ana sayfa > Dernek Faaliyetleri > İSKAYAD İETT Arnavutköy işletme şefliğini ziyaret etti

İSKAYAD İETT Arnavutköy işletme şefliğini ziyaret etti

Çarşamba, 21 Mar 2012 iskayad yorum ekle

Dün akşam 4. bölgede bulunan Arnavutköy (Başakşehir-Sultançiftliği) işletme şefliğini İSKAYAD derneğimiz olarak (Necmettin Çıplak,Şükrü Gözükara, İsmail Çelebi) işletme şefi sayın Kaya Akbaş bey ile Kayaşehir’imizin İETT ile ilgili komşularımızın forum sayfamızdan ilettikleri bütün soruları kendilerine sorarak,cevapları alınmış karşılıklı görüşme yapılarak fikir alışverişinde bulunulmuştur.
Bu arada kendilerine, bölgemize hoşgeldiniz ve görevlerinin hayırlı olmasını temenni ettik.

Sizlerin bize ilettikleri sorulara verilen cevaplar aşağıdadır.

1- Mecidiyeköy hattının açılması.
Mecidiyeköy yönüne hat planlaması yapılmakta olup,Bu güzergah 16. bölge,15 bölge 14-13-12-11 bölgelerin içerisinden devam ederek,Eski edirne asfaltı paralelinden yapılan yeni yol olan Metris kavşağından otobana devam edilerek, Mecidiyeköy’e ulaşım planlanmaktadır şeklinde bilgi alındı.Öncelik bu hatta.

2- Eminönü hattının açılması.
Eminönü hat planlaması yapılmakta olup,Bu güzergah 16. bölge,15 bölge 14-13-12-11 bölgelerin içerisinden devam ederek, eski Edirne asfaltı paralelinden yapılan yeni yoldan Metris kavşağından otobana devam edilerek, Mecidiyeköy’e ulaşım planlanmaktadır şeklinde bilgi alındı.Bu hat kesin olmamakla beraber,Mecidiyeköy hattının daha öncelikli olduğu söylendi.Bu hattında en az Mecidiyeköy hattı kadar önemli olduğu ayrıca tarafımızdan müdür beye iletildi.

Burada şöyle bir problem ortaya çıkıyor.Pekala 11-14.bölgelerde oturanlar Yenibosna- Bakırköy,Zeytinburnu tarafına nasıl gidecek?
İşte burası sıkıntılı,Bunun için Kayaşehir içi bir ring seferi olabilir şeklinde fikir ortaya konuldu.Bizim anladığımızda bu sorunun bu şekilde çözülmesinin makul olacağı yönündedir. Malesef bu etaplarda oturan arkadaşlar en azından Metro gelene kadar büyük ihtimal aktarma yaparak bu güzergahlara ulaşabileceklerdir.

3- 78E neden Başakşehir’i turluyor. Başakşehir Devlet hastanesine gitmek için 45 dakika sürüyor. Yol kısaltılabilir mi? (Sefer sayısı arttırılabilir mi?)

Bu otobüsün sadece Kayaşehir’in değil,Başakşehir etaplarında otobüsü olduğunu,dolayısı ile tüm etapları birbirine bağladığı için dolaşması gerektiği söylendi.Ancak Yeni teslim edileeck bölgeleri sanırım bu otobüs dolaşmayacak.
Yol kısalması mümkün değil.Bizde hiç değilse sefer sayısını artırın bari dedik.Bu sözü aldık,Bir kaç otobüs ilave edilebilir,sefer araları kısaltıabilir
Ayrıca,bu hatta çalışan araçların çok eski olduğunu,Yeni araçlar olsa bu hattın daha verimli olacağını müdür bey’e ilettik.Zaman içerisinde otobüslerin yenilenebileceğini söyledi.

4- 79Y ve 79G 24 Ocak’ta yeni otobüslerin sefere başlaması gerekiyordu. Son durum nedir?
Yasaya göre 2013 yılından itibaren,Tüm otobüs ve Duraklarının Engelli yolculara uygun olması zorunluluğundan dolayı,Otobüslerin 7. aydan itibaren yıl sonuna kadar yenileneceği bilgisini aldık.Sene sonuna kadar otobüsler yenilenmiş olacak.Müdür bey’den aldığımız bilgi bu şekildedir.Ancak yinede şunu belirtmekte fayda var.Malum devlet işlerinde bir bürokrasi ve yavaşlık var.Bunu kabul etmek lazım.

