ana sayfa > Şantiye Fotoğrafları > Ve Kayaşehir’de Yaşam Başladı

Ve Kayaşehir’de Yaşam Başladı

Salı, 26 Nis 2011 admin yorum ekle
Categories: Şantiye Fotoğrafları Tags:
 1. ogretenadam06
  Pazar, 01 May 2011 zamanında 19:55 | #1

  zamanında bir yorum vardı denizli tarafından yapılmış “içimizdeki irlandalılar” diye hala iddaa ediyorum burada toki de çalışanlar veya menfaat ilişkisi içinde olanlar var …

 2. tkayabasis
  Pazar, 01 May 2011 zamanında 20:15 | #2

  Arkadaşlar yok mu yeni fotoğraflar. Taşınma haberleri?

 3. Muhendis Serdar
  Pazar, 01 May 2011 zamanında 21:05 | #3

  yavuzdonmez :
  möhendis beggg…geçenlerdew bu siteye tokinin adamları tarafından da bişeyler yazıldığı bahsi geçmişti. sanırım siz de bu firmalarda çalışan möehendislerdensiniz. insanların altı üstü kendilerine sığınacak bir yer ararken devlete sığınmaları ve devletinde halkın lehinden çok aleyhine bir sözleşmeyi sunması her şeyden önce sosyal devlet anlayışıyla bağdaşmaz. ben daha önce de söyledim devlet sosyal devlet anlayışından uzak . tamamen tüccar devlet anlayışında. sen bu insanların kıt kanaat biriktirdikleri 20- 30 bin liraları alacaksın. sonra memur maaş zammı diye bir zırvayla durmadan zam yapacaksın, sonra da teslim edilen evlerin kırık dökük olmasına tepki göstermeyeceksin. yani bir insan o firmalardan birinde çalıştığını en azından belli etmemeye çalışır. insanlar tabiki bu durumlara tepki gösterecek sıkıntılarını dile getirecek. bu en doğal hakları. bence herkes kişisel tepkisini istediği gibi göstersin. bu bizim hakkımız. inşallah dayanışmamız taşınınca daha iyi olacak.
  ayrıca teşbih hatalı bence…

  Şimdi devlet memura zam yapmasa zam zam diye kendinizi parçalarsınız,zam yaptığı zaman da niye zam yapıyor dersiniz bu çelişki değil mi sizce? Ben devlette veya herhangi bir taşeron firmasında çalışan bir mühendis değilim.Aksine muhalif birisiyim.Devlet sana ev vermek zorunda değil,o dediğin komünist rejimlerde olur,devlet karşılıksız ev verir iş verir ama der ki sana ev veriyorum ama Ardahan’da ya gidersin ya gidersin der.Burada ise devlet sana ev bağışlamak zorunda değil devletin imkanları buna el vermez de.Beğenmiyorsan gidersin devletin yaptığı zammın 2 katını yapan özel firmalardan ev alırsın.Alamıyorsan da devlet bu sistemi yürütebilmek için ne gerekli gördüyse sözleşme şartlarının dışına çıkmadan uygular o zamanda sesini keser oturursun.Benim devletle bir bağım yok ama sizin monoloğa girdiğim arkadaşla bir alakanız var galiba(akrabalık,komşuluk vb gibi) eğer ben yanıldım da sizin bir bağınız yoksa avukatlık belgeniz nerede?

  serkan . :
  @Muhendis Serdar
  sanane kardeşim tokinin başkanımısın halk anayasayı deyiştiriyo sözleşmeyimi deyiştiremiyecek haksızlık varsa adalet yerini bulur. sen bukadar gerilme

  ne demek bana ne? şu anda evleriniz toki üstünde hala isterse haklarınızı satın alarak evlerinizden bile edebilir sizi birazcık konuşurken bunları da düşünün ben tokinin başkanı da değilim mühendisi de sadece dikkatli birisiyim sözleşme denen şeyin ne olduğunu öğrenin önce.

