ana sayfa > Haberler > TOKİ konutlarındaki yüksek aidat artışı protesto edildi

TOKİ konutlarındaki yüksek aidat artışı protesto edildi

Pazartesi, 12 May 2014 admin yorum ekle

Kayaşehir TOKİ konutlarında oturan site sakinleri, yüksek aidat artışını protesto ederek eylem yaptı. Protesto sırasında ‘provokatörlere uymayın’ anonsu yapan site görevlileri ile eylemciler arasında gergin anlar yaşandı.

Kayaşehir TOKİ 11. Bölge sakinleri aidatlarının fazla olduğu gerekçesiyle eylem yaptı. Site içerisinde yürüyüş yapan kalabalık çeşitli sloganlar attı. Grup, site önünde basın açıklaması yaptı. Grup adına konuşan Ali Küçükgenç, sitede dar gelirli vatandaşların yaşadığını belirtti. 2 yıl önce 58 lira olarak belirlenen aidatın maddi durumu uygun olmayan sakinlere fazla geldiğini söyleyen Küçükgenç, “İtiraz çabaları sonuç vermedi. Bir sene sonra 72 TL’ye çıkarıldı. Yine itiraz edildi sonuç çıkmadı. Şimdi 82 TL’ye çıkarıldı.” dedi.

Küçükgenç, “Dar gelirli insanların oturduğu 11. Bölge olarak TOKİ’nin 200-300 TL gibi çok uygun taksitle ev sahibi yapması karşısında 11. Bölge yönetiminin aylık 82 TL gibi ultra lüks sitelerden toplanan aidat ücretlerini bizden istemesini kabul etmiyoruz, protesto ediyoruz.” diye konuştu.

Site yönetimini uyardıklarını ifade eden Küçükgenç, “Biz alın teri ve binbir emek ile kazandığımız paralarımızı cömertçe harcayın diye size vermiyoruz, veremeyiz. Ya gerçekten burada yaşayanların maddi durumunu dikkate alarak aidat düzenlemesi yaparsınız ya da istifa edersiniz.” şeklinde konuştu.

Ödedikleri aidata oranda hizmet almadıklarını savunan site sakinlerinden Rüstem Ön, aidat atışının hükümetin açıkladığı enflasyona uymadığını, en az 4 kat daha fazla artış yapıldığını söyledi.

Eylem sırasında site yetkilisi ise megafonla kalabalığa seslendi. İmkanlar ölçüsünde hizmet verdiklerini savunan site yetkilisinin ‘aranızda provokatörler var, onlara uymayın’ demesi kalabalığı kızdırdı. Yetkilinin güvenlik görevlilerine tepki gösteren 2 kişiyi almalarını söylemesi üzerine gerginlik arttı. Taraflar arasında bir süre sözlü tartışma yaşandı. Grup daha sonra sloganlar eşliğinde siteyi çevreleyen otoyolda yürüyüş yaptı. Eylemciler, pencere ve balkonlardan izleyen diğer sakinleri de protestoya katılmaya çağırdı.

Kaynak: http://cihan.com.tr/caption/TOKI-konutlarindaki-yuksek-aidat-artisi-protesto-edildi-CHMTQzMDMwNi8x

Categories: Haberler Tags:
 1. Serbest_Muhasebe
  Pazartesi, 12 May 2014 zamanında 11:00 | #1

  Aynı durum ısınma faturaları için de geçerli.Site yönetimini arayıp İgdaş faturalarının bir kopyasını gönderdikleri A3′ lerin altına iliştirmeleri gerektiğini defalarca vurgulamama rağmen hala bom boş gönderiyorlar.Açıkçası ben ne ödediğimi bilmek istiyorum; fakat malesef site yönetimi vatandaşı bilgilendirmemeyi görev bilinci edinmiş vaziyette…

 2. emrecan
  Çarşamba, 21 May 2014 zamanında 12:07 | #2

  ödediğin ev taksidinin üçte biri aidat böyle saçmalık olurmu.mutlaka bir çözümü olmalı.tüketici haklarına başvurmalıyız.toplu halde yönetimi fesh edip kendimiz seçebiliriz.

 3. Serbest_Muhasebe
  Çarşamba, 28 May 2014 zamanında 13:11 | #3

  Herkes sözleşmeyle bağlı olduğu için bunun pek bir mümkünatı yak gibi Emrecan.Yönetim yılda en az iki defa apartman sakinlerini bir arada toparlayıp şikayetlerini dinlemeli ona göre tavır almalı; yapacağı şey bu kadar basit fakat bunu bile yapmıyor.Tepkiden korktuğundan böyle şeyler yapamıyor malesef

 4. avizeci
  Salı, 03 Haz 2014 zamanında 13:48 | #4

  bu tokide yönetim ne diyorsa o. nekadar didinirsen kendini parçalarsan parçala. değişen bir şey olmuyor…

 5. kizkulesifeneri
  Cumartesi, 07 Haz 2014 zamanında 16:54 | #5

  Bir avuç insanın gözünde kendini bitirdi..Madar olan müdür..

 1. şimdilik geri bağlantı yok
yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.