ana sayfa > Dernek Faaliyetleri, Haberler > İskayad Başakşehir Milli Eğitim Müdürü ve Okullarla Görüştü

İskayad Başakşehir Milli Eğitim Müdürü ve Okullarla Görüştü

Pazartesi, 25 Haz 2012 iskayad yorum ekle

8p848Sevgili komşularımız derneğimiz İskayad 22 haziran cuma günü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nü ve Mevlana İlköğretim Okulu’nu ziyaret etmiştir. İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn.İsmail BALTACI ve Mevlana İlköğretim Okulu Müdürü Sn.Ferhat UÇAR ile yapılan toplantılara dernek başkanımız Reşit DUMAN komşumuzun ve yöneticilerimizden Selahattin KAYMAKÇI, Fatma ERDAL ve Abdülcelil SABA komşularımızın katıldığı toplantıda komşularımızın bize ilettiği bütün sorular sorulmuş, karşılıklı görüşme yapılarak fikir alışverişinde bulunulmuştur. Kendileri de bildiklerini ve bu yıl okullarda başlanacak olan yeni sistemi olumlu ve olumsuz yönleriyle bizlere aktarmışlardır.
Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü: Sn. İsmail BALTACI ve Toki Kayaşehir Mevlana İlkokulu Müdürü Sn: Ferhat UÇAR’a komşularımızın bize ilettikleri bütün sorular sorularak, cevapları alınmış karşılıklı görüşme yapılarak fikir alışverişinde bulunulmuştur. Akabinde Toki Kayaşehir Ortaokulu Müdür yardımcısı ve yönetim kurulu üyemiz Sn.Cevat İkiz’den de bilgiler alınmıştır Karşılıklı başarı dilekleriyle makamlarından ayrılınmıştır. Kendilerine içten karşılamaları ve samimi cevapları için teşekkür ederiz. Toplantıyı organize ettiği için Burcu DEĞERLİ komşumuza da yönetim kurulumuz adına teşekkür ederiz. Edindiğimiz bilgileri aynen paylaşıyoruz. Saygı ve Sevgilerimizle.

BÖLGEMİZDEKİ OKULLAR:

Toki Kayaşehir Mevlana İlkokulu: Cami bitişiğindeki okul
Toki Kayaşehir Ortaokulu: 7. Bölgedeki okul
Toki İmam Hatip Ortaokulu: Toki Kayaşehir Ticaret Meslek Lisesi ve Başakşehir Anadolu İmam Hatip Lisesi binası içinde(AVM’nin yan tarafında)
14. bölgede Cami inşaatının karşısındaki lise bittiğinde Başakşehir Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Toki İmam Hatip Ortaokulu bu binaya taşınacak.
14. bölgede cami bitişiğindeki okul Fenertepe İÖO olarak açılacak
Başakşehirde 12 ilkokul, 9 ortaokul açılmış. 7 okul ise gerek yakınlarında başka bir okul olmaması gerekse öğrenci sayısı nedeniyle henüz bölünememiş.

Kayaşehir 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 15. 16. Bölgeler, Rumeli Sitesi ve Tekstilkent sitesi öğrencileri:
1.Sınıfa başlayacak öğrenciler: Sadece Mevlana İlkokulu’na kayıt yaptırabilecek.

2.,3.,4. Sınıfa başlayacak öğrenciler: 4. Sınıfı bitirene dek eski okullarında eğitime devam edebilecek.
5.Sınıfa başlayacak öğrenciler: Toki Kayaşehir Ortaokulu’na veya Toki İmam Hatip Ortaokulu’na kayıt yaptırabilecek.
6.,7.,8. Sınıfa başlayacak öğrenciler: 8. Sınıfı bitirene dek eski okullarında eğitime devam edebilecek.
2.,3.,4.,6.,7.,8. Sınıf öğrencileri 1. ya da 5. Sınıfa başlayacak kardeşleri ile farklı okullarda olmaları durumunda veya başka nedenlerden dolayı okul nakli yaptırabilecekler.