 4. Muhendis Serdar
  Pazar, 01 May 2011 zamanında 21:13 | #4

  anayasayı değiştiriyor dediğin meclistekilerin istediği şekilde değişiyor sen hangi kafada yaşıyorsun .bu arada içimizdeki İrlandalılar sözünü aynen geri iade ediyorum toki size bu şekilde ev veriyorsa sen de imzanı attıysan sözleşmeye geçti borun pazarı sür eşşeğini Kayaşehir’e sana taksitleri on sene sonra 300 lira civarında kalacağını da garanti etmedi o günün şartlarına göre belki olacak 600 tl belki daha bile fazla.Ne diyeceksin adamlara biz alırken 300den mi başladık diyeceksin.Emin ol kirada oturuyor olsan kiran on sene içinde daha fazla artışa maruz kalırdı sen hem kira öder gibi taksit ödüyorsun hem ev sahibi oluyorsun kirada olsan daha mı iyiydi? BU ARADA TEKRAR SÖYLÜYORUM DEVLETLE;TOKIYLE BIR ALAKAM YOK ,MENFAATIM YOK SADECE SIRADAN BIR VATANDASIM TOKIDEN EV ALAN BAĞIM İŞTE BU KADAR.ANLAMADIYSANIZ BİLDİĞİM DİĞER DİLLERLE TERCÜME EDECEĞİM SİZE…

 5. Muhendis Serdar
  Pazar, 01 May 2011 zamanında 21:20 | #5

  AYRICA EMIN OLUN KIRIK DÖKÜK BİR YER GÖRÜRSEM KENDİ EVİMDE,FORMA YAZACAĞIM DÜZELTECEKLER TIPIŞ TIPIŞ,DÜZELTMEZLERSE(KI OYLE BIR SEÇENEKLERI YOK SÖZLEŞME VAR ELİMİZDE) HEPİNİZDEN FAZLA BEN TEPKİ KOYACAĞIM AMA ŞU ANDA OLAN HATALARIN DÜZELTİLMEMESİ GİBİ BİR DURUM YOK YANİ FARAZİYELER ÜSTÜNE KONUŞUYORSUNUZ.Ben size başka bir şey anlatayım daha önce kendi evimi görmeye gittim.İçeri girmemize müsade etmediler.Sebebini söyleyeyim mi? Görmeye gidenlerden evlere zarar verenler oluyormuş.Kırıp dökenler,bataryaları sökenler,hatta kanalizasyon bağlantısı henüz yapılmamış binalarda tuvaletleri kullananlar olmuş.İşçiler mecbur mu başkalarının b.kunu temizlemeye adamlar evleri bitirmeye çalışıyor bir de bunlarla mı uğraşacaklar.İyi ya adamlar taksın muslukları birileri gelsin söksün.Hanginiz istersiniz oraya evleri görmeye gelen birisi gelsin evinizin dolabını kırsın,musluğunu söksün tuvaletini kullansın? Sonra o işçiler de bu toplumdan sağdan soldan insanlar değil mi?Kimimizin abisi,kardeşi,amcası babası vesaire vesaire.Siz ister misiniz 2 kuruşa alın teriyle çalışan insanlar tutsun bir de tuvalet temizlesin? Ona göre önce objektif olun ondan sonra sosyal devletten bahsedin bana.Kullandığınız terimlerin ne olduğunu bile bilmiyorsunuz daha ama lafa gelende hepiniz hukuk ve inşaat mühendisliği konularında ordinaryus profesörsünüz.

 6. devrim1977
  Pazar, 01 May 2011 zamanında 21:52 | #6

  mühendis arkadaş ilk önce anayasyı aç devlet in görevleri ni bir idrak et ondan sonra arkadaşlara tepki ver.
  devlet tüccar değildir halka hizmet etmek zorundadır.
  yönetim şeklimizin neolduğunu anlatmayayım sana istersen okumuşsun mühendis olmuşsun senin daha iyi bilmen gerekiyor.

