ana sayfa > Şantiye Fotoğrafları > Teslimatta Görünen Sorunlar

Teslimatta Görünen Sorunlar

Perşembe, 28 Nis 2011 admin yorum ekle

Teslimatlar devam ederken forumda komşularımızdan karşılaştıkları sorunlarla ilgili bilgiler alıyoruz. Karşılaşılan tüm sorunları bölge yetkililerine kaydettirip yaptırmakta şuan için bir sıkıntı görünmüyor. Genel olarak da olabilecek hatalarla karşılaşılıyor. Ancak dün 9. Bölge C-47′den bir komşumuz dairesini teslim alırken “bu daire nasıl teslim edilir” sorusunu soruyor kendi kendine. Sorunlarla ilgili fotoğraflar da çekip bize gönderdi. Dairedeki sorunlar düzeltilip verilecekmiş, anahtarını şuan almamış. Sorunların düzeltileceğini düşünüyoruz ancak anlaşılamayan nokta böyle bir daire nasıl oluyor da Toki denetiminden geçebiliyor? Bu daire sahibi komşumuzun kendi açıklaması ve fotoğraflar aşağıda. Bu sorunların tekrarlanmamasını ümit ediyoruz.

Komşumuzun açıklaması:
selamlar, bugün C-47′deki dairemizi teslim aldık diyemiyorum. O kadar çok problem vardı ki, herhangi birşey imzalamadan anahtarı geri bıraktım.
Kuzu inşaattaki arkadaşlar iyi niyetli ve yardımseverler ancak nasıl oldu da bu kadar eksikle teslim gününe gelindi kendilerini bir kontrol etmeleri gerekiyor. Kesinlikle ufak tefek şeyleri takan biri değilim, kuzu inşaattaki arkadaşlar da şaşırdı biz burayı nasıl size teslim etmeye kalktık diye..
lütfen kimse negatif bir duyguya kapılmasın, bugün şikayet değil evimize kavuşacağımız için şükür zamanıdır diye eşimi teselli ettim. Kuzu inşaatta en kısa zamanda eksikleri gidereceği kanısındayım, bir hata olmuş tamam, düzeltilir inşallah.

arkadaşlara faydası olması açısından aşağıda sıralayacağım. Site yöneticileri fotoğrafları nasıl göndereceğim konusunda yardımcı olursa fotoğrafta gönderebilirim.

-öncelikle dairenin kaba temizliği çok kötü yapılmış.
-genel olarak bazı ahşap kapılarda rütüş yapılacak yerler var.
-pencere lastikleri çok kötü, üç dört pencere yazdım lastiği değişecek.
-3 nolu yatak odası camı kırık.
-2 nolu yatak odasında pencere yanında duvar komple alçı kusması mı diyorlar nedir, boya üstüne beyaz sıva yapılmış gibi, daha inşaat halinde sanki, bu oda komple elden geçip boyanacak.
-1 nolu yatak odası radyatörü montaj hatası, sallanıyor. Duvarda boyada dalgalanmalar var bir duvar yeniden boyanmalı.
-dış kapı lastiği değişecek
-mutfak tezgahında lavaboyu oturtmak için tezgahı keserken fazla kaçırmışlar, lavabonun sağında solunda bir iki milim genişliğinde 1 santim uzunluğunda delik oluşmuş, tezgah değişecek.
-mutfak dolaplarında kapaklarda çizikler, ezikler ve boya kalkmaları var, 3 kapak değişecek.
-dolabın üst çıtası vida montajları hatalı, dolap kapağı kapanan üst çıtaya kaçırmışlar..işçilik son derece kötü, dolaplar da gerçekten çok kötü malzemeden yapılmış. Buraya yapacak birşey yok sanırım.. gittği yere kadar gidecek, sonra değişecek komple…
-girişten itibaren doğalgaz borusu komple paslı ve çok kötü gözüküyor, doğalgaz açılmadan boya yapamıyoruz diyorlar. Doğalgaz açıldığında taşınmız olacağımız için de boyası bize ait olacakmış, nasıl iştir anlamadım.
- doğalgaz borusu etrafı duvar komple boyanması gerekiyor, her yeri leke yapmışlar.
- balkon ve pencere demirleri diplerinden komple paslı, ne yapacaklar bilmiyorum.
- giriş ve antre duvarlarının çeşitli yerlerinde özellikle köşe kesitlerinde rutuş boya gerekiyor.
-salon duvarlarından birinde yarım metre genişliğinde 75 santim yüksekliğinde kalp resmi yapılmış. İnşaat yapılırken ustalardan biri sevgisini göstermiş bize:) boya kapatmamış tabii, burayı nasıl düzeltecekler bilmiyorum.
-telefon soketlerinden birinin telleri yamulmuş.
-banyo duşa kabin teknesi bir köşesi montajı tam olmamış, monte edilecek.

hiç mi olumlu yön yok?
parkelerde bir problem yok
banyo fayans ve tuvalette bir problem göremedim.
sayaçlar sıfır, hata yok. Çelik kapı güzel.