5- 79T Başakşehir’i neden dolaşıyor. Daha kısa mesafeden Basın Ekspres’e bağlanamaz mı? (TEM’e bağlanabilir mi?)
Bu hat Kayaşehir’den yeterli yolcuyu toplayamadığından dolayı,Mecburen yolcunun olduğu güzergaha giriyor.Öbür türlü bu araçlar zarar ediyormuş.Oldukça eski ve masraflı araçlar ve sık arıza yapan araçlar olduğundan malesef güzergah belirtilen şekilde olmak zorunda.Yolcu toplayabilmek için yapılıyor..

6- 1. ve 2. etaplar için Otogar güzergahı düşünülüyor mu?
İett’nin heryere yetişmesi mümkün olmadığından bu hattın açılması mümkün değilmiş.

7- Sabah ve akşam saatlerinde 79K için Ekspres sefer konulabilir mi?
Zaten ekspress gibi sefer aralıkları sık olan bir hat olduğundan ekspress sefere ihtiyaç olmadığı bilgisi verildi.

8- Yenikapı hattı konulabilir mi?
Eminönü Hattı olursa zaten Aksaray güzergahında gideceğinden,Aksarayla yenikapı arasıda 5 dakikalık bir mesafe olduğundan dolayı.Bu hattın olamayacağını,Yenikapı’nın çok tercih edilen bir güzergah olmadığı bilgisi alındı

9- 146B Kayaşehir’e uzatılacak mı?
Bu hat Başakşehirden sonra TEM yanyol Yüzyıl mahallesi ve o güzergahın yolcularını da taşıdığından,bu hattın Kayaşehir’e uzatılmasının mümkün olmadığını bilgisi verildi.

10- 11. bölge için Eski Edirne asfaltı üzerinden hat verilecek mi?
Cevabını bir ve ikinci soruda vermiştik

11- 11.-12.-13.-14.- ve 17. bölgeler için İETT ne düşünüyor? Güzergahlar nasıl olacak?
Cevabını bir ve ikinci soruda vermiştik

12- TEM’den Levent ya da Mecidiyeköy’ e Ekspres sefer olabilir mi?
Bu pek mümkün gözükmüyor.Mecidiyeköy’e konulacak bir hat bölgenin bu yöndeki ulaşım sıkıntısını çözeceğinden,Levent’e gidecek arkadaşlar Mecidiyeköy’den sonra Levent’e aktarma yapmak zorunda kalacaklar gibi gözüküyor..

13- 79K otobüslerinin yenilenmesi (Yağmurdan ıslanmış koltukları kamufle için koli kutusu takviyesi ve muşamba ile kaplanmıştı)
Yasaya göre 2013 yılından itibaren,Tüm otobüs ve Duraklarının Engelli yolculara uygun olması zorunluluğundan dolayı,Otobüslerin 7. aydan itibaren yıl sonuna kadar yenileneceği bilgisini aldık.

14- 79t ve 79B özel halk otobüslerinin genelde sefer saatlerine riayet etmemeleri ve çok sıklıkla arıza sebebi ile haraket saatlerini aksatmaları.
Bu hatta çalışan araçlar malesef çok eski ve masraflı araçlar.Sık sık arıza yapıyor.Müdür bey göreve başladıktan sonra,bu otobüsleri, daha sıkı takip ettiğini söyledi.

15- Yeni hatlara sabah akşam yoğunluğunda express seferleri olmalı
Klasik cevap.İstanbu’lda özellikle sabah saatlerinde her türlü ulaşım aracı yoğun.Buna yapacak birşey yok malesef..Devletin imkanları belli .

16- Hafta sonları serviste olan yeşil ve kırmızı Mercedes’lerin durumu nedir acaba?
Bu soruyu önce müdür bey anlayamadı.Bu araçlar neden sadece cumartesi günleri çalışıyor bölgemizde dedik.Bakım ve tamiratı yapılan araçların yerine gönderildiğini söyledi..

Müdür bey’le görüşmemiz bu şekilde gerçekleşti. Ancak!
Yakında İETT de bizleri protesto ederse şaşırmayalım. Sebebine gelince.

Öğrencilerimiz İETT otobüslerine çok kontrolsüz biniyor. O hengamede kimin hangi kapıdan  bindiği belli değil. Şöförün bir anlık dalgınlığına gelir de bir çocuk zarar görürse bunun telafisi mümkün değil. Lütfen herkes çocuğunu uyarsın, kurallara uygun bir şekilde otobüslere binilsin ki problem yaşanmasın.

