ana sayfa > Haberler > Kayaşehirli pazar yeri istiyor!

Kayaşehirli pazar yeri istiyor!

Pazar, 10 Kas 2013 admin yorum ekle

İstanbul Kayabaşı Kentleşme Sosyal ve Kültürel Dayanışma ve Kalkınma Derneği, Kayaşehir’in en önemli eksiklerinden olan pazar yeri için öneride bulundu. 17.ci bölgedeki kurban alanının bu doğrultuda değerlendirilmesini istediklerini söyleyen İSKAYAD Derneği Başkanı Hadi Gezgin, “Burası zaten hazır bir tesis, belediyeye çok fazlada bir maliyeti olmayacaktır” dedi.

Kayaşehir halkının en büyük eksiklerinden biride alışveriş sıkıntısı. Nüfusu 50 bine dayanan bölgede alışveriş ihtiyacı sadece bir AVM’ye mahkum edilmiş durumda. Kamuoyunu bilinçlendirmek adına önemli çalışmalara imza atan İSKAYAD Derneği bu soruna bir çözüm önerisi getirdi. Dernek, 17. Bölgede İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kurban kesim alanı olarak kullandığı yerin haftada 2 gün olmak üzere Pazar alanına çevrilmesi için bir dizi çalışma başlattı. Başkan Hadi Gezgin, kurban alanın bir sonraki kurban bayramına kadar boş duracağını, bölgenin pazar ihtiyacını karşılamak için buranın değerlendirilebileceğini söyledi.

Hazır bir tesis olması sebebiyle çok da fazla bir maliyeti olmayacağın vurgulayan Gezgin, “İSKAYAD olarak internet sitemizi kurduğumuz gün sitede bir başlık açtık. “Kayaşehir’de pazar yeri olmalı mı?” şeklinde. Oldukça fazla talep geldi. Bu isteklere binaen bizde dernek adına böyle bir öneride bulunduk.  17. Bölge’de Kurban alanı yeri var ve hazır bir tesis. Talebimizi, sosyal medya üzerinden yetkililere ilettik, fakat resmi olarak herhangi bir cevap henüz gelmedi” şeklinde konuştu.
VATANDAŞLAR TEDİRGİN
Kayaşehir’de insanların sadece bir markete mahkum edildiğini belirten Gezgin, “İnsanlar Başakşehir etaplar bölgesindeki marketlere servis araçlarıyla gidip geliyorlar ama yaşanan kazadan sonra hepsi tedirgin durumda. Kış ayları yaklaştı özellikle yolların kaygan olacak olması ve virajların keskinliği vatandaşı daha da fazla düşündürüyor. Eğer talebimiz yerine getirilirse vatandaş günlük taze meyvesini ve sebzesini buradan alarak ihtiyacını karşılamış olur. Bakıldığı zaman çokta büyük bir beklenti değil aslında. Nüfusu 50 bine yaklaşan bir ilçede böyle bir eksikliğin olması çok ciddi bir sorun” ifadelerini kullandı.
ALIŞVERİŞİMİ BAŞKA YERDEN YAPIYORUM
Bölgede alternatif başka bir market olmadığı için çok yüksek fiyatlarla müşteriye mal satıldığını kaydeden Gezgin, “Pazardan 1.50 liraya aldığımız domatesi oradan 3.50-4 TL’ye alıyoruz. Neden bu kadar pahalı diye sormak yerine alışverişimi direk kestim. İhtiyaçlarımı artık başka yerlerden karşılıyorum. Fakat aracı olmayan insanları o imkanı olmadığı için mecburen almak zorunda kalıyorlar” dedi.
Categories: Haberler Tags:
 1. ozkan_cakir
  Pazartesi, 25 Kas 2013 zamanında 13:33 | #1

  reis21 :
  Pazar bencede gerekli esenler veya başka ilçede yaşıyanları hor görmek cahillikten ibaret sanırım hepimiz insanız çok katlı beton arme binalarda oturup başkalarını hor görmek sonradan görmüşlerin belirtisi önemli olan mantıklı vede olumlu yaklaşımlar ı gerekçeleriyle ortaya koymaktır söylüye bilirsin çarşıda işletmem var eyvallah veya sitedeki marketlerden birisi benim yine eyvallah açıkça söylüyebilirsiniz ama seviyesizliğinde bir adabı olmalı işyerimi söylüyebilirim adresimi verebilirim gibi lüzümsüz kabadayılıklarada gerek yokçok kurt gördük ama nedense hep puslu havalarda var oldular açık havalarda görmedik MAZLUMUN ZALİMDEN ÖCÜNÜ ALACAĞI GÜN ZALİMİN ZÜLMÜNDEN DAHA ÇETİN OLACAĞINI UNUTMUYALIM ARKADAŞLAR–

  kardeşim muhatap olmana değmez… onun gibiler konuşur, ama kervan yoluna devam eder…

 2. estebans
  Salı, 26 Kas 2013 zamanında 15:26 | #2

  @ozkan_cakir
  siz bu tarz insanlara neden cevap vermekle uğraştınız onu anlamadım.Kayaşehir ev alıp kendini adam sananlardan geçilmiyor zaten sallayın gitsin.Pazar Gereklidir fakat eski tarz yerine kapalı tarz pazar olması uygundur.

