ana sayfa > Dernek Faaliyetleri, Haberler > İskayad - Başakşehir Belediyesi İşbirliğiyle Atıl Eşya Değerlendirme Projesi

İskayad - Başakşehir Belediyesi İşbirliğiyle Atıl Eşya Değerlendirme Projesi

Pazartesi, 27 Ara 2010 iskayad yorum ekle

İskayad ve başakşehir belediyesi16.12.2010 Perşembe günü İskayad ile Başakşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü Evlerden taşınırken bize lazım olmayacak, yeni evlerimize götürmek istemediğimiz eşyalarımız hakkında bir toplantı gerçekleştirmiştir. Toplantı Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Sn.Ömer Lütfü Tama, Başakşehir Belediyesi Sosyal Yardım Müdürü ile İskayad başkan yardımcısı Tahsin Batur, Yönetim Kurulu Üyesi ve Sosyal yardımlaşma komisyonu:Burcu Değerli, Taha Koç ve Derya Ayrancıoğlu arasında gerçekleşmiştir. Yapılan toplantıda Başakşehir Belediyesi’nin derneğimizin Sosyal yardımlaşma projesine sıcak yaklaştığına şahit olunmuştur.

Toplantıda şu anda farklı farklı adreslerde ikamet eden komşularımızın yeni evlerine götürmeyecekleri, ihtiyaç fazlası eşyalar(halı,koltuk,masa gibi ev eşyası olabileceği gibi, kullanılır durumda olan Tv, buzdolabı gibi beyaz eşyalar da buna dahildir) bizim kanalımızla belediye tarafından “teslim tutanağı” karşılığında teslim alınacak, belediyenin bizim için tahsis ettiği deposuna götürülecek, burada temizlenecek, bakımı, onarımı yapılacak ve gerek şu anda Başakşehir sınırları içinde ikamet eden belediyenin tespit ettiği gerçekten zor durumda olan ve bu eşyalara kendi imkanlarıyla sahip olamayan ihtiyaç sahiplerine, gerekse yerleşim başladıktan sonra bölgemizde yaşayacak olan ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacaktır. Hiç kullanılamayacak, çöpe gitmesi gereken eşyalar hariç tüm atıl eşyalar alınabilecektir.

Görüşmeler taşınma tarihlerine yakın zamanda yenilecek ve çalışma son halini alacaktır. Kesin anlaşma sağlanması halinde çalışmanın çapını görmek ve yardımsever komşularımızı bekletmemek açısından şimdiden bir ön çalışma başlatıyoruz. İstedik ki şimdiden kaç komşumuzun eşya yardımı yapacağını bilelim ve hazırlıklı olalım. Bu yüzden yardımsever komşularımızın aşağıda linki bulunan talep formunu tıklayarak doldurmasını rica ederiz.

http://www.iskayad.org/iskayadyardimkampanyasi

Categories: Dernek Faaliyetleri, Haberler Tags:
 1. efee_34
  Pazartesi, 27 Ara 2010 zamanında 17:14 | #1

  mrb gerçekten böyle bi çalışma düşünüldüğü içn çok tş ederimben yoksul gurubundan ev sahibi olucam banada yardım yapılırsa çok sevinirim şimdiden tş ederim

 2. efee_34
  Pazartesi, 27 Ara 2010 zamanında 17:14 | #2

  mrb gerçekten böyle bi çalışma düşünüldüğü içn çok tş ederimben yoksul gurubundan ev sahibi olucam banada yardım yapılırsa çok sevinirim şimdiden tş ederim

 3. thecavit
  Salı, 28 Ara 2010 zamanında 15:53 | #3

  Arkadaşlar,
  İSKAYAD olarak daireler ne zaman tam olarak teslim edilecek birazda bununla ilgilenin lütfen.. Tam olarak ne zman verilecek belli mi acaba…

 4. optimist
  Salı, 28 Ara 2010 zamanında 19:52 | #4

  Merhaba…bununla ilgili toki dekilerin bile net bir bilgisi yok.kim ne derse yalan şu an için.dün akşam kanal 7 haber de yılbaşından sonra teslime başlanacak dediler ama…kesin birşey yok.

 5. black
  Çarşamba, 29 Ara 2010 zamanında 11:27 | #5

  çok güzel bir proje.her ev taşıma sırasında mutlaka bu tarz eşyalar oluyor, değerlendirilebilecek olması çok iyi

 6. admin
  Çarşamba, 29 Ara 2010 zamanında 11:38 | #6

  thecavit :

  Arkadaşlar,
  İSKAYAD olarak daireler ne zaman tam olarak teslim edilecek birazda bununla ilgilenin lütfen.. Tam olarak ne zman verilecek belli mi acaba…

  Şuan Toki’den resmi bir cevap alınamıyor hiç bir şekilde. Daha önceden derneğimiz Toki İstanbul Daire Başkanı ile görüşmüştü o da sitemizde yayınlanmadıkça kesin bir şey söyleyemem demişti. Şuan elimizdeki en somut bilgi Toki’nin emaillere verdiği aşağıdaki cevap. Ancak resmen açıklanmadığı sürece bu bilginin bir hükmü olmadığının altını çizeriz.