 7. Muhendis Serdar
  Pazar, 01 May 2011 zamanında 22:25 | #7

  devlet tüccar değil ama bu şartlarla evi almayı kabul ettik hepimiz sözleşme imzalayarak.Zamlar konusunda kesinlikle boş konuşuyorsunuz.Sözleşmede bunun yazdığını ve sizin imzanızı ispat edeceklerdir dava açmanız halinde tokiye.Yahu siz madem bu kadar akıllı,eğitimli,bilge kişilersiniz,neden sözleşmeyi okumak hiçbirinizin aklına gelmedi o zaman? neden şimdi boş boş konuşuyorsunuz? devlet sana şu kadar zam yaparım kabul mü dedi? Sizde kabul deyip imza attınız hala daha hakkım da hakkım diyorsunuz.Şartları size göre uydurmak zorunda değil sözleşmede herhangi bir protesto hakkınızda yok tepki olsun diye ne yapacaksınız taksitleri mi ödemeyeceksiniz? ödenmediği takdirde ne yapılacağı da yazıyor sözleşmede.evde oturuyor olmanız bir şey ifade etmez.Hem bu zamana kadar yapılan zamlarda aklınız neredeydi? şimdi evlere yerleşiyor olmaktan mı cesaret alıyorsunuz? İstediğiniz kadar çırpının o sözleşmeye imza koyduğunuz andan itibaren kabul şartları tartışmaya kapanmıştır.He aksi halde davranmanız konusunda neler yapılacağı benim okumamı tavsiye ettiğiniz anayasada yazıyor.Önce güzellikle evden çıkmanız için kağıt gönderirler evinize davalık olursunuz bu arada da güzel güzel çıkmazsanız zorla çıkarsınız ayrıca bunları benimle değil gidin tokiyle tartışın aynı cevabı alacaksınızdır ama anlamamakta ısrar ediyorsunuz …ayrıca siz bu ülkede ne zaman karşılıksız iyilik yapıldığını gördünüz? Atıyorum getirirler evinize bedava köür çamaşır makinası vb verirler seçimlerden önce sonra bir dünya zam ve vergiyle fazlasını alırlar cebinizden.

 8. serkan .
  Pazar, 01 May 2011 zamanında 23:11 | #8

  @Muhendis Serdar
  mühendisbey biz yasal yollara başvuralım gereken neyse yapalım bişe deyiştiremezsek napalım herşey olcagına varır biztepkimizi bu sitede yazalım ki aynı hataya başkaları düşmesin.ama sen öyleçok tepki veriyosunki seni toki çalışanı sanıyorum. ama deyilmişin heralde neyse.

 9. Muhendis Serdar
  Pazar, 01 May 2011 zamanında 23:34 | #9

  tabi ki toki çalışanı değilim arkadaşlar bakın şunu iyi anlayın evinizde herhangi bir sorun varsa ve siz de bunu toki yetkililerine belirttiğiniz halde gereken yapılmıyorsa hanginiz için olursa olsun gider toki yetkililerinden hakkınızı ben ararım.çünkü toki bizlere evi sağlam,projeye uygun,belirttiği malzemelerle teslim etme sözü verdi.ekstra para vb istemek gibi bir hakkı da yok gereğini yerine getirmek için.ama tokiye karşı bu kadar zam fazla demeye malesef hakkımız yok.ha benim istediğim nedir? işçiye alın terini karşılayacak ciddi zamlar yapılsın ama evlerimize etki eden zamlar makul ölçülerde olsun.bunu yapabilecek herhangi bir kurum veya parti var mı? yok o yüzden hiç kimsenin destekçisi de değilim yardakçısı da. sadece biz de toki de altına imza attığı şartları yerine getirmek zorunda çünkü sözleştik.bu olay tamamen bundan ibarettir .daha da fazla söyleyecek sözüm yok. çünkü iki kere iki dört eder . benden sadece sizlere nacizane bir tavsiye hukuk bilen birisi olarak davayı kaybetmeniz kesin zamlar konusunda üstüne bu kadar zamlara itiraz ederken bir de mahkeme masraflarını karşılamanız gerekecek ki bu da bütçenizin hepten sarsılması anlamına geliyor.bunu düşünerek hareket edersek daha iyi olur yoksa ben hak hukuk aranmasından yanayım ama dayanak olmadan hak hukuk aranmaz.adamların elinde dayanak var hepimizin şartları kabul ettiğine dair.o yüzden ödemeler konusunda bir şey yapamayız.ha bu arada toki çok da art niyetli olsa erken ödeme kampanyaları yapmaz toplamda alacağı paradan kaybı fazla olur yararlanan kişi sayısı x indirim miktarını hesaplarsanız.

