ana sayfa > Haberler > Özel Bilgilerimizi Başkalarına Kim(ler) Veriyor?

Özel Bilgilerimizi Başkalarına Kim(ler) Veriyor?

Pazartesi, 16 May 2011 admin yorum ekle

Geçtiğimiz aylarda birçok komşumuzun mevcut oturdukları adreslerine Merkez Kayaşehir’in tanıtım kargoları geldi. Normalde sempatik görünen bu olayın arkasında kos kocaman bir soru işareti var? Merkez Kayaşehir bizlerin açık adreslerini nereden biliyor? Bu bilgileri kimlerden nasıl alabiliyor? Bizim adres ve özel bilgilerimizi Toki mi firmalara dağıtıyor?

Benzer bir olay da son 1 haftada gerçekleşti. Bir çok komşumuza Onur Emlak diye bir emlak firmasından “Dairenizin kiralama ve satisinda yardimci olmak için musteri temsilcimizi arayabilirsiniz. serkan Ercan 535******* Zeki Sahin 532****** www.***.com” diye sms mesajları geldi, gelmeye devam ediyor. Bu firma bizlerin cep telefon numarasını kimden, nasıl ve ne karşılığında temin ediyor? Bu bilgileri Toki mi, Emlak Yönetim mi, Bölge sorumluları mı veriyor? Biz bir devlet kurumuna verdiğimiz bilgilerin güvenliğinden emin olamayacak mıyız? Bu bilgileri sunanların da, kullananların da suç işlediğini buradan duyuruyoruz. Kimse bizlerin özel bilgilerini bizden habersiz başkalarına dağıtma hakkına sahip değildir. Yasal bir takipte bunun tespiti çok zor olmayacaktır. Her konut sahibi bu konudaki yasal hakkını kendinde saklı tutmaktadır.

Categories: Haberler Tags:
 1. admin
  Çarşamba, 18 May 2011 zamanında 13:24 | #1

  neyzen3 :

  arkadaşlar 1. bölge 2. bölge ve 4. bölgelerin teslimatları dondurulmuş diye birşeyler duydum lütfen bilgisi olan arkadaşlar varsa ama kesin bir bilgi bizlerle paylaşsın

  Sitemizin böyle bir duyumu yoktur.

 2. Yilmaz44
  Perşembe, 19 May 2011 zamanında 13:03 | #2

  ben evi teslim almaya gittiğimde emlak yönetimdeki işlemleri yaparken telefon numaramı bir evrağa yazdılar sonrasında da emlak yönetim binasından çıktıktan sonra banada aynı mesaj geldi. benim tahminim emlak yönetim tarafından bu bilgiler dağıtılıyor.

 3. Perşembe, 19 May 2011 zamanında 13:20 | #3

  ataselim :
  Bir de Denizbanktan aradılar, Halkalı şubesinden kredi kartı talebim olmuş. Avans ve aidat yatırdığımızda kimlik bilgilerini de yazmıştık. bilgilerimizi kullanmasalar

  bu nasıl bir iş kart başvurusu yapmadan sana nasıl kart çıkartmak isterler.

 4. Perşembe, 19 May 2011 zamanında 15:46 | #4

  slm arkadaslar 11. bölgeden resim ceken yok mu oralardan haberdar edin bizleri

 5. kastan
  Perşembe, 19 May 2011 zamanında 19:52 | #5

  Merhabalar,

  Bugün dairemi görmeye gittiğimde cep telefonlarımıza gelen SMS leri Emlak Yönetimi’ne ilettim ve Emlam Yönetim’den üst düzey bir yetkili ile görüştük. Konuya çok hassasiyet ile yaklaştı ve Emlakçı ile kendisi telefonda görüşerek numaraları nasıl elde ettiğini sordu. Emlakçı net bir cevap vermedi fakat yetkili kişi yasal işlemlere başlanacağını iletti. Ayrıca bana bu konuya çok önem verdiklerini, ev teslimleri başlamadan personellerine verdikleri eğitimlerde de bu konuyu en başta işlediklerini ifade etti.
  Konu hakkında web adresinde de açıklama yapılacağını söylemişti ve açıklama eklenmiş:
  http://www.emlakyonetim.com.tr/haber_dvm.php?id=107

  Beyefendiye ilgisi ve yapıcı yaklaşımı için burdan bir kez daha teşekkür ediyorum.

 6. ozcandinler
  Cumartesi, 21 May 2011 zamanında 21:15 | #6

  kalem falan yok içinde kutusu güzel ama içi boş aynı yaptıkları iş gibi

 7. muratkaluc
  Cuma, 08 Tem 2011 zamanında 14:04 | #7

  Bugün akkoyun emlak diye bir yerden arayıp dairenizi kiraya vermek istermisiniz dediler bende hayır deyip kapadım telefonu , konuşurken nereden aldınız telefonumu demek aklıma gelmedi jeton telefonu kapatınca düştü :)
  Telefon numaramı,apartmanımı,dairemi,adımı soyadımı biliyordu arayan bayan bunlar nereden alıyor bizim bilgilerimizi ?

yorum sayfaları
1 2 3 20055
 1. şimdilik geri bağlantı yok
yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.