ana sayfa > Şantiye Fotoğrafları > İnşaat Görüntüleri (18 Temmuz 2009)

İnşaat Görüntüleri (18 Temmuz 2009)

Cumartesi, 18 Tem 2009 admin yorum ekle

2 hafta aradan sonra yeni fotoğraflar ve video çektik ve sizlerle paylaşıyoruz. Bu haftaki fotoğraflarda özellikle 3. bölgeden 9. bölgenin nasıl göründüğünü de çekmeye çalıştık.

 1. admin
  Pazartesi, 20 Tem 2009 zamanında 21:10 | #1

  ahmet38 :

  merhaba arkadaşlar resimdeki 1.ve 2. resim acaba C19 blok mudur bilgisi olan varmıdır şimdiden teşekkürler

  Hayır ama 4. ve 10. resimdeki binalar sırasıyla C17, C18 ve C19.

 2. mars
  Pazartesi, 20 Tem 2009 zamanında 21:59 | #2

  delinin biri kuyuya tas atmıs herkes onu cıkarmaya calısıyor..bosverınde onları..
  eger bılen varsa yardımcı olursa sevınırım. Mesela metro gecıyorsa nerden gecıyor yada YGH nerelere yakın.okullar vs nerelere bunlar hakkında bılgı sahıbı olan varsa ogrenmek ısterım…..

 3. admin
  Pazartesi, 20 Tem 2009 zamanında 22:23 | #3

  @mars
  Forumda bu konularla ilgili yeterli bilgiye ulaşabilirsiniz.

 4. bahtiyar
  Salı, 21 Tem 2009 zamanında 01:05 | #4

  Arkadaşlar, hazan isimli kullanıcının kullandığı ifadeler kanımca kasdını aşan ifadeler olmuş. Yoksa kimsenin kalkıp da kendi oturacağı ya da başkalarının oturacağı yerleri bir hayvan barınağına benzetmesi düşünülemez. Umarım forum üyelerinden bu konuda özür diler, sözünü geri alır ve asıl kasdını açıklar.
  Ancak bazı forum üyelerinin de ona cevap olsun diye yazdıklarına bir anlam veremedim. Kayabaşı konutlarını savunmak için yaptıkları karşılaştırmaların tutarsız olduğu kanaatindeyim. Elbetteki kimse bu konutları zorla seçmedi. Elbetteki herkes hesabını yaptı. Ancak ben TOKİ yetkililerinin yaptıkları hesabın farklı olduğunu düşünüyorum. Sosyal konut adı altında oldukça karlı bir satış gerçekleştirdiklerini düşünüyorum. Tabi ki yanlış düşünüyor da olabilirim. Ancak bu benim düşüncem. Bu konuda karşılaştırmayı da TOKİ benzeri projelere bakarak yapıyorum.
  2006 yılı Ocak ayında İBB-TOKİ işbirliği ile yapılan Pendik-Şeyhli Mahallesi(Sabiha Gökçen Havalimanı yanı) konutlarına başvurdum. O zamanki fiyatlar 84m2 konutlar için 47-52 bin TL arasındaydı.115m2 daireler 62-67 bin TL arasındaydı. Nasip değilmiş o zaman bana çıkmamıştı. Ancak bu proje hem TOKİ hem de KİPTAŞ için hem bir dönemin sonu hem de yeni bir dönemin başlagıcıydı.
  Yani uygun fiyatlı sosyal konut döneminin sonu, piyasaya göre uygun ticari konut döneminin başlangıcı. Burada ticariden kasdım elbette kar değildir. Ancak bir projeden elde edilen karla yeni projelerin finanse edilmesidir.(Kiptaşın durumu artık bu söylediklerimi de aşmıştır.)
  Peki TOKİ ve KİPTAŞ’ı bu şekilde davranmaya iten neydi. Bence o dönemde kazandıkları güven ve popülerlikle bahsettiğim kampanyaya 100 bin civarında başvuru almış olmalarıydı.
  Şu anda son Kayabaşı 1.etap projesiyle bu dönemin sonuna gelindiğini düşünüyorum. Çünkü bu projeye ancak kontenjan kadar başvuru alınabildi. Bunda belki krizin de etkisi oldu. Ancak fiyatların yüksek olmasının daha etili olduğunu düşünüyorum.
  Sonuçta ben kendi özel şartlarımı da dikkate alarak, yaptığım hesaplar sonrasında bu proye dahil oldum. İyi de yaptığımı da düşünüyorum. Ancak dar gelirli diye tabir edilen halk kesimi için artık bu tip projelere girme şanslarının iyice azaldığını düşünüyorum.
  Bu söylediklerime belge olması açısında aşağıdaki haberi dikkatlerinize sunuyorum.
  Son olarak bu projede yer alma şansını yakalayanların en yakın zamanda ağız tadıyla, huzur dolu bir yaşama başlamalarını canı gönülden diliyorum.

