ana sayfa > Haberler, Şantiye Fotoğrafları > İnşaat Görüntüleri (22 Temmuz 2010) ve Röportaj

İnşaat Görüntüleri (22 Temmuz 2010) ve Röportaj

Cuma, 23 Tem 2010 admin yorum ekle

Bu hafta 2. görüntülerimizde biraz karma bir çalışma oldu. Komşularımızdan Betul87′nin 5. bölge C-30 içinden, kadakal ile robinson arkadaşlarımızın da 8. bölgeden çektiği fotoğraflarla birlikte dün akşam Zaman gazetesi ile inşaat alanında yapılan röportaj fotoğraflarını birlikte yayınlıyoruz. Betul87 komşumuz daire içinde gördüğü hasarlı alanları özellikle çekip bizleri bilgilendirdi. Bu hasarların giderilmeden dairelerin teslim edilmeyeceğini ümit ediyoruz. Fotoğraflar için komşularımıza teşekkür ediyoruz. Röportaj sırasında da yaşadığımız üzücü olayı aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.

Zaman gazetesi ile ilgili röportaja gelince, bu hafta başında birden şekillenen ve 3 gün içinde planlanıp organize olunan bir röportajdı. Gazete bizlerin şimdiden oluşturduğu komşuluk ilişkilerini ailelerle birlikte inşaat alanında görüntülemek istedi. Biz de madem buraya bir kalabalık getiriyoruz ayrıca bir daire içini göstermek için de Toki’den izin alabilir miyiz diye Zaman gazetesi muhabirine sorduk. Onlar da bu izni aldılar. Bu izni 2 defa teyid ettirdikten sonra sitemizden duyurduk. Ancak insanlar inşaat alanına gitmek için yola çıktıktan sonra Toki İstanbul başkanının çark ederek bu izninden vazgeçtiğini öğrendik. Hatta bizler için “onlardan uzak durun” telkininde bulunacak kadar da ileri gittiğini öğrendik. Toki yetkililerinin de burayı takip ettiğini çok iyi biliyoruz. Burası Toki aleyhine oluşmuş bir site değil. Aksine Toki’ye güvenerek daire almış çok büyük bir kalabalığın oluşturduğu bir topluluk. Yani o makamlarda oturanların düzgün hizmet etmesi gerektiği kişilerden en önde gelenleri. Sitemizde Toki aleyhine bir çağrıda bulunmuyoruz, ancak karşılaştığımız aksaklıklardan da bahsetmek zorundayız. Buradaki kimse bu daireleri bedavaya almıyor. Eğer bizlerin oluşturduğu topluluktan bir çekincesi olan var ise ona şu atasözünü hatırlatmak istiyoruz: Abdestinden şüphesi olmayanın namazından şüphesi olmaz. Eğer bizleri yok saymanın, önümüze engel çıkarmanızın nedeni abdestinizden şüpheniz olmasıysa bu er ya da geç zaten ortaya çıkacaktır. Ya bugün ya da dairelerimiz teslim aldığımızda.

Yine de bizler bu yaşanan aksiliklerin münferit olaylar olduğunu, birkaç sorumlu kişinin kişisel hataları olduğunu düşünmek ve Toki’ye güvenmeye devam etmek istiyoruz. Yaptığımız röportajın haberi de ya bu pazar ya da önümüzdeki cumartesi veya pazar güününden birinde haftasonu ekinde tam sayfa olarak yayınlanacak.

Categories: Haberler, Şantiye Fotoğrafları Tags:
 1. dadasali
  Pazar, 25 Tem 2010 zamanında 00:53 | #1

  Değerli arkadaşlar Her iktidar döneminde ülkemizde bir şekilde iktidara entegre olan ‘kan emici’ler var ülkemizde, sayıların azımsanmıyacak kadar ciddi,Bu ‘kan emiciler’ en ufak hücreleri dahi pas geçmiyorlar kanısındayım.İnanıyorum ki, o grup bir şekilde TOKİ ve Bogaziçi yönetim şirketine ciddi sızmış olmaları yüksek olasıdır. Kayabaşı sakinleri bu denli bilinçli ve organize olmuş olmalarından; kan emici zihniyettekiler çok rahat hareket edemiyeceklerini anlamış olmalılar ki, bugünden tepki koyma ihtiyacı hissetmişlerdir.Diye düşünmekteyim. Gerek bu sitenin kurulmasında gerekse derneğin kurulmasında emeği geçen tüm ilgilileri canı gönülden kutlar hep bu şekilde birlik ve beraberlik içinde devam edilmesini yüce Rabbimden dilerim

