ana sayfa > Genel Bilgiler, Haberler > Toki Kayaşehir 3. ve 6. Bölge’nin Teslim Tarihlerini Açıkladı

Toki Kayaşehir 3. ve 6. Bölge’nin Teslim Tarihlerini Açıkladı

Çarşamba, 27 Nis 2011 admin yorum ekle

Bölgeler açıklanmaya devam ediyor. Bugün de Toki 3. ve 6. bölgenin teslim tarihlerini açıkladı. Detaylar aşağıda. Tüm komşularımıza hayırlı olmasını dileriz.

3. Bölge

İstanbul Kayaşehir projesi 3. Bölgede inşa ettirilen ve T.Halk Bankası A.Ş. aracılığı ile satılan konutların teslim işlemleri 04 Mayıs- 17 Haziran 2011 tarihleri arasında, “Konut Teslim Programı” çerçevesinde , Kayaşehir 5. Bölge şantiyesinde müşavir firma Emlak Pazarlama İnşaat Proje Yönetim ve Tic.A.Ş.tarafından yapılacaktır.

Kaynak: http://www.toki.gov.tr/html/satis/istanbul/kayabasi-k/teslim3b.asp

6. Bölge

İstanbul Kayaşehir projesi 6. Bölgede inşa ettirilen ve T.Halk Bankası A.Ş. aracılığı ile satılan konutların teslim işlemleri 04-24 Mayıs 2011 tarihleri arasında, “Konut Teslim Programı” çerçevesinde , Kayaşehir 10. Bölge şantiyesinde müşavir firma Emlak Pazarlama İnşaat Proje Yönetim ve Tic.A.Ş.tarafından yapılacaktır.

Kaynak: http://www.toki.gov.tr/html/satis/istanbul/kayabasi-k/teslim6b.asp

Categories: Genel Bilgiler, Haberler Tags:
 1. ado
  Çarşamba, 27 Nis 2011 zamanında 18:09 | #1

  herkese hayırlı olsun

 2. buhari
  Çarşamba, 27 Nis 2011 zamanında 19:11 | #2

  ÖDEMELERE gelen artışlarla alakalı bir komşumuzun yazısını aktarıyorum… Şikâyetler üzerine harekete geçen TBMM Dilekçe Komisyonu, İdare’nin taksit sistemini değiştirmesi yönünde görüş bildirdi. Komisyon özellikle dar gelirlilerin ödeme kabiliyeti gözetilerek yeni bir formül belirlemesini istiyor. TOKİ, enflasyon ve memur zammı artışını baz alarak en düşük olan formülü üzerinde duruyor.Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) vatandaşın sıkça şikayet ettiği taksit artırma formülü Meclis’i harekete geçirdi. TBMM Dilekçe Komisyonu, memur maaşına endeksli yapılan zammın anaparaya yansıtılmasını yanlış buldu. Komisyonun tavsiye niteliğindeki kararında, “Uygulanmakta olan bakiye artış ve taksitlendirme sisteminin gözden geçirilerek dar gelirli konut alıcılarına ödeme kolaylığı sağlayacak şekilde yeniden değerlendirilmeli.” ifadelerine yer verildi.

  TOKİ’nin uyguladığı taksit sistemi İdare’den ev alanları zorluyor. Her altı ayda bir taksitleri artıran Toplu Konut İdaresi, zammı anaparaya yansıttığı için toplam borç cüzi miktarda azalıyor. Örneğin Mart 2010′da 80 bin lira borcu olan bir kişi 10 taksit ödemesine rağmen borcu yerinde sayıyor. On aylık dönemde yaklaşık 8 bin liralık ödeme yapılmış olmasına rağmen 2011′in başında yapılan zamla anapara borcu 78 milyon 700 bin liraya ancak geriliyor. TOKİ’nin anaparayı artıran formülü sebebiyle kalan borcunu kapatıp tapusunu erken almak isteyenler için başlatılan geçen yılki sonbahar kampanyasına 7 bin başvuru beklenirken faydalanan müşteri sayısı 13 bin olmuştu.