  ” ” ”
  Alt ve orta gelirlilere yönelik ‘Konut Kampanyası’ büyük rağbet görüyor…
  haber tarihi : 22.12.2005 00:00:00
  Büyükşehir Belediyesi’nin TOKİ ile işbirliği içinde, alt ve orta gelir grubu ile yoksul vatandaşlar için yaptıracağı toplam 3 bin 116 konutun satışı için müracaatlar bugün Saraçhane Belediye Sarayı’nda başladı.
  Alt ve orta gelir grubu ile yoksul vatandaşlar için yapılan konutların kampanyası sabah saatlerinde Saraçhane Belediye Sarayı’nda başlatıldı. ´Beyaz Masa´ biriminin gerçekleştirdiği satış kampanyası, daha ilk günden çok yoğun bir ilgi gördü ve vatandaşlar ev sahibi olmak için uzun kuyruklar oluşturdu. Kampanyada satışlar 20 Ocak 2006 tarihine kadar sürecek, kuralar ise 10-14 Şubat tarihleri arasında çekilecek.

  Satış kampanyasını Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Muammer Erol ile Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Ayşenur Süberk Özturanlı başlattı. İstanbul’da evsiz kimsenin kalmamasını hedeflediklerini belirten Genel Sekreter Yardımcısı Muammer Erol, “Pendik’te bin 392, Hadımköy’de bin 824 adet farklı katagorilerdeki konutların satışı için müracaatları başlattık. Bu kampanyaya daha önceki kampanyalara müracaat edenlerin yanı sıra yeni müracatları da kabul ediyoruz. Müracaatlar 20 Ocak tarihine kadar devam edecek. Kuralar ise 10-14 Şubat tarihleri arasında çekilecek” dedi.

  Kampanya çerçevesinde, orta gelir grubu için Hadımköy’de bin 392, Pendik’te 544, alt gelir grubu için Hadımköy’de 432, Pendik’te 508, yoksul vatandaşlar için de Pendik’te 240 konut inşa ediliyor.

  Orta gelir grubu için Hadımköy’de yaptırılan bin 392 konut, 45 bin 100 ve 62 bin 150 YTL’den, Pendik’deki 544 konut ise 47 bin ila 67 bin YTL’den satışa sunuldu. Vadeleri 96,108 ve 120 ay olarak belirlenen bu konutlar için 2 bin YTL başvuru bedeli alınıyor. Hadımköy’de alt gelir grubu için inşa edilen 432 konut ise 35 bin 640 YTL ile 39 bin 930 YTL’den satılacak. 180 aya kadar vade verilen bu konutlarda başvuru için bin YTL alınıyor. Yoksul vatandaşlar için Pendik’te yaptırılan 240 konut ise 30 bin, 31 bin 600 ve 32 bin 600 YTL’den 240 aya varan vade ile satılacak. İkitelli’de alt gelir grupları için daha önceki kampanyaya başvuran ancak kurada kaybedenler için Pendik’te de 508 adet konut yapılıyor. Bu konutlar ise 42 bin ve 47 bin YTL’den satılacak. Bu konutlarda vade süresi 180 ay olacak.

  Tüm konutlar için borç bakiyesi ve aylık taksitler her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki defa bir önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranı, ÜFE ve TÜFE oranlarından en az düşük olana göre artırılacak. Konutlar, sözleşme tarihinden itibaren 16 ay içerisinde teslim edilecek.

