ana sayfa > Haberler > Yanan Araç’tan Çıkan Selçuk Yaşadıklarını Anlattı

Yanan Araç’tan Çıkan Selçuk Yaşadıklarını Anlattı

Perşembe, 26 Eyl 2013 admin yorum ekle

Birkaç gün önce Kayaşehir 15. Bölgede yaşanmış olan feci kazada 1 çocuk ölmüş 3 kişi de ağır yaralanmıştı.Bu kazadan sonra yapmış olduğumuz haberin yorumlarında herkes birilerini suçlamıştı, kimi Belediyeyi,kimi Market servis araçlarını, kimi de Servis şöförünü.

Birkaç gün önce Kayaşehir 15. Bölgede yaşanmış olan feci kazada 1 çocuk ölmüş 3 kişi de ağır yaralanmıştı.Bu kazadan sonra yapmış olduğumuz haberin yorumlarında herkes birilerini suçlamıştı, kimi Belediyeyi,kimi Market servis araçlarını, kimi de Servis şöförünü.
Bugün olayın birinci derecede şahidi olan,olayı an be an yaşayan, kaza sonrası yanan servis aracının içinde yolcu olarak bulunan Üniversite 1. Sınıf öğrencisi Selçuk Mıntış ile o anları konuştuk.

Kaza geçiren servis aracının içinde Annesi ve kızkardeşi ile birlikte, Kayaşehir Fenertepe’de bulunan Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip lisesine kızkardeşinin okul kaydı için gidiyorlardı.Ağır yanık tedavisi için İzmit Araştırma Hastanesine sevk edilen Annesinden bahsederken hala dudakları titreyen Selçuk Mıntış, Kızkardeşinin araçtan nasıl çıktığını, Annesi ile o an gözgöze gelerek neler yaşadığını anlatmaya çalıştı.
Kazanın şokunu henüz üzerinden atamadığı gözlenen Selçuk Mıntış olay günü neler yaşadıklarını şöyle anlattı.
“Annem ve kızkardeşim Sümeyye ile birlikte Fenertepe’de bulunan Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip lisesine kızkardeşimin okul kaydı için gidiyorduk.Olimpa AVM önünden 11:30 da Çağrı Marketleri servis aracna bindik.Kayaşehir Fenertepe istikametine giderken Kayaşehir ana girişinden hemen sonra bulunan meşhur keskin virajdan aşırı hızla dönerken o an annem ile gözgöze geldim.Tüm yolcuların o an ağzı yüreğine gelmişti.Gözlerim bi anlık refleksle emniyet kemerine gitti.” dedi

Daha sonra bir yolcu indirip 15.bölge yol ayrımına geldiklerini ve o an yavaştan geri geri gelen bir kamyoneti gördüğünü anlatan Selçuk Mıntış şöyle devam etti.”15. Bölgeyi geçtiğimizde sağ şeritten geri geri gelen kamyoneti gördüğüm anda bizim servis aracı yaklaşık 70-80 km hızla gidiyordu. Araca hızla yaklaşırken kaptan sola kay diye bağırmak istedim ama iş işten geçmiş ve büyük bir gürültü ile kamyonete arkadan çarptık.Çarpma gerçekleştiği anda arabadaki boşluğa uçtum ve aracın aniden yanmaya başladığını görünce korku ve heyecanla, sürünerek arabadan çıkmayı başarıp kendimi kaldırıma attım. Biraz kendime gelmemle beraber,yakında gördüğüm sakallı abiye içeridekilerin kurtulabilmesi için kapıyı açmasını söyledim. o an kardeşim Sümeyye’yi farkettim.Sümeyye ayağıyla aracın camını kırdı ve annemin elinden tutarak hadi annecim çıkalım dedi. Annem orada sıkıştığını ve Sümeyye’ye hemen oradan çıkmasını söyledi, aniden birisi kardeşimi tutup araçtan çıkardı,bu esnada araç yanıyordu.O sakallı abi ve kazadan hemen sonra aynı yerden geçmekte olan su tankerindeki adamlar ve tesadüfen tatbikattan dönmekte olan itfaiye erleri hemen yardım etmeye başladılar, bazı yolcuları kurtardılar fakat bazıları içeride sıkışmıştı. Annemde onlardan biriydi.

Olaydan sonra Arnavutköy hastanesine kaldırıldığı söylenen bayanlardan birinin Annem olabileceği ihtimali ile hastaneye gittik.Doktorlar teşhis edip edemeyeceğimi sordu. Bende etmek istedim.Teşhis etmeye girdikten sonra küpelerinden tanıdığım halde teşhis ettiğimi doktorlara söyleyemedim, hepinizden annemin sağlığı için dualarınızı beklerim” diyerek sözlerini bitirdi.

Haber/Söyleşi: Muhammed YEŞİLÇİÇEK

Kaynak: http://www.basaksehirmedya.com/haber/Yanan-Arac-tan-Cikan-Selcuk-Yasadiklarini-Anlatti/64354

Categories: Haberler Tags:
 1. reolad
  Perşembe, 26 Eyl 2013 zamanında 16:04 | #1

  mevlam yardımcısı olsun, üzülmemek elde değil

 2. nuranosman
  Salı, 01 Eki 2013 zamanında 18:38 | #2

  çok üzüldüm

 3. okangul-08
  Çarşamba, 02 Eki 2013 zamanında 11:07 | #3

  çok üzüldüm.rabbim çok sabır ve şifa versin.

 1. şimdilik geri bağlantı yok
yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.