  Kayseri Milletvekili Ahmet Öksüzkaya’nın başkanlığını yaptığı TOKİ’ye yönelik şikayetleri araştırma ve incelemelere ilişkin oluşturulan alt komisyonun çalışmasının ardından alınan kararların pozitif etkileri görüldü. Edinilen bilgilere göre TOKİ, yüksek memur maaş artışları sebebiyle vatandaşın mağdur olmaması için enflasyonla değişmeli zam artışı formülü üzerinde duruyor. Meclis Dilekçe Komisyonu’na gelen şikayetlerden biri olan vade uzatımı da masada. Buna göre taksit artışları sebebiyle aylık ödemesini yapmakta zorlananların vadelerinin uzatılması düşünülüyor. Yeni komisyonun aldığı karar sonrasında İdare’nin yeni yapılacak projelerin yanı sıra mevcut projelerdeki sosyal tesislerin artırılması planlanıyor. Bu kapsamda toplu konutlarda oturan gençler için sosyal aktivite alanları oluşturulacak.

  Çok sayıda vatandaşın çağrısına kulak veren Meclis Dilekçe Komisyonu’nun yaptığı tespitlere göre konut alıcılarının geç teslimden kaynaklanan mağduriyetlerinin giderilmesi gerekiyor. Müşavir firmalara denetim personellerinin yürürlükteki yapı denetim mevzuatında öngörülen asgari koşulları sağlaması ve mevcut teknik personel kapasiteleriyle fiilen üstlenemeyecekleri hacimde iş verilmemesi dile getirilen alt komisyon raporunda, müşavir firmalara yönelik denetimlerin sıklıkla ve etkin bir şekilde yapılması gerektiği vurgulanıyor.

  Vatandaşın TOKİ’nin taksit artış formülüne yönelik eleştirisine Sanayi ve Ticaret Bakanlığı da katıldı. Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğü’nden bir uzman, konuya ilişkin raporunda sistemin işleyişinin faiz olduğu yönünde görüş bildirdi. 27 Mayıs 2010 tarihinde gerçekleştirilen TOKİ’ye yönelik şikayetlerin incelendiği alt komisyon toplantısında Sanayi Bakanlığı uzmanı, TOKİ’nin uyguladığı yöntemin mortgage sisteminden çok farklı olmadığını dile getirdi. Konuya ilişkin olarak TOKİ yetkilileri ise sistemin faiz olmadığını, memur maaş artışı endeksine göre altı aylık güncellemeler yapıldığını söyledi.

  İşte o formül

  Ev sahiplerinin taksitlerini her altı ayda bir artıran Toplu Konut İdaresi, zammı anaparaya yansıttığı için toplam borç cüzi miktarda azalıyor. Örneğin Kasım 2009′da TOKİ’ye yaklaşık 80 bin lira borcu olan bir kişi Mart 2011′e kadar 17 taksit ödemesine rağmen borcu sınırlı azalıyor. Toplamda on yedi ay boyunca yaklaşık 14 bin lira ödeyen aynı kişinin borcu bugün itibarıyla 74 bin 500 liraya gerilemiş durumda. Dokuz bin lira civarında bir rakam altı ay boyunca anaparaya gelen zam sebebiyle erimiş oldu. Nisan-mayıs ve haziran aylarında üç taksit daha ödeyecek olan vatandaşın borcu yaklaşık 72 bin liraya gerileyecek. Ancak Temmuz 2011′de yüzde 5 zam gelmesi durumunda anapara borcu 75 bin 600 liraya çıka

 3. nitricoxide
  Çarşamba, 27 Nis 2011 zamanında 19:40 | #3

  Dostlar,bilen yok mu?Ne zaman ödemeler başlayacak?

