ana sayfa > Haberler > Toki ve Milli Eğitim’in Dikkatine!

Toki ve Milli Eğitim’in Dikkatine!

Cuma, 18 Şub 2011 iskayad yorum ekle

Önemli kaynaklardan aldığımız bilgilere göre 8. bölgedeki ilköğretim okulunun bir aksilik olmazsa 1 hafta içerisinde Milli Eğitime devri planlanıyormuş. Yıkılıp yeniden yapılacak olan Bayramtepe’deki bir ilköğretim okulundaki öğrencilerin 8.bölgedeki ilköğretim okuluna kayıtları yapılacakmış. Okulun yıkılması bile bu sene sonunu bulabilirmiş, dolayısıyla bu öğrenciler gelecek öğretim yılında 8.bölgedeki ilköğretim okuluna gelerek tüm yıl boyunca burada okuyacaklar, sonrasında sürekli olup olmayacakları da belli değil. Başakşehir ilçesinde çok büyük bir okul sıkıntısı varmış, Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü dört gözle bizim okulları bekliyormuş, okul açıklarını Kayaşehir’deki okullarla kapamayı hedefliyorlarmış. Anaokulu bağımsız olarak faaliyet göstermeyecekmiş, ilçe milli eğitimin isteği ile ilköğretim okuluna bağlanmış, aynı adı taşıyacakmış, hatta anaokulu içerisinde ilköğretim eğitimi verilme ihtimali dahi varmış. Üstüne üstlük sadece Toki konut sahiplerinin okullarında bu durum mevcut. Kiptaş Kayabaşı konutlarına ait okullarda bu durum yok, olması gereken de bu.

Buradan Toki ve Milli Eğitim’e sesleniyoruz. Bizler Toki’nin Kayabaşı bölgesinden daire satın alırken sadece birer daire değil aynı zamanda bir yaşam alanı satın aldık. Bunun içinde bugün başka semtlerin hizmetine sunulması düşünülen okullar da var. Çoğumuz buradan ev alırken bu imkanlar olduğu için, çocuklarımız rahat okusun diye burada karar kıldık. Bu okulların maliyetini bizler yükleniyoruz. Bu okullar hakkında konut sahiplerinin sizler kadar, hatta sizlerden daha çok söz hakkı var. Kendi bölgemize yetmesi bile muallak olan bu okullarımızın başka semtlerin hizmetine sunulmasına gerek derneğimiz gerekse sitemize üye diğer konut sahipleri olarak karşıyız. Öncelikle Kayaşehir halkının yerleştikten sonra vaziyete göre değerlendirğimesi gereken bir konu olduğunu düşünüyoruz. Bu konudaki mücadelemizi de dernek olarak sonuna kadar sürdüreceğiz. Toki ve Milli Eğitim’in bu hatadan bir an önce dönmesini ve bunu kamuoyuna açıklamasını bekliyoruz.

04.03.2011 tarihli ekleme

Yukarıdaki konulara istinaden derneğimiz Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü’nü ziyaret etti ve aşağıda linki bulunan sayfadaki bilgileri aldı.

Derneğimiz Başakşehir Milli Eğitim Müdürünü Ziyaret Etti

Categories: Haberler Tags:
 1. admin
  Çarşamba, 23 Şub 2011 zamanında 09:56 | #1

  fenerbahce19 :

  @burhan08
  seninki ne çocuğu bilemem ama güvenlik şart ailene sahip çıkma gibi bir isteğin yoksa at taksim meydanına hiç boşuna bakma ailenede o zaman dağdan filanmı geliyosun sen yaşam koşullarını bilmiyosn herhalde şehrin

  Arkadaşım yorumunuzu kaçırmışım. Lütfen üslubunuza dikkat edin. Yanlış anlaşılabilecek cümlelerden kaçının.

 2. admin
  Çarşamba, 23 Şub 2011 zamanında 09:59 | #2

  huseyinkok79 :

  Ben bayramtepede (güvercintepe) mevcut olan 3 okuldan biri olan Tepe ilköğretim de 3 yıl görev yaptım. Bu süre içinde okul deprem güçlendirmesi geçirdi. Diğer okul Mahmut Şevket Zırh ilköğretim okulu da deprem güçlendirmesi geçirdi. Diğer okul Hikmet uluğbay ilköğretim okulu ise 17 Ağustos 1999 depreminden 3 ay sonra kasım 1999 da açıldı. Bu okulunda sorunlu olması düşünülemez. O halde güvercintepe de başka okul olmadığına göre bu haberi yayanlar kaynağı sorgulamalıdır.