Kayaşehir 11. 12. 13. 14. Bölgeler öğrencileri:

1.2.3.4.5.6.7.8. sınıfa başlayacak öğrenciler için 14. bölgede cami inşaatı bitişiğindeki okul Fenertepe İÖO olarak açılacak. Okul milli eğitime teslim edildiğinde çok çok kısa süre içerisinde eğitime başlanacak yeter ki zamanında bitirilip teslim edilsin denildi. Bu okulun ihalesinin geç yapılmış olması ve ilk ihalenin iptali nedeniyle inşaatın geç başlamasından dolayı Eylüle yetişmeme ihtimali var ancak TOKİ yüklenici firmayı zaman konusunda sıkıştırıyormuş. 16 kadrolu öğretmenle başlanıp ücretli öğretmenlerle takviye edilecekmiş.
Bu okulun Eylül ayına yetişmemesi durumunda mevcut okulların kapasitesi hat safada olduğundan Fenertepe İÖO’nun, 20 sınıfı boş olan Toki Kayaşehir Anadolu Lisesi binasında açılması uygun olur.
Taşımalı eğitim İstanbul içinde yapılamadığından öğrenciler maalesef servis veya kendi imkanları ile okula gidip geleceklermiş.

Bu bilgilere ek olarak Toki Kayaşehir Mevlana İlkokulu Müdürü Ferhat UÇAR Okulu hakkında şöyle de bir genel bilgi vermiştir:

Öğrenci sayısı 2920, öğretmen sayısı 86 ve bu yıl 118’e çıkma durumu var. Ortalama sınıf mevcudu 37 ve bu yıl 15. 16. bölge ile birlikte bu sayı 45’i bulacak. 1. Sınıf için 20 sınıf açılacakmış ve 1. Sınıflar için ortalama mevcut 45’i geçebilirmiş. Bakanlık sadece maaş, iski, bedaş, igdaş ödemelerini yapıyormuş bu nedenle okul içindeki temizlik, ufak tefek bakım onarım masrafları okul aile birliği tarafından karşılanabiliyormuş sadece. Okulun spor salonu ihtiyacı varmış ve müdürümüz, her kanalı zorladığını söyledi.
Müdürümüz dışardan gelen öğrenciler için kontrol mekanizmasını çalıştıracaklarını ve tespit edilenlerin velilerinin savcılığa bildirileceğini bu sahteciliğin 500tl ve 3 yıla kadar hapisle karşılığı olduğunu belirtti.

TOKİ-Kayaşehir Ortaokulu Sn.Cevat İKİZ de okulları hakkında şöyle bilgiler vermiştir.

Kayaşehir Ortaokuluna önümüzdeki yıl Anasınıfı öğrencisi alınacaktır. (2 veya 3 sınıf açılabilir)

Kayaşehir Ortaokuluna 1. sınıf kaydı yapılmayacak, bölgedeki tüm 1. Sınıf kayıtları Mevlana İlkokuluna yapılacaktır.
Kayaşehir Ortaokulunda eğitime devam eden 2, 3, 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri bu okuldan mezun olacaklar. Başka bir okula gitmeyecekler.
Mevlana ilkokulu, kendi öğrencileri dahil 5.sınıf kaydı almayacak. Tüm 5. Sınıflar Kayaşehir Ortaokuluna kayıt yaptıracaklar.
Mevlana ilkokuluna devam eden 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri kendi okullarından mezun olacaklar. Kayaşehir Ortaokuluna geçiş yapmayacaklar.
İlkokul ve Ortaokul geçişleri kademeli olarak yapılacak. 3 yıl sonra Mevlana tamamen İlkokul ( 1-2-3-4) , Kayaşehir tamamen Ortaokul ( 5,6,7,8) olacak.
Tam gün eğitim yapan Kayaşehir Ortaokulu 2012-2013 eğitim- öğretim yılında ikili (sabahçı-öğlenci) eğitime geçecektir. Kesin olmamakla beraber 5-6-7 ve 8.sınıflar sabahçı, 2-3 ve 4. sınıflar öğlenci olacaktır.
Sabah dersler genelde 07.30 da başlayıp 12.20’de biter.
Öğlen dersler genelde 12.40 gibi başlayıp 17.20 ‘de biter.( Bu saatler kesin değildir, arada 10-20 dakika fark olabilir)
Geçtiğimiz yıl tam gün eğitim yapılması, öğretmen eksikliği ve sene içerisinde nakillerin devam etmesi nedeniyle Kayaşehir Ortaokulu’nda sınıf mevcutlar ları 45-55 arasıydı.
2012-2013 eğitim- öğretim yılında ikili eğitim yapılacağından sınıflar bölünecek, mevcutlar düşecektir.
Tahmini olarak 5-6-7 ve 8. Sınıflarda sınıf mevcutları 35-40 arası olacaktır.
5. Sınıfı bitirip İmam Hatip Ortaokuluna gidecek öğrencilerimiz de olacağından şube sayılarımız ve sınıf mevcutlarımız düşebilir.
Toki Kayaşehir Ortaokulu’na Branşlara göre öğretmen ihtiyacı 21 Haziran itibariyle Milli Eğitime bildirilmiştir.

