalarından kaynak sağlayıp bunu en verimli şekilde yatırıma dönüştürmeye gayret eden, banka, sigorta ve borsa şirketlerinde yönetici olarak çalışabilecek kişilerdir. Türkiye’de faaliyet gösteren uluslarası şirketlerde finansal analist, strateji planlama yöneticisi ve borsa uzmanı olarak çalışabilirler.
    YAZILIM MÜHENDİSLİĞİ
    Bu alandaki kişiler bankacılık, otomotiv, telekomünikasyon vb. sektörler olmak üzere her alanda kullanılan bilgisayar sistemlerinin, yazılım tasarımını hazırlayıp sisteme entegre ederler. Özel ve kamu sektöründe çalışmaktadırlar. Fikir üretimine dayalı bir iş olduğundan yazılım mühendislerinin kendi işlerini kurma olanakları da mevcuttur. İnternette kişisel bilgilerin çok rahat kullanılması güvenlik programlarını hazırlayanların önemini artırmıştır.
    MOLEKÜLER-BİYOLOJİK
    Genel çalışma alanı biyolojik olayların molekül yapısı ve hücre işlevlerinin araştırılması. Tarım çevre ve orman bakanlığı’na bağlı kuruluşlarla adli tıp ve kriminoloji labaratuvarı iş imkanı sağlıyor. Özel sektörde sağlık ve biyoteknolojik çalışma yapan kurumların çeşitli üretim aşamalarında moleküler biyoloji ve genetik uzmanları tercih ediliyor.
    Kaynak: Bydigi Forum http://www.bydigi.net/showthread.php?p=2178679
    GELECEĞİN MESLEKLERİ
    Teknolojik gelişmeler ve küreselleşme, ilerleyen zamanlarda birçok mesleğin pabucunu çöpe atacağa benziyor. Adına pek aşina olmadığımız Sanal Market İşletmeciliği, Yapay Zeka Pazarlamacılığı gibi birçok meslek gündelik yaşamımızın bir parçası olmaya hazırlanıyor.
    İşte yarının meslekleri:
    YAPAY ZEKA PAZARLAMACISI
    Düşünce sisteminin elektronik cihazlara aktarılması sonucu ortaya çıkacak ürünlerin satılmasıyla oluşacak bir pazar.
    NANO YAPI MÜHENDİSLİĞİ
    Nano teknoloji ile inşaat, yapı sektörüne kullanılan ürünler maksimum düzeyde geliştirilerek kullanılacak. Geleceğin mimar ve mühendislerine benzer işleri yapanlar sadece yaratıcılıklarını kullanacaklar. Çünkü tüm hesap ve çizimleri, robotik sistemler yapacak.
    GEN TERAPİSTLİĞİ
    Bozuk genlerin tespiti ve düzeltilmesi ile ilgilenen, hatta gen haritasına göre ileride hastalıklara yol açacak genleri önceden tespit edip, önlem alacak programları geliştirenlere Gen Terapistleri denecek.
    ALTERNATİF BESİN MÜHENDİSLİĞİ
    Beslenme için gerekli maddelerin konsantre ve karma tabletlere, sıvılara dönüştürülmesiyle uğraşacak.
    MESLEĞiNiZi ÜNiVERSiTE BELiRLEMESiN
    tercih aşamasında öğrencilerin yaşadığı en büyük sorunun, adayların amaç belirlememiş olmaları ve meslekler hakkındaki bilgilerinin yüzeysel olmasıdır.son yıllarda tercihlerde gözlenen yanlışlıkları şöyle sıralayabiliriz:
    "Adayların bir kısmı meslek seçiminden çok mezun olacakları üniversite üzerinde duruyor. Dolayısıyla kendilerine uygun olup olmadığına dikkat etmeksizin yanlış meslekler seçmelerine neden oluyor. Ayrıca yine birçoğu tercihlerini çevrelerinin telkinlerine göre karar veriyor. Sonuçta yanlış tercih yapanlar, sonrasında hayal kırıklığı ve zaman kaybına uğruyor."