  “Söz konusu proje ile ilgili çalişmalarımız devam etmekte olup 3,5,9 bölgelerin 2011 ocak ayı itibari ile 1,2,6,7,8,10 bölgelerin 2011 şubat ayı itibari ile 4. bölgenin ise 2011 mart ayı itibari ile teslimlerin yapılması planlanmaktadır. BİLGİLERİNİZE SUNULUR…”

 7. SAFA
  Çarşamba, 29 Ara 2010 zamanında 13:44 | #7

  @admin
  7 haber de yılbaşından sonra teslime başlanacak dediler ama kesin birşey yok.
  İSKAYAD olarak daireler ne zaman tam olarak teslim edilecek..vs. gelişmeleri takibinizden dolayı ve bizleri bilgilendiriyorsunuz. size çok teşekkür ediyorum.

 8. poas
  Çarşamba, 29 Ara 2010 zamanında 14:42 | #8

  slm.arkadaşlar bilgisi olan varsa bana yardımcı olursa sevinirim.ben 7.bölgede alt gelir gurubu konut sahibi olucağım inşallah fakat avcılarda kirada oturuyorum,işimde avcılarda kayabaşına biraz ters kalıyor.yolparası vs.demek istediğim dairemi bir başkasına kiraya verebiliyomuyum.mecbur kalırsam evimi göremeden üzüntü duyucam.böyle bir açılım varmı beni haberdar ederseniz sevinirim.size iyi günler iyi seneler geçirmeniz dilegiyle..

 9. optimist
  Çarşamba, 29 Ara 2010 zamanında 17:21 | #9

  selam…maalesef alt gelir grubuna ait konutlar kiraya verilemiyor…

 10. camomile
  Çarşamba, 29 Ara 2010 zamanında 22:09 | #10

  Lütfen diğer konularla ilgili yorumlarımızı diğer konulara veya forum bölümüne girerek ilgili konubaşlığına yazalım.Bu bölüm;Sosyal yardım projesi ile ilgili yorumlar için ayrılmıştır.Ayrıca forum bölümüne tüm ziyaretçileri davet ediyoruz çok daha detaylı bilgilere ulaşabileceksiniz.Teşekkürler.

 11. refihakuzum
  Cuma, 22 Nis 2011 zamanında 12:11 | #11

  B1 DEKİ ARKADAŞLAR BANYODA ÇAMAŞIR MAKİNESİ KOYACAK YER VARMI BİRDEKONBİ OLUP OLMADIĞINI MERAK EDİYORUMBİLGİSİ OLANLAR CEVAPLARSA SEVİNİRİM TEŞEKKÜRLER

 12. admin
  Cuma, 22 Nis 2011 zamanında 12:23 | #12

  refihakuzum :

  B1 DEKİ ARKADAŞLAR BANYODA ÇAMAŞIR MAKİNESİ KOYACAK YER VARMI BİRDEKONBİ OLUP OLMADIĞINI MERAK EDİYORUMBİLGİSİ OLANLAR CEVAPLARSA SEVİNİRİM TEŞEKKÜRLER

  banyoda çamaşır makinası için yer ve giderler var. Binalar merkezi ısıtma ve kullanım suyu merkezi sistem olduğu için kombi alınmayacak.

 13. nebi3461
  Cuma, 22 Nis 2011 zamanında 13:21 | #13

  Merhaba komşular, Pazartesi parayı yatırmaya gidip salı günü evi teslim alacağım inşaallah. 2 gün izin almak sıkıntılı olabilir parayı başkası yatırabilirmi bi sorun olur mu? B1 ler için halkbankasına tam oalrak ne kadar yatırılıyor ondan sonra başka bişeylerle uğraşıyomuyuz gene igdaş iski vs yoksa ertesi gün teslim alabiliyormuyuz. Bir de bu nerede teslim ediliyo kayabaşı konutlarının olduğu yerdemi bu şantiye? teslim alan biri Allah rızası için tek tek açıklarsa çok memnun olurum.

 14. selcuk-ilyas
  Cumartesi, 25 Haz 2011 zamanında 10:57 | #14

  http://www.iskayad.org/iskayadyardimkampanyasi linki calismiyor,
  formu doldurdum ama gondermedi, hata verdi.. ilgilenmenizi rica ediyorum.

 15. selcuk-ilyas
  Pazartesi, 27 Haz 2011 zamanında 09:08 | #15

  Hala soruma cevap alamadiğima göre, proje işlemiyor demektir.

 1. şimdilik geri bağlantı yok
yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.