ana sayfa > Şantiye Fotoğrafları > İnşaat Görüntüleri (24 Mayıs 2009)

İnşaat Görüntüleri (24 Mayıs 2009)

Pazar, 24 May 2009 zafere yorum ekle
 1. Aybüke Başural
  Pazartesi, 25 May 2009 zamanında 11:46 | #1

  selamlar;
  ilk ve son fotoğraflardaki inşaat halindeki binalar etraftan görünüm mü yoksa TOKİnin Kayabaşı projesi kapsamında yaptığı binalar mı? inşaatlar başlayıp bu hale gelebildiyse neden hala sözleşmeler hazırlanamadı? bu proje ilk olarak duyurulduğunda 2010 yılının ilk yarısında ilk etaptaki binaların teslim edileceği söyleniyordu, gerçekten o tarihte konut teslimatı gerçekleşebilecek mi? bu konuda yardımcı olmanızı rica edeirm

  syg.

 2. zuleyha
  Pazartesi, 25 May 2009 zamanında 13:44 | #2

  @Aybüke Başural
  fotoğraflardaki binalar tabi ki Toki Kayabaşı projesi kapsamında yapılan binalar. ama bu fotoğraflar sizi yanıltmasın tokinin bu alana yaptıracağı blok sayısı muhtemelen 200′ün üzerinde; resimlerde de gözüktüğü üzere henüz 10 adet civarı bloğun inşaatı bu aşamada. zaten herkesin de bildiği gibi sanırım 8 şirket konut yapımında bulunacak. şu an ilerlemiş olan inşaatlar ocak ayında şantiyesini kurmuş firmalara ait. bunun haricinde daha şantiyesi kurulmamış şirketler de var. zaten kaba inşaat dedikleri bu aşama çok çabuk ilerliyor önemli olan binaların iç yapımının da problemsiz ve hızlı ilerlemesi.
  ihaleyi alan şirketler iş bitimi için 550 - 600 arasında günler veriyor. görünen o ki 2010 yılında da teslimat olabilmesi bence zor. 2011 yılında teslimatlar yapılır diye düşünüyorum. ama çevre düzenlemesi vs insanlar oturmaya başladıktan sonra bir müddet daha devam eder; bu benim fikrim.

 3. Pazartesi, 25 May 2009 zamanında 16:50 | #3

  Çalışma iyi yönde ve hızlı ama bazı konularda sıkıntı var hala sözleşme ile ilgili en ufak bir faaliyet yok,bana kalsa KDV almak için hükümetin uyguladığı 3 aylık KDV uygulanmaması süresinin bitmesini bekliyorlar bizi yolmak için;resimler için teşekkürler

 4. ali
  Salı, 26 May 2009 zamanında 16:31 | #4

  Kendim Toki tonutlarına (Kayabaşı) yazıldım daha önceden teslim alan arkadaşlarla sık sık görüştüm ve bana söylenenler beni çok tedirgin etti özellikle Binaları yapan taşeron firmaların beton kullanımının çok kötü olduğunu yine bina yapıldıktan sonra içine özen gösterilmediği biran önce teslim edilmek istendiğinden işçiliğinin çok kötü olduğunu ve fayanslarının kırık dökük olarak yapıldığını söylüyorlar.
  Evek birde şui sözleşme konusuna gelelim neler dönüyor bilelim hala bir haber çıkmadı yoksa birşeyler planlanarak yolunmak mı istiyoruz..

 5. depremci
  Perşembe, 28 May 2009 zamanında 19:46 | #5

  Konutların hızla ilerlemesi çok güzel ama beni düşündüren iç donanım. Çünkü daha önceki projelerde TOKİ zemine şap atıp üzerine halıfleks serip teslim ediyordu. Şu anda verilen 30000 tl peşinatı ve toplamda 100000 tl yi geçen konut fiyatını düşününce bir kazık yiyecekmişiz gibi geliyor. Çünkü konut fiyatları düştü. verdiğimiz paraya TOKİ ni,n parke yapması ve her yerine lüx malzeme kullanması lazım … Herkes dilekçe verirse bunu alırız yoksa onca para verip 3. sınıf malzemeyle yapılmış konutlarda otururuz. herkese saygılar..

 6. ali
  Cumartesi, 30 May 2009 zamanında 14:32 | #6

  bunları okuyan bir toki görevlisi varmıdır acaba bizlerin sıkıntılarını göz ardı etmeyecek bizleri rahatlatacak bir açıklama yapacak. Nerdeeee burası Türkiye hangi gün bir yetkili böyle bir girişimde bulunduki belkide onlar için bizler kurbanlık koyun gibiyiz.Sizler deri koltuklarında oturup sinsice bu yazıyı okuyanlar unutmayın bizi aldata bilirirsiniz ama bu olanları yüce mevlam görüyor elbet bir gün hesabanı verirsiniz.

 7. ali
  Cumartesi, 30 May 2009 zamanında 14:38 | #7

  Yavvv ulaşım sorunu nasıl halledilecek otobüs metrobüs-metro gibi çalışmalar varmı veya böyle bir birlgi mevcutmu artık kirada oturmaktan anamız ağladı bee ayda 540 ytl kira veriyoruz hiç olmazsa kendi evimizin parasını ödemiş oluruz.

 1. şimdilik geri bağlantı yok
yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.