Categories: Dernek Faaliyetleri, Haberler Tags:
 1. Pazartesi, 25 Haz 2012 zamanında 10:41 | #1

  Yapılan toplantı ve bilgilendirmeler için giden ve emeği geçen arkadaşları tebrik ediyorum..

 2. h.azizoglu
  Pazartesi, 25 Haz 2012 zamanında 15:30 | #2

  Çalışmanızı takdirle karşılıyor ve bir kaç konuyu sizlere hatırlatmak istiyorum. Genç nüfusu çok fazla olan Kayaşehir’in en büyük problemi mesleki eğitim. Kayaşehir’de bir an önce Anadolu Öğretmen Lisesi, Sağlık Meslek Lisesi, Spor Lisesi ve Endüstri Meslek Lisesi açılması gerekiyor. Özellikle Anadolu Öğretmen Lisesini Bahçeşehir’liler kapmak istiyor. Bu ara Spor Lisesi için de çalışma yaptıklarına dair bilgiler intikal ediyor…Bu okullar Başakşeh’de bulunmadığı için Bahçeşehir’liler kimse farkına varmadan kendi bölgelerine bu okulları yaptırmak istiyorlar. Eğer biz zamanında girişimde bulunursak bu okulları Kayaşehir gençliğine kazandırabilir, kayaşehir’i eğitim, sağlık ve spor merkezi yapabiliriz. Hepinize kolay gelsin. Başarılar

 3. haberci
  Pazartesi, 25 Haz 2012 zamanında 15:39 | #3

  İskayad’a bu önemli konuyu Milli Eğitim Başakşehir İlçe Müdürü İsmail bey ile görüştükleri ve bizleri bilgilendirdikleri için çok teşekkür ediyoruz.

 4. merto
  Pazartesi, 25 Haz 2012 zamanında 18:23 | #4

  okullara servis olucak herhalde diğer bölgelerden değilmi?

 5. IsILyusuf
  Salı, 26 Haz 2012 zamanında 10:22 | #5

  emegi geçen herkese teşekkürler…bu yıl 1. sınıf hem okul hemde öğrenciler için tam bir eziyet olacak desenize..66 aylık bir çocuk 45-55 kişilik sınıfta okumya çalışacak ve öğretmende bu köy okulu kalabalığındaki sınıfta eğitim vermeye çalışacak..biz kayaşehirlilileri zor bir okul dönemi bekliyor..Allah çocuklrımızın eğitimcilerin ve bizlerin yardımcısı olsun insallah diyorum…

 6. IsILyusuf
  Salı, 26 Haz 2012 zamanında 10:26 | #6

  IsILyusuf :
  emegi geçen herkese teşekkürler…bu yıl 1. sınıf hem okul hemde öğrenciler için tam bir eziyet olacak desenize..66 aylık bir çocuk 45-55 kişilik sınıfta okumya çalışacak ve öğretmende kalabalık sınıfta eğitim vermeye çalışacak..biz kayaşehirlilileri zor bir okul dönemi bekliyor..Allah çocuklrımızın eğitimcilerin ve bizlerin yardımcısı olsun insallah diyorum…

 7. Perşembe, 28 Haz 2012 zamanında 16:51 | #7

  5. Sınıfı bitirip İmam Hatip Ortaokuluna gidecek öğrencilerimiz de olacağından şube sayılarımız ve sınıf mevcutlarımız düşebilir.