Kayaşehir sakinleri olarak İETT ile olan bütün sorunlarınızı İETT Kayaşehir Amirlik şefliğine bildirmeniz halinde gereği yapılacaktır denildi.
İrtibat telefonu: 0212 691 12 13

İşletme şefi Sn. Kaya Akbaş’a, sorularımıza zaman ayırdığı için Kayaşehir sakinleri adına teşekkür ediyoruz.

Categories: Dernek Faaliyetleri Tags:
 1. muratkara
  Çarşamba, 21 Mar 2012 zamanında 11:10 | #1

  hayırlı olsun güzel bir haber lakin 17. bölgeyi yazarken görmedim buradanda geçecekmi yeni koyulacak hatlar

 2. esesli
  Çarşamba, 21 Mar 2012 zamanında 11:59 | #2

  Necmettin Beye,Şükrü Beye ve İsmail Beye çok teşekkür ederim.inşallah bu görüşme çok faydalı olur.

 3. hikmet.aksu@hotmail.com
  Çarşamba, 21 Mar 2012 zamanında 21:25 | #3

  beyler sizler nasıl bizim adımıza rink olayına karşı çıkmayıpta olabilir dersiniz bu nasıl bir çifte standar birden onakadar ve 15 16 her yöne tek vesayetle gidecek 11,12,13,14,17 rinkle gezecek buna kimse razı olmayacaktır neden yenibosna ve bakırköy hatları bizm bölgeden kalksa kıyametmi kopar yoksa.

 4. Çarşamba, 21 Mar 2012 zamanında 21:27 | #4

  Mecburen 17.bölgeden geçmek zorunda zaten.Güzergah üzeri..

 5. elif bayram
  Perşembe, 22 Mar 2012 zamanında 14:19 | #5

  arkadaslar elinde yeni insaat görüntüleri olanlar atsınlar

 6. gizli
  Perşembe, 22 Mar 2012 zamanında 18:14 | #6

  79G 16.bölgenin oraya kadar gelicekmi

 7. halil mis
  Perşembe, 22 Mar 2012 zamanında 22:18 | #7

  sayın site sakinleri 3+1 118lik dairelerden satılık daire arıyorum sahibinden olursa iyi olur.satmayı düşünen 0533 397 48 55 nolu telefonu araya bilirler.

 8. rayss
  Perşembe, 22 Mar 2012 zamanında 23:54 | #8

  14 BÖLGE DY KONUTLARI TESLİMİ BELLİ OLDUMU BİLEN VARSA PAYLAŞ SIN ÇOK MEMNUN OLURUM SÖZLEŞME BİTELİ 3 AY OLDU TOKİ Yİ ARIYRUZ DOĞRU CEVAP VEREN YOK NASIL İŞ ANLAMADIM

 9. reis21
  Cumartesi, 24 Mar 2012 zamanında 15:29 | #9

  sözleşme nisan sonu doluyor.6 opsiyon vardı

 10. zikri72
  Çarşamba, 25 Nis 2012 zamanında 07:16 | #11

  sahibinden 14.bölge b1 blok 14 katlı 12.kat daire 51 kiralık 400 05367862644
  85m

 11. koton kargo
  Perşembe, 26 Nis 2012 zamanında 13:07 | #12

  evleri teslim aldık tv yok uydu yani sıcaksu yok doğalgaz yok asansör çalışmıyor bunlar nezaman giderilecek bilgisi olan varsa yazsın seviniriz aynen dağda yaşargibi yaşıyoz hiçbir şeyden habersiz birsürüde para ödedik yok yönetim yok bilemne diye

 12. Betuss
  Perşembe, 26 Nis 2012 zamanında 22:46 | #13

  Merhaba,biz 13.bölgedeyiz,fakat anlamadığım bir konu var otobüs seferleri nezaman başlıyacak ve aktarma yapılmadan direkt otobüs seferlerinin olmasını rica ediyorum.Çünkü 4.bölgede olan otobüs seferleri hemen hemen her tarafa gidiyor eşitliğin olması için aynı şartlarda olması hak yenmemesini istiyoruz hakkımız olan bir konu.İnsanları mağdur etmemenizi ve bu şikayetlerimizi göz önünde bulundurmanız dileğiyle.Şimdiden teşekkürler.

 1. şimdilik geri bağlantı yok
yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.