  Kaynak sorgulamadan öte Milli Eğitim müdüründen randevu alıyor derneğimiz. Keşke dediğin gibi olsa da bizim kaynağımız yanlış bilgi vermiş olsa.

 3. turna
  Çarşamba, 23 Şub 2011 zamanında 12:43 | #3

  @burhan08
  bu itamlar banamı diyecem evet benim ismimi yazmışsın siz biraz kantarın topuzunu kaçırmaya başladın sizin hayatınız kadar benim itanbulu gezmişliğim var brak istanbulu Türkiyeyi karış karış gezmiş insanla aşık attığını bilmiyo olabilirsin size bunu hatırlatıp ayrıca sizin için kim ne yazmış iyi okuyunuz ve daha sonra ithamda bulunun ben şahsınıza yapılmış sözlere deyil sadece konuyla ilgili söylemlere katılıyorum arkadaşın dadiği gibi beni senin ne çocukların ilgilendirir nede ağilen ben karşıyım kardeş sen olmayabilirsin dikat edilmesi gereken konu ben ne kimsenin ağilesini konu ederim nede ağilemi.

 4. burhan08
  Çarşamba, 23 Şub 2011 zamanında 16:53 | #4

  cevap vermiycem

 5. benimevim
  Çarşamba, 23 Şub 2011 zamanında 18:21 | #5

  Saygıdeğer komşularım , milli eğitime bu konuyla ilgili mail atmıştım. Cevabı yeni geldi.Şöyle diyor;

  “Sayın :Alparslan ÖZ
  20/02/2011 tarihli Bilgi Edinme Başvurunuzla İlgili, Kamu Kurumları Kamu düzeni içerisinde kararlar alınarak yönetilir. Mahalle dedikodularıyla yönetilmez. Dedikodular sahiplerini bağlar. Devletin iş ve işleyişi halkın ve kamu yararı ne ise o doğrultuda planlanır ve yürütülür.
  Söz konusu okul binaları Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edilirse (Halen teslim edilmemiştir.) e-okul kayıt sistemine göre adrese dayalı öğrenci kaydı yapılır. Onun dışında adres dışından öğrenci kaydı yapılamaz.
  Ayrıca okul binasıda başka mahalleye götürülemez.
  Bilgilerinizi rica ederim.
  MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ “

 6. aerdala1973
  Çarşamba, 23 Şub 2011 zamanında 20:20 | #6

  değerli site kurucuları sitede bende olmak üzere hakaret ve şiddet içeren mesajlarımızı lütfen yayınlamayın bizler komşu olacağız birbirimize hakaret edecebilirmiyiz?Saygılarla

 7. admin
  Çarşamba, 23 Şub 2011 zamanında 22:04 | #7

  @benimevim
  Birkaç kişiye daha aynı cevap geldi. Lafı çevirmişler ama yalanlamamışlar. Bir de çok küstah ve saygısızca yazılmış bir cevap. En önemli resmi kurumlardan birinin kullandığı bu üslup düşündürücü.

 8. Riza6034
  Çarşamba, 23 Şub 2011 zamanında 23:10 | #8

  bu yazıları dikkatle okudum üzülerek söylemek isterim biz kardeşsek ne fark eder, eğer meb. gerek gördüyse o okulun yikilması yıkılıp yenisi yapılsın. o bölgede oturanlarda insan.

 9. talia
  Pazar, 03 Nis 2011 zamanında 21:05 | #9

  etüt ve beslenme okulları lie ilgili bilgi alınmasını istiyorum anne ve babası çalışan çocuklar için 09 00 .. 18 00 arası o bölgede etüt ve beslenme ilkögretim okulu olacakmı? bu konuyu işleyelim lütfen

yorum sayfaları
1 ... 5 6 7 17221
 1. şimdilik geri bağlantı yok
yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.