9 yıl önce #
  5. yegenler38

yegenler38
    Üye

42 mesaj
    Özel Mesaj Gönder

plastik enjeksiyon kalıpcısı arayan varmı?

14.bölge C-62
    9 yıl önce #
  6. mehmetozr

mehmetozr
    Engellenmiş

3000 mesaj
    Özel Mesaj Gönder

Haftasonları 2 gün çalısabılecegim ek iş arıyorum, cumartesi ve pazar,

E sınıfı sürücü belgem istanbul içinde şöförlük tecrubem var,
    İyi sayılabilecek derece bilgisayar yazılım donanıma merakım ve bilgim var,internet cafede rahatlıkla calısabilirim

Kısaca haftasonlarımı degerlendirecegim bir ek iş arıyorum,illa şu işi yaparım bunu yapmam demiyorum,avrupa yakasında olması gerekıyor,ben avcılarda oturmaktayım..
    Özel mesaj yazarsanız görüşebiliriz..

Kendi istegi ile engellenmistir
    9 yıl önce #
  7. marieana

marieana
    Üye

159 mesaj
    Özel Mesaj Gönder

arkadaşlar ,devlet bu seneler meslek edindırme kurslara çok önem veriyor.kaçirmayn.ben özele gittım ,3 kursa 6 bin lira verdım,belediye kurslar çok zayf diye hiç önem vermedım:3 -4sene önce İSMEKden bi inglizce kursu gittım,hoca benden daha az inglizce biliyordu.ama bu sene kurslar bukadar iyiki şaşkın kalırsı.
    etiler anadolu lisesi DİNÇKÖK-İSOV elektrik elektronik kursuna gidiyorum ,SUPER Bİ ŞEY tavsiye ederim

9 yıl önce #
  8. ceylan arabaci

ceylan arabaci
    Üye

244 mesaj
    Özel Mesaj Gönder

arkadaşlar benim kızım grafik tasarımcı tanıdığınız iyi bir yer varsa lütfen yardımcı olurmusunuz b1 102 blok ceylan

9 yıl önce #
  9. xilkerx1907

xilkerx1907
    Üye

1751 mesaj
    Özel Mesaj Gönder

Arkadaşlar plastik kalıp üzerine üretim yapan firmamıza ön muhasebeden anlayan bayan aranmakta.

Akınsoft muhasebe programını bilen olursa daha öncelikli olur.
    İş yerimiz Bayrampaşa dadır.
    Muhasebe kayıtları,fatura,irsaliye,stok takibi,banka işlemleri gibi konularda tecrübeli olması avantaj sağlayacaktır.

ilgilenen arkadaşlar özelden yazarsa iyi olur...

Çalışma saatleri h.içi 9:00-18:30 Cumartesi: 9:00-14:00

9 yıl önce #
  10. prestij

prestij
    Üye

2434 mesaj
    Özel Mesaj Gönder

xilkerx1907 dedi ki:
    Arkadaşlar plastik kalıp üzerine üretim yapan firmamıza ön muhasebeden anlayan bayan aranmakta.

Akınsoft muhasebe programını bilen olursa daha öncelikli olur.
    İş yerimiz Bayrampaşa dadır.
    Muhasebe kayıtları,fatura,irsaliye,stok takibi,banka işlemleri gibi konularda tecrübeli olması avantaj sağlayacaktır.

ilgilenen arkadaşlar özelden yazarsa iyi olur...

Çalışma saatleri h.içi 9:00-18:30 Cumartesi: 9:00-14:00

şey aradıgınız özelliklere uygunum ben gelebilirmiyimm

murat TAMER B1 24 Daire 32
    dekorteknik kartonpiyer ve fulll dekorasyon danişmanlık.
    05427675054 - 05359626047
    9 yıl önce #
  11. cuneytAKKUS

cuneytAKKUS
    Engellenmiş

1069 mesaj
    Özel Mesaj Gönder

bayan dio ilanda sanırım

9 yıl önce #
  12. prestij

prestij
    Üye

2434 mesaj
    Özel Mesaj Gönder

cuneytAKKUS dedi ki:
    bayan dio ilanda sanırım

AAaaa öylemiymiş pardon yaa

9 yıl önce #
  13. cuneytAKKUS

cuneytAKKUS
    Engellenmiş

1069 mesaj
    Özel Mesaj Gönder

bizim muhasebe bürosuna işi öğrenmek isteyen stajyer arıyoruz büromuz mahmutbey yolu şahin durakta özelden mesaj atabilirsiniz.