 4. ozerb36
  Çarşamba, 27 Nis 2011 zamanında 20:33 | #4

  hayırlı akşamlar komşular sevgili komşumuz buhari arkadaşımız önemli bir konuda bizi bilgilendirmiş. bu konuyla ilgili kayaşehir sakinleri bir etkinlik yaptık mı ben kaçırmış olabilirim. bilen varsa bizi de bilgilendirsin lütfen…

 5. hido
  Çarşamba, 27 Nis 2011 zamanında 22:21 | #5

  emeene sağlık

 6. ismailhakkiucar
  Perşembe, 28 Nis 2011 zamanında 00:21 | #6

  Hayırlı, uğurlu olsun. Tüm komşularımız, güle güle otursunlar. Darısı diğer bölgelerin başına…

 7. enestalha55
  Perşembe, 28 Nis 2011 zamanında 00:38 | #7

  hayırlı olsun

 8. kastor
  Perşembe, 28 Nis 2011 zamanında 08:08 | #8

  buhari komşum aynı şeyleri sürekli yazıp durmayalım çok geride kalmışsın bunlar çok yazıldı linllere bakabilirsin

 9. hikmetlacin
  Perşembe, 28 Nis 2011 zamanında 14:00 | #9

  B 15 . Teslimatta ödenecek miktarlar ve yerleri bilen arkadaşlar yardım litfen

 10. buhari
  Perşembe, 28 Nis 2011 zamanında 21:48 | #10

  kastor :buhari komşum aynı şeyleri sürekli yazıp durmayalım çok geride kalmışsın bunlar çok yazıldı linllere bakabilirsin

  Değerli komşum,ben sadece alıntı yaptım bunuda yazının başında özellikle belirttim.Bazı komşularımız bilgilendirmeden dolayı teşekkür etmişler. Ödemelerle ilgili sizin sıkıntınız olmayabilir ama sıkıntısı olanları düşünüp tekrarlarımızı hoşgörün.Teşekkürler.

 11. mehmetche
  Perşembe, 28 Nis 2011 zamanında 22:15 | #11

  Tekrardan zarar gelmez yeterki SPAM olmasin. Cok faydali bir paylasim. IDARE’nin gōrevi madem herkesi konut sahibi yapmak öyle belirsiz islerle ugrasacagina sabit bir oranda artis yapsin bence. Bu da enflasyonun altinda bir rakam olmali tabiiki. Böylelikle siyasi iktidarin enflasyonu önlemek icin bir nedeni daha olmus olur@buhari

 12. dadasdursun
  Perşembe, 28 Nis 2011 zamanında 23:30 | #12

  arkadaslar otobüs varmı kayaşehir iett oto büsleri gi,diyormu bilen varmı

 13. celalabay
  Cuma, 29 Nis 2011 zamanında 16:26 | #13

  C-34 den dairem var ve kazasız belasız teslim almak istiyorum hayırlısı ile. Ama bu aidat ve KDV olayı çok canımı sıkıyor :(

 14. burcumm
  Cumartesi, 30 Nis 2011 zamanında 14:25 | #14

  3.Bölge C-12 göremedim hiç bari ben yazayım dedim hayırlı olsun inş :)
  teslim almaya eşim gidicek maalesef yoksa o gün komşularımı görmeyi çok isterdim :)

 15. atlantisten gelen adam
  Cumartesi, 30 Nis 2011 zamanında 19:59 | #15

  selam arkadaşlar nasılsınız c18 den komşu varmı

 16. 08secalettin08
  Pazartesi, 02 May 2011 zamanında 15:00 | #16

  7bolge.ne.zanan.telsım.edılecek.bılen.varmı

 17. srysry
  Pazartesi, 09 May 2011 zamanında 18:04 | #17

  bu gün bölgeye ilk defa gittim.süper olmuş.yolunu da nerdeyse bitirmişler.olimpiyat stadının ordan inanılmaz güzel,manzarası harika bir bulvarla beş dakikada kayaşehirdesiniz.

 18. serap keskin
  Pazartesi, 09 May 2011 zamanında 20:04 | #18

  bahsettiğiniz konu oldukça önemli.bihaylı zorlanacağız.yapabileceğimiz neler var.yeni üyeyim ödemeleri görünce oldukça şaşırdım.nasıl öderiz bu miktarları.insanlar zaten alt gelir grubuna hitap ediyor diye ev aldı.Allah yardımcımız olsun.7. bölge teslim tarihi belli olmuş fakat cok sevinemedim.
  @buhari

yorum sayfaları
1 2 19244
 1. şimdilik geri bağlantı yok
yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.