ana sayfa > Haberler > Toki Konutları: Bayraktar Hanedanlığı mı?

Toki Konutları: Bayraktar Hanedanlığı mı?

Salı, 03 Eyl 2013 admin yorum ekle

Kamu İhale Kanununda değişiklik yapılması ile ilgili teklifin TBMM’nde müzakere edilmesi sırasında çok ciddi tartışmalar yaşanıldı. Öncelikle bu yasa teklifi bağlamında cevabı aranılması gereken 2 soru şu;

1. Ankara’da Kamu İhale Kurumuna yapılan polisin mali şube baskınları daha sonradan neden durduruldu / donduruldu ve soruşturma ileriye doğru tekemmül ettirilmedi?

2. Neden böylesi bir yasa değişikliğine gidilme gereği duyuldu?

Şimdi de MHP milletvekili Oktay Vural’ın söylediklerine göz gezdirelim; ‘Maalesef bugün Türkiye’nin derdiyle ilgili değil, ihalecilerin derdiyle ilgilenen bir kanun teklifiyle meşgul ediliyoruz. Burada milletin olmadığı, sermaye sahibi ihalecilerin sorunlarını çözmek için bir kanun teklifi görüşülüyor. 10 yıldır iktidardasınız, sizden önceki hükümetler döneminde kanuna aykırı hareket edenler var idiyse elinizdeki Meclis çoğunluğuyla gereken adımı atmıyorsanız asıl ihale peşinde koşan sizlersiniz. Bunu yapmak sizin namus borcunuzdur. Anasol-M Hükümeti’nde ne biliyorsanız getirin. Sende yürek varsa getirirsin.’

Yapılan tartışmalar ve kendisine isnat edilen konular hakkında söz alıp konuşan Erdoğan Bayraktar; “Benim hakkımda bir dava açılmışsa, yaptığım 35 bin ihaleden soruşturma açılmışsa, ben buradan bir dakikada istifa edeceğim, milletvekilliğinden de bakanlıktan da istifa edeceğim. TOKİ’deki 35 bin ihaleden bir soruşturma, bir dava varsa bugün istifa ediyorum” şeklinde duygularını açıkladı.

CHP Aykut Erdoğdu da; “Ben ’sizin hakkınızda dava var’ demedim. Ben kurumlar hakkında açılmış yolsuzluk davalarından bahsettim” dedi.

Ben de yukarıda TBMM’nde yapılan bu konudaki tartışmalar bağlamında, kulağıma gelen duyumlarımı, burada maddeler halinde aşağıda sıralayacağım. Şöyle ki;

1. Bizzat Erdoğan Bayraktar’ın direktif ve yönlendirmesi ile Emlak Yönetim A.Ş adı altında bir yapı kurulmuş olup, bu organizasyon yurt genelindeki bütün TOKİ konutlarında, site yönetim işini mi yürütmektedir?

2. Ancak kurulan bu şirket amacının dışında haksız menfaat temin etmekte ve birilerine haksız kazanç mı temin etmektedir?

3. Bu şirketin başında bizzat Erdoğan Bayraktar’ın yeğeni Mustafa Bayraktar bulunmakta ve hem yönetim kurulu başkanı hem de genel müdür olarak görev mi yapmaktadır?

4. Çok üstün özellilere sahip olan Mustafa Bayraktar, aynı zamanda TOKİ’nin bir diğer şirketi olan Gedaş A.Ş.’nin de genel müdürü müdür?

5. Yine Erdoğan Bayraktar’ın bir diğer yeğeni olan Abdullah Bayraktar da hem Emlak Yönetimde hem de Gedaş’ ta özel kalem müdürü müdür?

6. Hem Emlak Yönetim A.Ş.’nin hem de Gedaş A.Ş.’nin üst düzey çalışanlarının nerede ise tamamı ve diğer çalışanlarının büyük bir bölümü de Bayraktar ailesine yakın kişiler midir?

7. Emlak Yönetim yurt genelinde birçok TOKİ Sitesinin yönetim işini mi yapmaktadır?

8. Bu sitelerde yapılan tüm mal ve hizmet alımları Bayraktar ailesine yakın firma ve kişilerden mi temin edilmektedir?

9. Yapılan mal ve hizmet alımları, rayiç bedellerinin çok üzerinde mi gerçekleştirilmektedir?

10. Yine bu sitelerde çalışan personelin büyük bir bölümü de, bu aileye yakın olanlardan ve onların referans olduğu kişilerden mi seçilmektedir?

11. İşin en ilginç tarafı ise gerçekte hiç çalışmayan ama çalışıyormuş gibi gösterilen bankamatik elemanlarından oluşan bir kişiler topluluğu mevcut mudur? Birçok sitede hayali olarak gösterilen bu kişilere, hem maaş ödenmekte, hem de sigortaları mı yatırılmaktadır? Genellikle Erdoğan Bayraktar’ın yakınları olan bu kişiler, aylarca değişik sitelerden maaşlarını almışlar mıdır?

