ana sayfa > Dernek Faaliyetleri, Sosyal Etkinlikler > İskayad 2013 Pikniği Eğlenceyle Tamamlandı

İskayad 2013 Pikniği Eğlenceyle Tamamlandı

Salı, 30 Nis 2013 iskayad yorum ekle

İSKAYAD olarak 28.Nisan.2013 tarihinde Şamlar Tabiat Parkında komşular arasında kaynaşma ve dayanışma temelli piknik organizasyonu gerçekleştirdik. Her kesimden komşularımızı bir araya getirerek, sorun, şikayet ve önerilerimizi kolektif akıl ile ortaya koyup fikir alışverişinde bulunmak  ve ortak paydada buluşarak çözüm yollarını aralamak için ilgili mercilere ulaştırmaya çalıştık. Derneğimiz her zaman Kayaşehir halkının yanında yer alarak bölgemizi daha yaşanabilir hale getirmek ve bu yönde çalışma yapacak resmi kurumların konuya daha hızlı müdahil olması için çaba göstermektedir. Bu doğrultuda büyük kent yaşamının sosyal hayata karşı olumsuz tehditlerini bertaraf etmek için tanışma, kaynaşma ve dayanışmanın içini doldurarak örf ve ananelerimizin dâhilinde ve mâneviyatımızın ilhamı ile komşuluk hukukumuzun bilincini pekiştirmeyi amaçlamıştır.

Maddi ve mânevi her türlü dayanışmayı perçinlemek anıda yapmış olduğumuz bu organizasyona teşriflerinden dolayı;

Bölge milletvekili Sn.Harun KARACA”ya                                                                                                                        Başakşehir Belediye başkanı Sn.Mevlüt UYSAL”a                                                                                                                   Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı Sn.Ayhan ÖZGÜREL”e                                                                                                                    Organizasyonun tertibinde emek gösteren dernek üyesi arkadaşlara ve yoğun katılımlarıyla bizleri onurlandıran Kayaşehir halkına,                                                                                                                                                                            Yer tahsisi ve alana ulaşım için Başakşehir belediyesine                                                                                        Sponsor olarak katkı sağlayan ARSU Kayaşehir bayisi Abdurrahman DEMİR”e  ve komşularımıza çiğköfte temin eden  KOMAGENE ÇİĞ KÖFTE Kayaşehir bayisi Mustafa ÇAPAR beye İSKAYAD olarak teşekkür ederiz.

Misafirlerimizle güncel sorunlarımız doğrultusunda yaptığımız sohbet ortamından derlediğimiz bilgileri sizlerle paylaşmak istiyoruz.

1-Şu an devam eden dere ıslah çalışmaları ileride burası için düşünülen büyük projenin başlangıcı olduğu, Ankara”da  yapılan “Harikalar Diyarı” gibi benzeri proje planlandığı sayın Harun KARACA tarafından bizleri iletildi.

2- Sn.Belediye Başkanımız Mevlüt UYSAL bey site içindeki parkların kauçuk kaplama işine bazı komşuların sağlıksız olduğu için karşı çıktığını bazılarının da kum içinde biriken hayvan pislikleri dolayısıyla kuma karşı çıktıklarını, bu konuda sağlanmış bir mutabakat olmadığını belirtti. Önce bu konuda kendi aranızda bir mutabakat yapmalısınız dedi. Biz de kendilerine kauçuk kaplama işine pek çok komşunun maddi yönden yaklaştığını ve site sakinlerinin cebinden para çıkacağı için karşı çıktıklarını belirttik.

3- Yine sayın başkan yönetimin belediyeden talep ettiği ağaç,çiçek vs.gibi istekleri Toki”nin sorunluluk alanında olduğu için müdahale edemediklerini belirtti. Kuruyan ve kumaya yüz tutan ağaçların sebebini tesbit etmek için Emlak yönetimden toprak numunesi istendiği söylendi.

4- Kültür merkezi projesi için 2.bölge ile 8.bölge arasındaki alanın hala sorunlu arazi olduğu gerekçesiyle beklemeye alındığını söylediler.

5-Sn.Harun KARACA bey sıcak suyu ısıtma maliyetlerinin yüksek olmasının sebebinin araştırmaya değer olduğunu ve bu konunun takipçisi olduğunu belirtti.

6- Sn.Mevlüt UYSAL bey aidat zamları konusunda profesyonel bir çalışma yapılması halinde her türlü katkıyı yapabileceklerini belitti.

Bunların dışında ulaşım sıkıntısı gibi  pek çok sorun dile getirildi ancak misafirlerin başka proğramları nedeniyle kısıtlı zamanda dile getirebildiğimiz kadarını kendilerine ilettik. Söylenilenlerin takipçiliğini İSKAYAD olarak bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz.

İSKAYAD YÖNETİMİ

 1. Demircan
  Salı, 30 Nis 2013 zamanında 13:04 | #1

  Derneğimizin
  Davetine icabet edip gelen misafir siyasetçilerle
  Görüşmemizin tam metnini enkısa sürede. Yayınlayacağız

 2. endergelen
  Salı, 30 Nis 2013 zamanında 13:18 | #2

  belediye başkanı ve milletvekili ile neler konuşulduğu hakkında bilgilendirme yaparsanız iyi olur

 1. şimdilik geri bağlantı yok
yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.