  Konutlar 16 ay içinde teslim edilecek…

  Konutların satışı ile ilgili ilk müracaatı İstanbul Büyükşehir Belediyesi Personelden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Muammer Erol aldı. Erol, Esen Altın isimli vatandaşın müracaat işlemlerini yaparken şöyle konuştu; “İstanbul’da evsiz kimse kalmasın maksatlı bir çalışmanın, büyük bir projenin bugün bir ayağını daha faaliyete geçiriyoruz. Pendik ve Hadımköy’de Toplu Konut İdaresi tarafından yapılan Büyük Şehir Belediye Başkanlığı organizesiyle bugün dağıtımı için müracaat kabulüne başladığımız Pendik ve Kadıköy’de toplam 3.116 konutun dağıtımı için müracaatları almaya başlıyoruz. Pendik’te 1392, Hadımköy’de 1824 farklı katagorideki konutların müracaatlarını alacağız. Daha önceki kampanyalarda müracaat eden arkadaşlarımız da yine bu kampanya için düzenlenecek kuraya dahil olacaklar, yeni müracaatları da kabul ediyoruz. Esen Altın hanımefendi de ilk müracaatçımız olarak başvuruda bulunuyor. Biz kendisine hayırlı olması dileğiyle müracaatını kabul ediyoruz. İnşallah çıkar umuduyla müracaatını işleme koyuyoruz. Tüm İstanbullulara hayırlı olması dileğiyle katkısı nedeniyle tebrik ve takdirlerimizi sunmayı bir borç biliyorum. Kuralar 10-14 Şubat tarihleri arasında çekilecek. İstanbullular bunu kaçırmamak konusunda yeterince bilgilendirildiler.”

  Muammer Erol, basın mensuplarının fiyatlarla ilgili sorusuna ise, şu cevabı verdi; “Fiyatlar uygun, adeta bedava. İnşaat maliyetleri ve İstanbul’da inşaat, emlak piyasasındaki rakamlara şöyle bir göz attığımız, emlak ilan fiyatlarına baktığımız zaman bedava demek olduğunu, bedava denecek derecesinde ucuz olan fiyatlarla vatandaşlar emlak sahibi, ev sahibi olma şansının verilmesine de çok büyük bir fırsat olduğunu düşünüyoruz. Başka projeler mutlaka var. 70 bin ve sonrasında 100 bine tamamlayıncaya kadar devam edecek. İstanbul’da evsiz insan kalmayacak taahhüdü yerine gelinceye kadar TOKİ’nin bize desteğiyle inşallah tamamlamaya gayret edeceğiz.”
  İlk müracaatçı Esen Altın ise ödemelerin uygun olduğunu belirterek “Gerçekten uygun. Uygun olmasa gelmezdim Ama bu daha uygun olsa bedava olurdu. Bu daha iyi, biz bedava istemiyoruz” diye konuştu.
  ” ” “

 5. ozkan_cakir
  Salı, 21 Tem 2009 zamanında 09:55 | #5

  @bahtiyar
  dostum söylediklerinin bir kısmının doğru olduğunu kabul etmekle bir kısmındada tokiye haksızlık ettiğini belirtmek isterim…

  Örneğin bundan 3 sene önce toki ist - hadımköy de yaklaşık 5000 konutluk proje başlattı bende bunlardan birisini alt gelir grubu statüsünde anneme aldım… O zamanki başvuru maliyetleri aynen şöyle ; 1000 ytl kuraya başvuru ücreti, kuranın çıkması durumunda 1000 ytl peşinat… toplam yani 2000 ytl ödemiş oluyosunuz… Akabinde evler bitene kadar hiç bir ödeme yok, evler bittğindede ödemeler 205 ytl olrak başlatılacak… Anlaşma böyleydi ve aynende böyle oldu… Annemler şu anda 215 tl taksit ödüyolar 75 m2 daireye…

  Yani Kayabaşı projesinde 75 m2 daire fiyatı 75000 lira iken, hadımköyde 35000 liraya denk geldi… Bu ilk bakış gerçektende adaletsizlik gibi geliyor insana…