  5.SINIFI DEĞİL BENİM BİLDİĞİM SADECE 4. SINIFI BİTİRENLER İMAM HATİP ORTAOKULUNA GİDEBİLECEK. İLERİKİ YILLARDA AŞAMALI OLARAK GEÇİŞ YAPILACAK.

 8. meva
  Cuma, 29 Haz 2012 zamanında 09:39 | #8

  Çok teşekkür ederiz. Kafamdaki bütün sorulara cevap bulmuş oldum.

 9. Cuma, 29 Haz 2012 zamanında 10:09 | #9

  2926161 :

  5. Sınıfı bitirip İmam Hatip Ortaokuluna gidecek öğrencilerimiz de olacağından şube sayılarımız ve sınıf mevcutlarımız düşebilir.

  5.SINIFI DEĞİL BENİM BİLDİĞİM SADECE 4. SINIFI BİTİRENLER İMAM HATİP ORTAOKULUNA GİDEBİLECEK. İLERİKİ YILLARDA AŞAMALI OLARAK GEÇİŞ YAPILACAK.

  haklısınız yanlış yazmışız. ifade
  “5. Sınıfa geçip İmam Hatip Ortaokuluna gidecek öğrencilerimiz de olacağından şube sayılarımız ve sınıf mevcutlarımız düşebilir.”
  şeklinde olacak. teşekkürler.

 10. bodrum
  Cuma, 10 Ağu 2012 zamanında 03:05 | #10

  imam hatip ortaokuluda açılsın sağlık spor görsel sanatlar..vs herkes yeteneğine göre bölümler seçsin insanları bir yere mecbur bırakmasınlar

 11. MGUMUS
  Perşembe, 23 Ağu 2012 zamanında 12:27 | #11

  12bölgede oturanlar bizler niçin çocuklarımızı kendi imkanlarımızla okula götürüyoruz bizleri buraya getirenler öncelikle bu okul, sağlık,ulaşım sorunlarını halletmeliydiler İSKAYAD,I kınıyorum,MİLLİ EĞİTİM,İ bölge oturanlarını sessiz kaldıkları için kınıyorum.MİLLİ EĞİTİMİ VE TOKİ,Yİ mahkemeye vereceğim beni yalnız bırakmayın herkes birlik olsun B1 85 SAKİNİ BEN PES ETMEYECEĞİM

 12. MGUMUS
  Perşembe, 23 Ağu 2012 zamanında 12:33 | #12

  ASKERİ ÜCRETLE ÇALIŞAN İNSANLAR SEVİS ÜCRETİNİ NASIL ÖDEYECEK HERKESİ SESSİZ KALDIĞI İÇİN İSKAYAD.I MİLLİ EĞİTİMİ,TOKİYİ kınıyorum bu olayı medyaya yansıtıp dava açacağım

 13. reis21
  Perşembe, 23 Ağu 2012 zamanında 19:00 | #13

  KAYAŞEHİRDE NORMAL LİSE YOKMU 14. BÖLGEDEYİM NEAPACAM İÖÖ YOK LİSE YOK NEOLACAK

 14. ebrulimm
  Cuma, 25 Mar 2016 zamanında 17:19 | #14

  19.bölgede oturuyorum 8.sınıf ve 5.sınıf vede 3.sınıfa gıdecek olan cocuklarım duz ortaokulu ve ılk okulu hangı okula gıdecekler acaba

 1. şimdilik geri bağlantı yok
yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.