12. ABDÜLKERİM HACIBEKTAŞOĞLU’na Edirne Beyendik TOKİ Sitesinde, Edirne İpsala TOKİ Sitesinde sigortalı gösterilip maaş ödenmiş midir?

13. ENVER TURAL’a Erzurum Palandöken TOKİ Sitesinde sigortalı gösterilip maaş ödenmiş midir?

14. ERDOĞAN ÇİÇEK’e Ankara Yenimahalle TOKİ Sitesinde sigortalı gösterilip maaş ödenmiş midir?

15. FATİN RÜŞTÜ SEYMEN’e Konya Meram TOKİ Sitesi ve Afyon Dinar TOKİ Sitesinde sigortalı gösterilip maaş ödenmiş midir?

16. HÜSEYİN YANCAR’a Antalya Çıplaklı TOKİ Sitesinde sigortalı gösterilip maaş ödenmiş midir?

17. KEVSER KORAL’a Bursa Yenişehir TOKİ Sitesinde ve Düzce Metek TOKİ Sitesinde sigortalı gösterilip maaş ödenmiş midir?

18. KÜBRA GÜNDOĞDU’ya Karaman Kırbağı TOKİ Sitesinde sigortalı gösterilip maaş ödenmiş midir?

19. MİRAÇ UZUN’a Eskişehir Vadişehir TOKİ Sitesi, Bursa Yenişehir TOKİ Sitesi ve Ankara Turkuaz TOKİ Sitesinde sigortalı gösterilip maaş ödenmiş midir?

20. MUZAFFER DÖNMEZ’e Ankara Turkuaz TOKİ Sitesinde sigortalı gösterilip maaş ödenmiş midir?

21. ŞENGÜL EROĞLU’na Edirne Beyendik TOKİ Sitesi ve Bursa Yenişehir TOKİ Sitesinde sigortalı gösterilip maaş ödenmiştir.

22. Yukarıda maddeler halinde saydığımız bu listeyi aslında çok daha da fazlası ile uzatmak mümkün müdür? Ve Emlak Yönetim A.Ş. nerede site yönetiyorsa, mutlaka orada bazı bankamatik elemanları var mı demektir? Bu sitelerin SSK kayıtları incelendiği zaman, acaba gerçekler net bir şekilde ortaya çıkacak mıdır?

Arzumuz ve umudumuz bu yukarıda yazdıklarımızın doğru olmaması… Ama elimizde o kadar çok TOKİ ile ilgili bilgi ve belge var ki… Biz de bunları yazarak hem sizlerle paylaşmış olacağız hem de yetkilileri de uyarma görevini ifa edeceğiz…

Kaynak: http://www.haberx.com/toki_konutlari_bayraktar_hanedanligi_mi(19,w,12332,863).aspx

Categories: Haberler Tags:
 1. erdem6103
  Salı, 03 Eyl 2013 zamanında 23:08 | #1

  bu yazılanlara ek olarak mütehahhitler trabzonlu daf enerji trabzonlu site yöneticilerinin büyük çoğunluğu trabzonlu çevre duvarlarını yapanlar trabzonlu

 2. erdem6103
  Salı, 03 Eyl 2013 zamanında 23:10 | #2

  bu yazılanlara kayaşehirden ekleme yapacak olursak mütehahhitlerin geneli trabzonlu daf enerji trabzonlu site yöneticilerinin büyük çoğunluğu trabzonlu çevre duvarlarını yapanlar trabzonlu

 3. zaza-12
  Cumartesi, 21 Eyl 2013 zamanında 13:44 | #3

  neden olmasınki ibb üst düzey yöneticileride genelde karadenizli türkiyemizde gelen kendi adamını yerleştiği müddetçe ki bu benim memleketimdede aynısı hatta daha fazlası var. Adaletin olmadığı yerde huzur olmaz müslüman ülkelerin durumları içler acısı işte hep bunun yüzünden…

 4. emreuk
  Pazartesi, 07 Eki 2013 zamanında 20:27 | #4

  erdem6103 :
  bu yazılanlara kayaşehirden ekleme yapacak olursak mütehahhitlerin geneli trabzonlu daf enerji trabzonlu site yöneticilerinin büyük çoğunluğu trabzonlu çevre duvarlarını yapanlar trabzonlu

  Aşağıdaki linkteki referansları incelerseniz ilgili firmanın Toki ve Emlak konut işlerinin neredeyse tamamını aldığını görürsünüz ve bağlantıyı yakalayabilirsiniz sanırım.:_)
  Başarılar.
  http://www.dafenerji.com/referanslar.html

 1. şimdilik geri bağlantı yok
yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.