ana sayfa > Dernek Faaliyetleri > Ölüm Virajında Basın Toplantısı Yaptık

Ölüm Virajında Basın Toplantısı Yaptık

Pazar, 04 Mar 2012 iskayad yorum ekle

Geçtiğimiz hafta yaşadığımız feci kazayla ilgili bugün sürekli kazalara sebebiyet veren virajda toplanarak basın açıklaması yaptık.Komşularımızla birlikte toplanıp bu yola aylardır kayda değer bir düzenleme yapılmamasına Toki-Kayaşehir Sakinleri olarak tepkimizi gösterdik.Son birkaç gündür yani bunca kazadan sonra bu bölgede uyarı levhalarında her ne kadar artış görülse de bu yolun artık değişmesi ve başka kazaların yaşanmaması için gereken gerçek adımların atılmasını yetkililerimizden istedik.Tüm komşularımız adına basın açıklamamızı İSKAYAD derneğimizin yetkilisi Tahsin Batur yaptı.Basın mensuplarının da hazır bulunduğu virajda kazada hayatını kaybeden merhum Hazar Kaan Aksu yavrumuzun acılı ailesi de vardı.Aile bir pankartla ”Bunun hesabını kim verecek”mesajı göndererek Şoföre ve kazanın görünmez diğer sorumlularına tepkilerini dile getirdi.Komşularımız defalarca kazanın yaşanmasına sebebiyet veren virajı alkışlarla ve oturarak protesto ettiler,yoldan geçen araçlar da kornalarla bu hareketimize destek verdi.İnternet sitemiz,derneğimiz ve binlerce komşumuz adına bizden desteklerini esirgemeyen İlçe Emniyet Müdürümüz  ve basın mensuplarına ayrıca tüm destek veren komşularımza teşekkür ederiz.Umarız Avrupa’nın en büyük uydukenti Kayaşehir’de bu kaza son olur ve komşularımızla hep mutlu haberler paylaşırız.

Basın açıklaması

Kayaşehir Ölüm Virajı

Kayaşehir Kasisler 1

Kayaşehir Kasisler 2

TGRT Haber
http://www.beyazgazete.com/video/anahaber/tgrt-haber-63/2012/3/5/olum-viraji-protestosu-video-251804.html

Categories: Dernek Faaliyetleri Tags:
 1. Pazar, 04 Mar 2012 zamanında 19:39 | #1

  Desteklerinden dolayı kayaşehir haklına,Çalışmalarından dolayı kayaşehirimizin derneği İSKAYAD’a teşekkür ederiz..

  Kayaşehir haklından,sesimizin daha gür duyulması için,İSKAYAD derneğine üye olarak destek vermelerini istiyorum.Görüldüğü üzere meseleye herzaman olduğu gibi İSKAYAD sahip çıkmış,ve çıkmayada devam edecektir..

 2. hazar kagan aksu
  Pazar, 04 Mar 2012 zamanında 23:10 | #3

  SAYIN SİTE SAKİNLERİ ÇEKİMLER NEDEN YARIM KESİLMİŞ ANLIYAMADIM BİR SEBEBİ VARMI ACABA

 3. katib2007
  Pazar, 04 Mar 2012 zamanında 23:14 | #4

  gerçekten çok saçma bir viraj olmuş…(İnşaat Mühendisi)…ben yaptım oldu anlayışına karşı olan sizleri de tebrik ediyorum…

 4. Pazartesi, 05 Mar 2012 zamanında 00:55 | #5

  hazar kagan aksu :

  SAYIN SİTE SAKİNLERİ ÇEKİMLER NEDEN YARIM KESİLMİŞ ANLIYAMADIM BİR SEBEBİ VARMI ACABA

  Komşum ne gibi bir kasıt olabilir ki? Yukarıda yayınladığımız videolar elimize gelen videoların tamamı. Daha geldikçe ekleriz elbette.

 5. muratkara
  Pazartesi, 05 Mar 2012 zamanında 11:24 | #6

  Ölenlere Allahtan rahmet dilerim kalanlara sabır yaralılar acil şifa diliyorum ve bu virajın insallah düzelmesi birdaha can kaybının yaşanmaması için yetkilileri göreve davet ediyorum

 6. Pazartesi, 05 Mar 2012 zamanında 11:25 | #7

  hazar kagan aksu :

  SAYIN SİTE SAKİNLERİ ÇEKİMLER NEDEN YARIM KESİLMİŞ ANLIYAMADIM BİR SEBEBİ VARMI ACABA

  Konu ile ilgili diger goruntu ve haberler mesajlar buradadir.
  http://www.istanbulkayasehir.com/forum/topic/olum-virajinda-toplandik

 7. Pazartesi, 05 Mar 2012 zamanında 11:59 | #8

  Cihan haber ajansının çektiği görüntüler eşliğinde TGRT Haber’in Ana Haber bülteni…

  http://www.beyazgazete.com/video/anahaber/tgrt-haber-63/2012/3/5/olum-viraji-protestosu-video-251804.html

 8. Pazartesi, 05 Mar 2012 zamanında 22:34 | #9

  Selam

  Daha önce bu yolun yanlış yapıldığından bahsetmiştim. Allah ölen sabimize rahmet eylesin. Ailesine ahirette şefaatçi eylesin. Bu gün yine o yoldan geçtim. Orada oturmuyorum ama o yolun tehlikeli bir yol olduğunu maalesef çok iyi biliyoruz.
  Sizinle bir konuyu paylaşacağım. Aşağı doğru hız yavaşlatıcı ve araçların hızını 30 Km’ye indirmesi gereken levhalar konmuş. Ben bir eğitmen olarak şunu belirtmek istiyorum. Maalesef araçları bir taşıma aracı olarak değil sanki bir an önce ulaşma aracı olarak görüyoruz. Ben hızımı 30 hatta 40 lara indirmişken o yolda hem kendi canını hemde başkasının canını hiçe sayan bir yığın araç kullanmayı bilmeyen kişiler araç hızını değil indirmek sanki bir birleri ile yarış yaparcasına sürmektedirler. Biz böyle pervasızca araç kullanırsak inanın o yol düzelse dahi bu kazalar bitmeyecek. Şimdi kusur yolda acaba daha sonra kusur kimde olacak.

  Belirmeden de geçemeyeceğim. Yaklaşık 1 ay önce 6.Bölge ile 7.Bölge dönüş yönünde ters yol davasından iki araç çarpışmıştı. Size bir yığın daha örnek verebilirim.

  Sonuç olarak EĞİTİM ŞART hemde öyle bir şart ki buna ne cümle yeter nede başka bir söz. Allah Milletimize akıl ihsan etsin.

 9. Asri
  Salı, 06 Mar 2012 zamanında 00:03 | #10

  hazar kagan aksu :
  SAYIN SİTE SAKİNLERİ ÇEKİMLER NEDEN YARIM KESİLMİŞ ANLIYAMADIM BİR SEBEBİ VARMI ACABA

  Sebebi ben açıklayayım.
  Yayınlanmış çekimleri ben yaptım. Evden çıkarken foto makinesi pili tam gösteriyordu.
  Basın açıklamasından önce foto makinem ile foto ve videolar çektim.Bu sırada da pilin gücü zayıfladı. Basın açıklamasını tam olarak kaydetmeye ancak yetti.
  Açıklama sonrasında konuşmaları kaydetmek istedim ancak pil yetmedi.

 1. şimdilik geri bağlantı yok
yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.