Categories: Şantiye Fotoğrafları Tags:
 1. msaydam
  Cumartesi, 30 Nis 2011 zamanında 10:14 | #1

  emrahabi :C-26′daki evimi bugün teslim almaya gittim. Karşılaştığım manzara pek iç açıcı değildi.-Koridor duvarı ve tavanında nem vardı mühendisi koridoru yeniden boyatacağını söyledi ancak o nem gene oluşacak aynı nem tekrar gidip baktığımda mutfaktada vardı.-Dairem en üst kat olduğu için malzeme vincini benim daireme takmışlar ve mutfak tavanında daire şeklinde bir bölge ayırt ediliyor. Mühendis buranın elle kapatıldığını söyledi. Ben de bu durumu kabul etmedim. Yapamayacaklarını iddia ediyorlar. Sanırım TOKİ kanalıyla olayı halletmeye çalışcağım ya da dava açmam gerekecek.-Salon kapısında el büyüklüğünde bir bölge macunlanmış ve tekrar boyanmış. Kocaman bir yer yani o kapı defolu veya kırılmış oradan belli ve göze batıyor. Nasıl takmışlar anlamadım. İnsanda biraz insaf olur.-Hemen hemen bütün kapıların çerçevelerinde ezikler ve kırıklar var. Mühendis oralara rotuş yaptıracağını söyledi.-Salon pimapeninde eksik conta vardı. Pimapen dıştan tammen cephe boyası olmuş. Onun temizliğini yaptırmayı mühendis kabul etmedi.-Odaların bazıların boya köpüklenmiş ve öyle kurumuş. Mühendis bunu doğal karşıladı (!) Tekrar boyatırsa aynı rengi tutturamaycaklarını söyleyerek korkutmaya çalışıyor.-Yine mutfak balkon kapısının etrafındaki alçıda öçatlaklar vardı ve göze hoş gelmeyen eğri büğrü şekiller oluşmuştu.–Banyo kapı eşiğinin derzini doldurmamışlardı.-Oda boyasında köşebetlerde boyasız duruyordu.
  Bu arada bazı başka daireleri de gezme şansım oldu ve boya işçiliği benim daireme nazaran çok iyiydi. Bu da demek oluyorki bazı daireleri alelacele yapmışlar özellikle içine vinç kurup malzeme taşıdıkları ve son olarak tamamladıkları daireleri, tıpkı benimki gibi.
  Adam defolu kapı takmış tavanda kocamn yuvarlak iz var. Her yerinden nem almış ev. İnanamıyorum bunlara.
  Bunun sorumlularına hakkımı helal etmiyorum.!!!!

  emrahabi gerçekten çok üzüldüm.. Allah yardımcın olsun.. tabi dua ile birlikte yapman gerekenleri de yapman lazım.. mühendisin söylediklerini çok haksız bulmuyorum. Çünkü bazı şeylerin düzeltilmesi teknik olarak mümkün değil.. Ama bizler yeni daire alıyoruz.. Piyasada defolu ve seri sonu ürünlerin fiyatları yarı yarıya düşer.. dairede de bizlere söylenen yeni ve güzel dairelerimizin olacağı. Televizyonlarda Kayabaşında Yeni Yaşam Başlıyor diye güzel güzel görüntüler örnek daireler gezip temiz temiz gösteriyorlar.. Ama teslime gelince bu şekilde bir daire ile karşılaşmak gerçekten bizleri çok üzdü. İnşallah böyle sıkıntıları diğer komşularımız ve bizler yaşamayız.
  Ama bu tür bir durumda yapılacak şey sanırım sadece eksiklikleri yazıp düzeltilmesini beklemek olmamalı..
  Sorumluları ilgili üst makamlara şikayet etmek gerekiyor bence..
  Burada 2 kurum suçlu 1. İnşaat firması 2 TOKİ
  Durumu BİMER’e bir yazı ile bildirebilirsiniz öncelikle..
  Onun dışında da hukuk yoluyla hakkınızı arıyabilirsiniz..
  Gerçekten kabul edilebilir görüntüler değil.. Şu anda da rütuş falan yapılarak teslimler yapılacak sanırım.. Tam komedi.. Rütuş eskimiş malzemelere yapılır.. Ne rutuşu arkadaş.. biz eskiciden daire almadık ki!!!