9 yıl önce #
  14. cuneytAKKUS

cuneytAKKUS
    Engellenmiş

1069 mesaj
    Özel Mesaj Gönder

gerçi ben hala neden bayan personel istendiğini çözemedim her firma bayan dio kusuruma bakmayın ama erkek elemanlarımız daha iyi çalışıyodu, erkek elemana mesela arabayı ver bankaya yolla dışarı işlerini daha iyi hallediolar

9 yıl önce #
  15. prestij

prestij
    Üye

2434 mesaj
    Özel Mesaj Gönder

cuneytAKKUS dedi ki:
    gerçi ben hala neden bayan personel istendiğini çözemedim her firma bayan dio kusuruma bakmayın ama erkek elemanlarımız daha iyi çalışıyodu, erkek elemana mesela arabayı ver bankaya yolla dışarı işlerini daha iyi hallediolar

sebeb sudur erkek eleman işleri daha güzel kıvırdıgı için işi daha cok öğreniyor cevre ediniyor firmaya rakip firma açıyor ne gerek var erkek elemana

9 yıl önce #
  16. xilkerx1907

xilkerx1907
    Üye

1751 mesaj
    Özel Mesaj Gönder

cuneytAKKUS dedi ki:

bende erkek elemandan yanayım çünkü işimiz sanayi yani yağ kir bir bayan için olumsuz seyler..Fakat muhasebe konusunda patron bayan tercih ediyo erkek eleman pek güven vermiyo ona o yüzden bayan eleman diye yazdım...Gerçi bizim muhasebedeki bayandan başka muhasebecimiz olmadı yani istikrarlı bir şirketiz eleman çıkarıp almak pek olmaz bizde yeterki işimizi halledecek biri olsun ilgilenen arakadaşlar varsa haber versinler..(prestij hariç)

9 yıl önce #
  17. cuneytAKKUS

cuneytAKKUS
    Engellenmiş

1069 mesaj
    Özel Mesaj Gönder

gerçi bizde bayan stajyer arıyoruz ama :)) bizim sebebimiz belli mükellefler geldimi çay verecek biri lazım erkek eleman biyere kadar ama bizimki büro ev gibi yani o yüzden böyle bi ihtiyaç doğuyo firmalara erkek eleman iyidir.

9 yıl önce #
  18. xilkerx1907

xilkerx1907
    Üye

1751 mesaj
    Özel Mesaj Gönder

cuneytAKKUS dedi ki:
    bizim muhasebe bürosuna işi öğrenmek isteyen stajyer arıyoruz büromuz mahmutbey yolu şahin durakta özelden mesaj atabilirsiniz.

Cüneyt bey bu arada çevrenizde bu tarz bayan eleman varsa bize yönlendirebilirsiniz makbule geçer..Anladığım kadarı ile muhasebe işi ile uğraşıorsunuz belki vardır etrafınazda iş arayan ben şirketime kefilim işe alıncak kişi işini yapsın yeter burdaki ortam tambir abi kardeş ilişkisidir.

9 yıl önce #
  19. cuneytAKKUS

cuneytAKKUS
    Engellenmiş

1069 mesaj
    Özel Mesaj Gönder

aklımızda olsun tabikide

9 yıl önce #
  20. xilkerx1907

xilkerx1907
    Üye

1751 mesaj
    Özel Mesaj Gönder

Birde erkek elemanın maaş beklentisi yüksek oluyor bir bayan için bu o kadar önemli değil erkek ev geçindiriyo bekarsa harcamaları oluyo ama bayanlar daha tutumlu oldukları için maaşı erkekler kadar yüksek beklemiolar....

9 yıl önce #

Toki Kayaşehir Sakinleri » Diğer Tüm Konular

Cevapla »

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.