 10. turgaygok
  Pazartesi, 02 May 2011 zamanında 08:20 | #10

  yahu arkadaşlar hakikaten hakkını aramak bazılarını rahatsız ediyor zam zam diyor sözleşme diyor imza attın vs diyor atılan o imzalar ek taraflı ayrıca dünyanın neresinde görülmüş sosyal devlet olma yolunda ilerlerken toki diye sosyal konut üretmesi için bir kurum kur sonra burdan tatlı paralar kazan 50 ye mal ettiği daireyi vatandaşına 150 ye satsın. Ayrıca zam olayı tamamen saçma bir şekilde yaılıyor memur zammı en son aldığı bürüt maaşa uygulanıyor peki bize bu zam nasıl uygulanıyor bütün borcumuza peki devlet neden memurun emekli olana kadar ki alacağı maaş üzerinden zam yapmıyor ? keriz mi yapsın yoksa memur zenginleşir ya toki kerizmi aylık ödediğin para üzerinden zam yapsın yoksa toki fakirleşir. burada insanlar haksızlığa karşı sesini çıkarıyor toki den ev aldık diye her söyledikleri haklımı ayrıca kuruşu kuruşuna benden mislini çıkarıyor 1 daireden 2-3 daire parası kazanıyor halen birileri burda sözcülük peşinde sözcüsü değilsen o zaman toki yi savunmayın. toki sosyal konut üreten kurum olmaktan çıkmış ticari faaliyet gösteren KİT olmuş. Sonra benden aldığı parayla onu yaptım bunu yaptım diye hava atsın rant sağlasın kendine seçimde geliyor bu tokinin sessizliği neden acaba kuzuların sessizliğine benziyor.

 11. Muhendis Serdar
  Pazartesi, 02 May 2011 zamanında 13:15 | #11

  Ben soyleyecegimi soyledim evlere yerlesen/yerlesmek uzere olan arkadaslar buyrun olmayan hakkinizi arayin belki indirim ya da sus payi kopartirsiniz tokiden. olmayan hakkinizla menfaat pesinde kosan sizsiniz,benim ne menfaatim var ne beklentim on sene once kirk milyara alinan evler simdi yuzelli milyardan satiliyor toki ve ozel kooperatifler bunu biliyor ve hesaplayarak satiyorlar siz nasil kar elde etmek istiyorsunuz onlarda istiyor kimse hem ev verip hem de aldigi paranin iki. uc mislini kar olarak vermez son diyecegim budur size rastgele…