 2. msaydam
  Cumartesi, 30 Nis 2011 zamanında 10:19 | #2

  zaza-12 :dairemi dün teslim aldım almayanlara ALLAH almayı nasip etsin.daireni almaya gidenler ön yargı ile giderlerse iyi yapılmış işleri bile yanlış görürler.

  zaza-12 arkadaşlarımızın daireleri çok kötü durumda anladığımız kadarıyla.. yani güzel gören güzel düşünür diyerek kendimizi avutabiliriz ama bu sonucu değiştirmez.. Dairelerin içinde rutubet varsa bunun için firmanın yaklaşımı boyarız oluyor.. ama rutubet alan biryer boya ile düzelmez oraya yalıtım yapmak gerekir.. Sonuçta o boya yine kusar..
  Bunun dışında daireler de yine en büyük sorunlardan bir tanesi banyolarda su giderlerinin olduğu ızgaralara doğru değilde banyo girişine doğru olan meyil.. böyle bir durum nasıl düzeltilir zaza-12?
  Banyo zemininin tekrar kırılarak yapılması lazım.. bunu da yapmazlarsa durum düzelmez.. emrahabi’ye mühendis arkadaş, arkadaşın istediklerini yapmanın teknik olarak mümkün olmadığını söylemiş.. bu şu manaya geliyor.. RÜTUŞ!!!
  “Kusura bakmayın size defolu daire teslim ediyoruz. Ama rütuş yaparız diğerlerine benzer” demek gibi bişey oluyor bu..
  Kabul edilebilir şeyler değil bunlar..

 3. hayrettinaslan
  Cumartesi, 30 Nis 2011 zamanında 10:34 | #3

  04.05.2011 de teslim alacağım dairemi borcum birikti ÖDİYEMEDİĞİMDEN SATIYORUM.
  İlgilenenler biliyor dairelerin ne durumda olduklarını. Tel:505 357 85 20

  Bu yazımı bir önceki gün yazmıştım. İlgilenen Arkadaşlara :

  Dairem 9. Bölge 60. Blok 4. kat 21 no’lu K/D cepheli köşe dairesidir.

 4. berakat_donmez
  Cumartesi, 30 Nis 2011 zamanında 13:14 | #4

  arkadaşla hepinize hayırlı olması dileğiyle tavsiyemi söylüyorum:
  ben şuanda kuzu firma sahiplerinin amcaların yani rahmetli mustafa kuzuyu tanırdım çok dürüsttü ama yğenleri onun kadardeğilmiş dikkat edin hayırlı olsun

 5. TURAN8270
  Pazar, 01 May 2011 zamanında 09:55 | #5

  Sevgili komşum ben de kayaşehir 5.bölgede daire sahibiyim.yazdıklarını okudum.benim dairemde de boyada birkaç sorun vardı.rica ettim odayı komple boyadılar.bence sana da yardımcı olurlar.inşallah hayırlısıyla oturursun.

 6. orko
  Pazar, 01 May 2011 zamanında 13:13 | #6

  ARKADAŞLAR, KOMŞULARIM ALAN LARA ÖNCELİKLE HAYIRLI UĞURLU OLSUN ALLAH HAYIRLI VE MUTLU OTURMAYI NASİP ETSİN 2.BL.B1 _1 BLOKTAYIM TESLİMİ NASIL NERDEN VE HANGİ ŞARTLARI YAPTIKTAN SONRA TESLİM EDİYORLAR BENİ HANGİ SORUNLAR YADA KAÇ PARA BİR KÜLFET BEKLİYOR SAYGILAR.

 7. hilbert97
  Pazar, 01 May 2011 zamanında 20:24 | #7

  Selamlar, ana sayfadaki teslimdeki olumsuzluklar başlığındaki fotoğraflara konu olan C-47 deki dairemizi bugün Kuzu inşaat yetkilileri ile tekrar gezdik. Not aldıkları eksiklerin tamamını gidermişler ve daire temizlenmiş. Daha evvelde belirttiğim gibi inşallah dairemizi tertemiz alıp buradan da kendilerine teşekkür ederiz demiştik. Onlar sözünde durdu ve gereğini yapıp hem eksikleri giderdiler, hem de böyle bir sıkıntı yaşattıkları için özür dilediler. Ben de kendilerinin yapıcı yaklaşımı ve çözümleri dolayısıyla Kuzu inşaat yetkilileri Şükrü ve İbrahim beylere teşekkür ediyorum.

  Tokiye kızgınlığım baki.. Asıl onlar ayrıca özür dilemeli ve işlerini bundan sonra gerektiği gibi yapmalılar. Lojman kiralamıyoruz ki bahtımıza bu çıktı ne yapalım deyip boynumuzu bükelim!

  Dairemin anahtarını acelem olmadığı için henüz almadım, boya yeni yapıldığı için kurumamıştı. Kendileri bu hafta son kontrolleri yapıp haftaya teslim edecekler inşallah.

  Yeni çektiğim resimleri de ayrıca site yöneticisine mail atıyorum.