 3. odanisman
  Çarşamba, 27 Kas 2013 zamanında 15:43 | #3

  Araştırma yaparken bir haber gördüm. Kayaşehir 1.Kısıma yakın aynı zamanda toplu ulaşım araçlarıda yol üzerinden geçmekte.Bence uygun bir alan.
  http://kayasehiristanbul.net/kayasehir-pazar-icin-hazirliklara-baslandi/

 4. abba
  Cuma, 29 Kas 2013 zamanında 16:24 | #4

  ben şahsen pazar yeri açılsın istiyorum. Benim gibi düşünen tüm kayaşehir halkını da destekliyorum.Dilerim en kısa zamanda kayaşehirimize pazar yeri kurulur.

 5. zaza-12
  Salı, 03 Ara 2013 zamanında 00:35 | #5

  pazar gereksiz diyenlere sormak lazım neden? ayrıca pazar kurulursa insanlar servislerin ağız kokusunu çekmez inadına gerekli pazar….bilmem anlatabildimmi…

 6. recep
  Salı, 03 Ara 2013 zamanında 12:12 | #6

  Tabii ki Kayaşehirde pazar olmalı.Diğer komşuların da belirttiği gibi kapalı ve düzenli bir pazara kimse hayır demez.Ama başakpazar pazar da be şahsen fiyatları ucuz bulmadım,biraz pahalı geldi.Yorum yapıyım derken kırıp döken arkadaşlar da alışverişlerini marketten yapabilir kimsenin birşey dediği yok.Üsluba dkkat!!

 7. reis21
  Pazar, 19 Oca 2014 zamanında 12:29 | #7

  Başkan Uysal Stk Temsilcileriyle Bir Araya Geldi

  Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal Başakşehir Sivil Toplum Kuruluşları Platformu üyeleri ile yemekli toplantıda buluştu.
  Başakşehir Belediye Hizmet Binası’nda gerçekleşen toplantıya Başkan Mevlüt Uysal’ın yanı sıra Başkan Yardımcıları Nurettin Ertemel, Murat Şahin ve Başkan Danışmanı Ömer Döngeloğlu ve Başakşehir STK Platformuna üye 48 STK’nın Temsilcisi katıldı.
  Toplantıda bir konuşma yapan Başkan Uysal; belediye ve vatandaş öncelikleri adına ortak bir payda oluşturma adına bu toplantıyı düzenlediklerini ve Başakşehirle ilgili her şeyin konuşulacağını belirterek ”Belediye adına yaptıklarımız ve yapacaklarımız adına STK’larımızla bir araya gelmek istedik. Bu minvalde bilgiler vermek istiyorum. Belediyemizin tahmini bütçesi 371 milyon TL. İstanbul’un en büyük bütçesi. İstanbul’da alt yapı üretimi ve hizmeti anlamında birinci sıradayız. Yeşil alanlarda 2.200 dönümlük bir yeşil alan gerçekleştirmişiz. Bu çalışmalar içinde yoğun bir beş yıl geçirdik. Nüfusumuz 2009′da 205 bin idi bugün 370 bin olmuş durumda.
  Eğitim konusuna gelince Şu an TOKİ ve KİPTAŞ harici belediyenin bizzat ya da hayırseverlere yaptırdığı okul sayısı 7. ama hala okul sıkıntısı var. Değerlendirmelere baktığımız zaman mükemmeli yakalamak için uğraşırken bizimle aynı işi yapan insanlarla kıyaslanınca başarılı bir tablo çiziyoruz.”
  Memnuniyet anketinde birinciyiz
  İstanbul Üniversitesi tarafından yapılan Vatandaş Karnesi Anket sonuçlarını STK Temsilcileriyle paylaşan Başkan Mevlüt Uysal, bu ankette Belediye hizmetleri ile alakalı yaklaşık 70 konu üzerinden değerlendirme yapılmış ve 39 ilçe içerisinden Başakşehir Belediyesi 1. çıktı. Özellikle temizlik, park bahçeler, asfalt ve kaldırım öne çıkan çalışmalar arasında.
  Tecrübelerimizi artırarak her geçen gün büyüyor ve dünyaya belediyecilik öğretiyoruz. Yurt dışına gidenlerimiz görüyordur. Ben Finlandiya Helsinki ve Brüksel’e gittim ve belediyecilik anlamında bizim eksiğimiz değil fazlamız olduğunu gördüm. Bununla yetinmiyoruz elbette biz 6 ayda bir durum tespiti için anket yaptırıyoruz ve eksikliklerimizi inşallah hep birlikte düzelteceğiz.” dedi.
  Yemek sonrası STK Temsilcileri teker teker söz alarak Başakşehirle ilgili görüş ve düşüncelerini paylaştılar.

  ——————————————————————————–
  MAZLUMUN ZALİMDEN ÖCÜNÜ ALACAĞI GÜN,ŞÜPHESİZ ZALİMİN ZÜLMETTİĞİ GÜNDEN DAHA ÇETİN OLACAKTIR.

 8. odanisman
  Pazartesi, 24 Mar 2014 zamanında 16:31 | #8

  21 Mart Cuma günü Mevlüt başkana bizzat pazar yerine ihtiyacımız var diye sordum. Tekrar seçilirsek seçimlerden sonra yapılacak dedi,planlaması hazır dedi.

yorum sayfaları
1 2 27781
 1. şimdilik geri bağlantı yok
yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.