 12. yahya uzun
  Perşembe, 05 May 2011 zamanında 14:18 | #12

  Selamun aleyküm arkadaşlar LÜTFEN KIRICI OLMAYALIM burda hakikaten bir haksızlık var bunu anlamak için çok alim olmaya gerek yok bilerek yada bilmeyerek bizleri tabiri caizse kandırıyor bunu önüne geçmemiz lazım yapılan ARTIŞ uygulamasının yanlış olduğunu anlatmak yada Tokinin bu kaunuda dikkatini çekip bu konuda bizim rahatsızlığımızın olduğunu haksızlığa uğradığımızı anlatıp buna çözüm bulmalarını istemek hakkımızdır burdaki menfaat herkesin menfaati birlik olmakta fayda var çok kötü birşey istemiyoruz BUNUDA AÇILIŞIN OLDUĞU GÜN PANKARTLARLA YADA NASIL İLETECEKSEK Syn BAŞBAKANIN dikkatini bu konuya çekmeliyiz en etkili yönü budur tam zamanı vede kısa zamanda sonuçlanacağını düşünüyorum bu konuda lütfen birleşelim birbirimizin fikirlerine saygı duyalım ve bu fikirleri değerlendirelim DEVLET VATANDAŞINI KORUR KOLLAR VE İHTİYACI VARSADA BAKAR BİZE BAKMASINI DEĞİL BİZLERİ KOLLAMASINI İSTİYORUZ TOKİ MÜTAHHİTLERİNE BİZİM PARALARIMIZI PEŞKEŞ ÇEKMESİN :TŞK

 13. alp_s
  Perşembe, 05 May 2011 zamanında 14:56 | #13

  @yahya uzun
  değerli komşum söylediklerin birebir doğru.Ayrıca ben birşey sormak istiyorum bir konut aldığımız zaman bu konuta %1 kdv veriyoruz.acaba bir konuta kaç defa kdv verilecek toki bizden her altı ayda bir %1 kdv alıyor. ikincisi toki yeni evine taşınanlara 2 yıl ödeme yapmadan %20indirimden faydalandırmıyormuş doğrumu. üçüncüsü eğer böyle birşey varsa bu resmen insan kandırmanın devletçesi olsa gerek çünkü yapılan artışlara göre hesap ettim 24 ayda 24000 tl ödeme yapmama rağmen 3000 ila 3500 arası bir ödeme yapmış oluyorum gerisi zam olarak geliyo hatta dahada az. bu ödeme şekline itiraz etmemiz tepki vermemiz şart bunuda açılışta yapalım.bu hesaplamalardan dolayı inanın günlerdin uyku uyuyamıyorum benim ödediğim para nereye gidiyor.ben zaten evi 136000tl ye aldım bu sizce az bir paramı sayın mühendis bey.

 14. alp_s
  Perşembe, 05 May 2011 zamanında 14:57 | #14

  @Muhendis Serdar
  değerli komşum söylediklerin birebir doğru.Ayrıca ben birşey sormak istiyorum bir konut aldığımız zaman bu konuta %1 kdv veriyoruz.acaba bir konuta kaç defa kdv verilecek toki bizden her altı ayda bir %1 kdv alıyor. ikincisi toki yeni evine taşınanlara 2 yıl ödeme yapmadan %20indirimden faydalandırmıyormuş doğrumu. üçüncüsü eğer böyle birşey varsa bu resmen insan kandırmanın devletçesi olsa gerek çünkü yapılan artışlara göre hesap ettim 24 ayda 24000 tl ödeme yapmama rağmen 3000 ila 3500 arası bir ödeme yapmış oluyorum gerisi zam olarak geliyo hatta dahada az. bu ödeme şekline itiraz etmemiz tepki vermemiz şart bunuda açılışta yapalım.bu hesaplamalardan dolayı inanın günlerdin uyku uyuyamıyorum benim ödediğim para nereye gidiyor.ben zaten evi 136000tl ye aldım bu sizce az bir paramı sayın mühendis bey.

 15. kartal1
  Cuma, 06 May 2011 zamanında 21:04 | #15

  meraba öncelikle herkese evlerihayirlı olsun ya kardeşim yorumlara bakıyorumda ne bu ya insanın içini karartınız bunları size hangi parti yazdırıyo hiç iyi bir şey yokmu bu yapılanlarda insaf aldığım dairenin rüysını bıle göremiordum yıllrca ev sahiplerini kira vererek zengin ettik tşkr

yorum sayfaları
1 ... 3 4 5 19189
 1. şimdilik geri bağlantı yok
yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.