 8. zaza-12
  Pazar, 01 May 2011 zamanında 23:48 | #8

  arkadaşlar konutlarımızı teslim alsak bile dairede bizim görmek isteyipte göremediğimiz sorun olursa bir yıl boyunca yüklenici firma zaten yapacak ki yapmak zorundadır zaten. tabiki eksik veya yanlış yapılan varsa teslim almayalım

 9. umut sezer
  Pazartesi, 02 May 2011 zamanında 08:27 | #9

  hilbert97 resimleri merak ettik.(yayınlayan ADMİN di heralde burdan iletmiş olalım).teslim eden arkadaşlara burdan tesekkurler.zaten banada teslimden sonra 1 yıl burdayız…tum sorunlarla ilgilenmeye devam edeceğiz endişe etmeyın demişlerdi…şimdi inancım pekişti….herkese selamlar

 10. hilbert97
  Pazartesi, 02 May 2011 zamanında 08:39 | #10

  Resimleri admine gonderdim, bu sabah yayinlayacagini soyledi,teslim aldigimda detayli olarak tekrar cekip gonderebilirim ama gonderdiklerim de yapilan calismayi anlatmak icin yeterli bence.

 11. d.ozt
  Pazar, 08 May 2011 zamanında 00:06 | #11

  hayrettin aslan kardeşim ben annem için istiyorum daireni

  @hayrettinaslan

 12. emrahabi
  Pazartesi, 09 May 2011 zamanında 12:53 | #12

  Her zaman olumsuzlukları yazıyoruz. Bu sefer de yaşanan güzel bir gelişmeyi burada paylaşmak istiyorum.

  Geçen hafta C26 daki dairemi teslim alırken gördüğüm aksaklıklarla ilgili burada uzun bir yorum yazmıştım. Bu pazar günü verilen randevu üzerine tekrar dairemi görmeye gittim.

  Teoman isimli mühendis bir bey ile dairemi tekrar gezdim. Hemen hemen bütün sıkıntıların giderilmesi için çalışma yapıldığını gördüm. Üstüne üstlük mesela tuvalet taşının kenarlarındaki beton şekilsizliğini ben daha söylemeden Teoman Bey gördü ve ben istemeden buranın düzeltilmesi için talimat verdi. Hatta ve hatta benim geçen hafta göremediğim pek çok şeyi benden daha titiz bir şekilde gördü ve gözümün önünde düzeltilmesi talimatını verdi. Ben evin nem alması ile ilgili şikayetlerimi dile getirince beraber çatı katına çıktık ve baktık. Bura ile ilgili sorun yaşarsam çözümü için tekrar ne gerekiyorsa yapılacağını söyledi. Evimin bütün odaları tekrar elden geçiyordu ve benim görmediğim sorunlar bile halloluyordu.

  İşin doğrusu bir haftadır geçen hafta yaşadığım gerginlikten dolayı uyku uyuyamıyordum. Teoman beyin olumlu yaklaşımı ve samimiyeti içimi rahatlattı.
  Kendisine teşekkürü bir borç bilirim.

 13. emrahabi
  Pazartesi, 09 May 2011 zamanında 12:55 | #13

  Her zaman olumsuzlukları yazıyoruz. Bu sefer de yaşanan güzel bir gelişmeyi burada paylaşmak istiyorum.

  Geçen hafta C26 daki dairemi teslim alırken gördüğüm aksaklıklarla ilgili burada uzun bir yorum yazmıştım. Bu pazar günü verilen randevu üzerine tekrar dairemi görmeye gittim.

  Teoman isimli mühendis bir bey ile dairemi tekrar gezdim. Hemen hemen bütün sıkıntıların giderilmesi için çalışma yapıldığını gördüm. Üstüne üstlük mesela tuvalet taşının kenarlarındaki beton şekilsizliğini ben daha söylemeden Teoman Bey gördü ve ben istemeden buranın düzeltilmesi için talimat verdi. Hatta ve hatta benim geçen hafta göremediğim pek çok şeyi benden daha titiz bir şekilde gördü ve gözümün önünde düzeltilmesi talimatını verdi. Ben evin nem alması ile ilgili şikayetlerimi dile getirince beraber çatı katına çıktık ve baktık. Bura ile ilgili sorun yaşarsam çözümü için tekrar ne gerekiyorsa yapılacağını söyledi. Evimin bütün odaları tekrar elden geçiyordu ve benim görmediğim sorunlar bile halloluyordu.

  İşin doğrusu bir haftadır geçen hafta yaşadığım gerginlikten dolayı uyku uyuyamıyordum. Teoman beyin olumlu yaklaşımı ve samimiyeti içimi rahatlattı.
  Kendisine teşekkürü bir borç bilirim.
  @msaydam

yorum sayfaları
1 2 3 4 19246
 1. şimdilik geri bağlantı yok
yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.