 2. bergamut
  Pazar, 25 Tem 2010 zamanında 06:25 | #2

  Sanirim yazdiklarim yeterince dikkatli okunmadi , benim resim çeken arkadaşlara bir tepkim yok olamazda her yayinlanan resimdede mutlaka teşekkürde ederim. Ben genel bir durumu dile getirmek istedim. Benim sözüm sadece Bu resimleri gönderen arkadaşlarada değildir . Benin vurgulamaya caliştiğim konu farkliydi. Resimlerdeki çocuklar. Öncelikle inşaat alanina cocuklarin sokulması dogru bir davraniş değil. Öncelikle güvenlik acisindan dogru değil, ayrica cocuklar büyükler kadar bilinçli değiller daire içlerindeki gezintilerde gerekli hassasiyet gösterilmesi gerektiğini söylemek istedim ben. Sayin Admin bu site ve kişiler küçük 3-5 kişilik bir site değil toki de artik bunun bilincine varmiştir sanirim, Takip ettiğim kadariyla dernek kurmustunuz , sürekli gidebilme imkani olan arkadaşlardan oluşan 3-5 kişilik kişi için Tokiden Tekrar izin almayı deneseniz. Saygilar

 3. admin
  Pazar, 25 Tem 2010 zamanında 07:34 | #3

  @bergamut

  Merak etmeyin cevaplayacağım yazıları en az 2 defa okurum. Fotoğraflarda aileler görüyorsunuz değil mi? İşte gazetenin de tam görmek istediği buydu. Haberde bizim aileli fotoğraflarımızı çekmek istediği için özellikle eş ve çocuklu gidildi. Yoksa oraya 20-30 erkek de gidebilirdik ama haberde bu hoş durmayacağı için öyle yapılmadı. Güvenlik açısından da sıkıntı lacak bir durum yoktu çünkü biz inşaat çalışmalarının nerdeyse sıfıra indiği saatten sonra gittik ve artık zaten gittiğimiz noktalarda bina içinde çalışmalar yoktu ve hiçbir vinç de kalmamıştı.

  Evet sitemiz 3-5 kişi değil ne mutlu ki. Ancak sanırım makaledeki yazıyı dikkatli okumadık. Çünkü Toki’nin bazı sorumlu kişileri bırakın bize izin vermeyi bize yaklaşılmamasını tembihleyecek kadar bizlerden çekiniyorlar.

 4. bergamut
  Pazar, 25 Tem 2010 zamanında 12:13 | #4

  Ben sadece bu görüntüler için söylemediğimi, genel olarak konuya değinmek istediğimi ifade ettim. Daha öncede yayinlanan resimlerde ailerin cocuklari daire içlerindeydi ve resim çeken arkadaşlar ayaklarina galoş bile giymemişlerdi. Karşinizdaki devletin bir kurumu olunca muhattap almiyorlar demekki. Cok yazik … Hala ayni yerdeyiz demektir….

 5. admin
  Pazar, 25 Tem 2010 zamanında 19:54 | #5

  @bergamut

  İyi niyetle söylediğinizi biliyorum ama malesef birçok şey istedğimiz ya da tahmin ettiğimiz gibi gelişmiyor. Daireye giren bir çocuğun verebileceği zarar sanırım bu görüntülenen hasarlar gibi olamaz. Zaten genelde de binalara tek kişi girip çekiyorlar. Kalabalık girişler dikkat çekiyor ve müsaade edilmiyor.

 6. Betul87
  Pazartesi, 26 Tem 2010 zamanında 08:22 | #6

  Fotoğrafları çekmek için eşimle birlikte girdik.
  Emin olun ki bizim bıraktığmız ayak izlerinden kat kat önemsenecek hasarlar var !

 7. saracogluha
  Perşembe, 29 Tem 2010 zamanında 13:30 | #7

  niye üzülüyorsunuz ki,zaten Zaman gazetesi yandaş medya değil mi onlar zaten TOKİ’nin eksiklerini göstermezler…

 8. halisgul2011
  Cuma, 30 Tem 2010 zamanında 09:57 | #8

  saracoglu kardeş, “zaman gazetesi yandaş medya değil mi” diyerek insanları provoke etme.. 800 bin tirajıyla türkiye’nin en çok satan, en çok taraftarı olan bir kitlenin gazetesine böyle itham yaparsan, senin için de “başka cephelerin yandaşı” derler.. ideolojik söylemleri bırakalım, kardeş kardeş yaşayalım..

 9. syspohus
  Salı, 10 Ağu 2010 zamanında 07:31 | #9

  burada 3+1 lere yer verilmiş hep
  2+1 evleri göreniniz oldu mu?
  içler acısı, 64mt2 cik
  3. kişiye yer yok yani evde

 10. Salı, 10 Ağu 2010 zamanında 10:41 | #10

  syspohus :

  burada 3+1 lere yer verilmiş hep
  2+1 evleri göreniniz oldu mu?
  içler acısı, 64mt2 cik
  3. kişiye yer yok yani evde

  Satılan evler hep brüt m2 olarak satılırlar. Dairenin net m2 söylendiğinde kimse oraya talip olmaz.
  Bizim dairelerde öyle. C tip 118 m2 brüt net 95 m2
  B1 tip brüt 85 m2 Net 64 m2

  Toki dışında da Brüt ile net arasında bu kadar fark vark.
  Gönül isterdi ki brüt m2 ler olsun ama her isteyrnin istediği olsaydı :)

yorum sayfaları
1 2 9281
 1. şimdilik geri bağlantı yok
yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.