  Ancak bahtiyar arkadaşım ; hadımköyün harita üzerindeki konumu ile kayabaşının konumu kıyas dahi edilemez… En büyük fiyat farkı burdan kaynaklanıyor…

  Hadımköyde şu anda kayabaşında yapılacak olan ne bilmem kaç bin yataklı hastane ne bilmem kaçbin derslikli okul nede bu kadar büyük sosyal donatı alanı asla yok…

  Hadımköyde Metroda yok… 3. köprü yoluda yok… Hatta şu anda doğru dürüst belediye otobüsü bile yok…

  Uzun lafın kısası bahtiyar ;

  VERDİĞİN KADAR ALIRSIN… mantık en sade hali ile bu… Bu projede yapılacak olan yüzlerce km lik yollar - metro - sosyal donatılar vs lerinde bi şekilde finanse edilmesi gerekli… bunuda senden benden alarak finanse ediyolar…

  Ama bu para yinede çok diyosan; sana hadımköyden 35 bin tl peşinat + ( 220 tl aylık taksitli) daire bulabilirim… :)

 6. giresunlu
  Salı, 21 Tem 2009 zamanında 10:59 | #6

  http://toki.gov.tr/html/satis/istanbul/kayabasi-as/ilan.pdf
  arkadaşlar toki nin yukarıdaki linkte bir ilanı var. kayabaşında bizim konutların aynısını açık satışla satışa çıkarıyor. ben dar gelirli grubundan daha önce başvurduğum için kiraya veremiyorum-satamıyorum. ama şimdi aynı daireyi böyle bir şart olmadan satışa çıkarıyor. haksızlık değilmi.? ödeme şartları bire bir aynı

 7. illuminatorr
  Salı, 21 Tem 2009 zamanında 11:46 | #7

  sayın giresunlu bu konutlar kuerumlarda arta kalan konutlar dikkat edersen coğu zemin kat,bodrum,yada en üst katlar şartların farklı olması ondan olabilir

 8. ilgaz
  Çarşamba, 22 Tem 2009 zamanında 12:47 | #8

  hazan :evler tam bir kümes hepinize hayırlı uğurlu olsun

  hazan yıktın forumu

 9. haci53
  Çarşamba, 22 Tem 2009 zamanında 14:11 | #9

  arkadaşlar c tipi konutların banka komisyonu maksimum ne kadar tutuyor bilgisi olan varmı acaba.

 10. admin
  Çarşamba, 22 Tem 2009 zamanında 14:16 | #10

  haci53 :

  arkadaşlar c tipi konutların banka komisyonu maksimum ne kadar tutuyor bilgisi olan varmı acaba.

  Foruma bakınız.

 11. cemil coskun
  Cumartesi, 25 Tem 2009 zamanında 18:36 | #11

  arkadaşlar yeni inşaat fotorafları yokmu yolarsanız sevınırım.

 12. Muradoglu
  Cumartesi, 25 Tem 2009 zamanında 22:41 | #12

  Arkadaşlar 5. Bölgede de çalışmalar başlamış, resim veya video çekebilen ardaşlar 5. Bölgeden de görüntü ekleyebilirlerse mennun oluruz. Teşekkürler…

 13. Muradoglu
  Cumartesi, 25 Tem 2009 zamanında 22:44 | #13

  Arkadaşlar 5. Bölgede de çalışmalar başlamış, resim veya video çekebilen arkadaşlar 5. Bölgeden de görüntü ekleyebilirlerse mennun oluruz. Teşekkürler…

 14. eco
  Salı, 28 Tem 2009 zamanında 11:59 | #14

  değerli arkadaşlarım evlerimiz hayırlı olsun hepimize ancak toki evleri satarken beyan ettiği binaların ısıtılmasında güneş enerjisin den azami fayda sağlanacağı yşil alanları sulamada çatılara sarnıç yapılacağı gibi beyanlarda bulunmuştu ve bu özellikler bizim binalarda yok.ve artı fiyatları toki aşağı çekeceğine birde zamlı sattı bizlere bununla ilgili yetkililere beraberce birlikte dilekçe veyada daha iyi fikri olan varsa onu yapabiliriz

yorum sayfaları
1 2 3 1078
 1. şimdilik geri bağlantı yok
yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.